Kézilabda: Japán is kipipálva, jöhet a következő

2011. január 18., kedd

Hullámzó teljesítménnyel, izzadtságszagú kötelező győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon, a kedd délutáni Japán elleni mérkőzésen. A továbbjutás most már szinte biztos, de még az osztrákokat is le kell győzni.

Zsinórban harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a

Mocsai Lajos

legénysége, miután 28-24-es győzelmet aratott a Japán válogatott ellen. A mieink ismét döcögősen kezdtek, 4-4-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd főképp

Lékai Máté

vezérletével meglódult a magyar szekér, elhúztunk 12-4-re. Ezután jött a hullámvölgy és a 13-8-as félidő. Fordulás után a 38. percben a végül kilenc gólig jutott

Iváncsik Gergő

találatával már köztetíz volt (19-9),

Ilyés Ferenc

rákövetkező góljával pedig tizenegyre nőtt az előny - érett a kiadós kiütés. Ekkor azonban a japánok átálltak zárt védekezésre, amivel nem sokat tudtunk kezdeni, így lassan elkezdtek felzárkózni a távol-keletiek: 45. percben 23-16, az tíz perccel később

Mijazaki

ötödik góljával már 25-22 állt az eredményjelzőn. A végén kellett pár Mikler-bravúr, és

Császár Gábor

góljai a biztos győzelemhez 28-24. A szegediek közül Mikler Roland az első félidőben elképesztő bravúrokat mutatott be, 60%-kal védett, a másodikban már nem szerepelt ilyen jól, de ha kellett bravúrokat tudott bemutatni. A másik legjobb szegedi Lékai Máté volt, irányítónk hat gólig jutott, az első félidő 8-0-ás sorozatából néggyel vette ki a részét. A tegnap megsérült

Katzirz Dávid

pályára lépett csereként az utolsó öt percre, gólt nem tudott szerezni.

Zubai Szabolcsnak

nem volt szerencséje, beállósunk legtöbbször a kapusokat találta el, gólt ő sem szerzett.

Törő Szabolcsot

pihentette a szövetségi kapitány.

22. férfi kézilabda-világbajnokság, B csoport, 4. forduló:

Japán - Magyarország 24-28 (8-13)

Linköping, Cloetta Center, 1800 néző. Vezette: Canbro, Claesson (svéd)

Japán:

Macamura – Tojoda 2, Higasinagahama S. 3, Higasinagahama H. 2, Tomita 1, MIJAZAKI 5, SZUEMACU 4.

KAI (k), Nagasima, Murakami 2, Takeda, Kisigava 1, Nomura 3, Kadojama 1.

Kiyoharu Szakamaki.

Magyarország:

MIKLER – IVÁNCSIK G. 9, Ilyés 3, Schuch, Zubai, Mocsai T. 2, Gulyás 1.

Fazekas (k), CSÁSZÁR 5, Iváncsik T. 2, LÉKAI 6.