Kézilabda: a meglepetés elmaradt, Izland hattal nyert

2011. január 14., péntek

Első mérkőzésén hatgólos vereséget szenvedett a keretében öt Pick Szeged-játékost is felsorakoztató magyar férfi kézilabda-válogatott, a svédországi Norrköpingben lejátszott első vb-találkozóján az olimpiai ezüstérmes izlandi csapattól. A mieink közül Mikler és Lékai voltak a legjobbak.

Az ideges kezdés után előbb pörgött fel az olimpiai ezüst-, Európa-bajnoki bronzérmes északi együttes, aztán fokozatosan elhúzott. 12-6-os állást követően még felzárkóztak a mieink 14-11 - többek között a csereként beállt

Mikler Roland

bravúrjainak köszönhetően - majd a második félidőben 16-14-re is, ezt követően azonban már egyértelműen jobb volt az izlandi gárda, amely az 53. percben már 29-20-ra is vezetett. A vége 32-26 lett, érvényesült a papírforma. Öröm az ürömben, hogy Izland után már csak könnyebb ellenfelek jönnek a csoportban. Szegedi kézilabda-rajongókat érintő vigaszunk az lehet, hogy Mikler egyes időszakokban nagyon jól védett és bravúrjaival képes volt felkapaszkodni a csapat, illetve

Lékai Máté

élete első világbajnokságán csapata talán legjobbja volt, négy gólt szerzett, vitte hátán a csapatot, nem illetődött meg sem a feladattól, sem az ellenféltől. A szegedi különítményből

Törő Szabolcs

természetesen kezdő volt, két gólig jutott, az első félidő második felében kimondottan jól játszott, gólokat lőtt, emberelőnyt, hetest harcolt ki.

Katzirz Dávid

haloványan szerepelt, gólt sem ért el.

Zubai Szabolcs

a végjátékban kétszer volt eredményes. A magyar válogatott legközelebb szombaton 16.30-tól játszik Norvégia ellen.

22. Férfi kézilabda-világbajnokság, B csoport, 1. forduló

Izland – Magyarország 32–26 (14–11)

Norrköping, 1000 néző. Vezette: López, Ramirez (sp.)

Izland:

GUSTAVSSON – STEFANSSON 4 (1), PETERSSON 5, Ingimundarson 2, Jakobsson, Atlason 4, Sigurdsson 4.

GUNNARSSON 3, Gudjonsson 1, PÁLMARSSON 8, Hallgrimsson, Olafsson 1.

Szövetségi kapitány:

Gudmundur Gudmundsson.

Magyarország:

Fazekas – GULYÁS P. 4, Mocsai 5, Császár, Gál 2, ILYÉS 2, Törő 2.

MIKLER (k), Schuch , Katzirz, LÉKAI 4, ZUBAI SZ. 2, Iváncsik G. 1, Harsányi 2, Nagy K. 2.

Mocsai Lajos.

Kiállítások:

8 perc, ill. 10 perc.

Hétméteresek:

2/2, ill. 5/4. Mocsai Lajos:

"Az izlandiak nagyon összeszokottak, három-négy éve együtt kézilabdáznak, nagyon pontosan játszottak. A csapatban még benne volt az utazás, védőjátékunk fáradtan mozgott. Szerencsére túl vagyunk a legnehezebb ellenfélen, a papírforma érvényesült, a többit kell megnyernünk. Voltak jó periódusaink, sokat változtattunk meccs közben, de az első húsz perc technikai hibái többgólos izlandi vezetést eredményeztek, melyet egy ideig tartottunk, de képtelenek voltunk ennél feljebb kapaszkodni, végül a reális, öt-hatgólos különbséggel győztek"