Kosárlabda: Csak a Szeged volt a pályán (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2010. december 5., vasárnap
Kötelező győzelmet aratott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Cegléd ellen a bajnokság 14. fordulójában vasárnap kora este. A hazai csapat az első perctől kezdve fölényben játszott és kétséget sem hagyott győzelme felől. A mérkőzést online közvetítettük. Könnyed edzőmeccset játszott a Ceglédi EKK-val a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az NB I/A 14. fordulójában. Németh Bernadették már a mérkőzés elején nem hagytak kétséget afelől, hogy mi lesz az eredmény. Mondhatnánk úgyis, 2-2-ig szoros volt a mérkőzés... Elsősorban Farkasinszki Orsolya kosarai és Iva Roglics lepattanószerzései révén gyorsan elhúzott a hazai gárda 15-6-ra, amikor a vendégek trénere, Mészárosné Kovács Andrea kénytelen volt kikérni idejét. A negyed hátralévő részére ez semmilyen hatással nem bírt, hamarosan már 22-10, majd a negyed végén 26-12 volt az állás. Rengeteg hibát vétettek a fiatal ceglédi játékosok, távoli dobásaik esetenként nem hogy a gyűrűt, de néha még a palánkot sem találták el. A második negyedben pályára lépett Keller Annamária és Kováts Anna is, előbbi szerzett is pontot, de alapvetően Rasheed Rita kosarai jelentették az előny további növekedését. Farkasinszki is ott folytatta, ahol abbahagyta az első tízpercben, így 37-21, majd 43-26 lett az állás. A vendégek mindkét trojkája ekkor született Danóczy Linda, illetve Orbán Katinka révén, azonban csak szépségtapaszok voltak a félidei eredményen (43-28). Már a félidei statisztikák is beszédesek voltak a két csapat közötti osztálykülönbséget illetően: mezőnyből 41%-kal dobott a Szeged, szemben a ceglédi 25%-kal; lepattanók terén nyomasztó hazai fölény 28-14; Farkasinszki 15 pontjával és 54%-os mezőnyteljesítményével a találkozó félidei legjobbja volt; személyi hibák terén is azt mutatta a statisztika, de a játék képe is, hogy nagyon fegyelmezett a szegedi védekezés (7-11). A folytatásban sem történt semmi meglepő, Németh remekül irányított, Rasheeddal együtt sorra adták a gólpasszokat, ha utóbbi éppen nem futotta le a vendégeket. Elől elsősorban Laklóth Anna és Fejes Réka jeleskedett a pontokkal (9 illetve 6). A 22. percben a Cegléd még felzárkózott 17-re (47-30), de négy perccel később - egy Keller-Roglics-összjátékot követően - már 30 volt közte (61-31). A játékvezetők ekkor több megkérdőjelezhető döntést is hoztak, kétes szituációkban többször elvették a labdát a hazaiaktól, de így is hatalmas különbséggel mentek az utolsó szünetre a csapatok (67-40). Az utolsó játékrészben Laklóth tovább szárnyalt, Roglics pedig nem ismert elveszett labdát a palánk alatt - a vendégek a saját gyűrűjük alatt sem uralták a teret, s a levegőt. Bencze Tamás vezetőedző bátran játszathatta máskor kevesebb játszó fiataljait, Békefi Beatrix és Mészáros Vivien is több szerephez jutott. A 33. percben kipontozódott a vendégek legjobbja, Pap Regina - eddigre nem csak fizikailag, de fejben is elfáradt a Pest megyei csapat. A legvégén még Orbán szorította ki szabálytalanul a meginduló Lengyel Dalmát, így előbbi kipontozódott, a utóbbi pedig magabiztosan értékesített összesen négy büntetőt az utolsó két percben. A vége 84-51 lett a papírformának megfelelően, teljesen megérdemelt a siker, a lányok szépen, fegyelmezetten és jól játszottak a könnyű ellenfél ellen. A mérkőzés végi statisztikák szerint a szegedi mezőnydobások feljavultak 49%-ra (Cegléd: 30%); Laklóth 19 ponttal, 80%-os mezőnyteljesítménnyel, 7 lepattanóval és 6 kiharcolt személyi hibával egyértelműen a meccs legjobbja, de ki kell még emelnünk Rasheed Ritát (17 pont, 6 assziszt), Farkasinszki Orsolyát (16 pont, 8 lepattanó, 5 kiharcolt személyi) és Iva Roglicsot is (8 pont, 15 lepattanó). Az ellenfélnél Pap Regina 18 pontja és öt kiharcolt (és beszedett) személyije említésre méltó, valamint a 8 pontig jutó Baksa Bettina 8 lepattanószerzése és 7 kiharcolt faultja. Lepattanószerzés tekintetében megmaradt a szegedi dupla, 48(!) a 24 ellenében.

Női kosárlabda NB I/A, 14. forduló:

Szeviép-Szeged - Cegléd 84-51 (26-12, 17-16, 24-12, 17-11) Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Gál J., Fodor A. Szeviép-Szeged: Németh 2, LAKLÓTH 19/3, RASHEED 17, FARKASINSZKI 16, ROGLICS 8. Csere: Kováts 2, Fejes 6, Keller 4, Lengyel 6, Mészáros 2, Békefi 2. Vezetőedző: Bencze Tamás. Cegléd: Orbán 7/3, BAKSA 8, Dobrowolska 2, Danóczy 3/3, PAP 12. Csere: Józan 3, Szabó 9, Rajnai 4, Filipowicz D. 3. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. Kipontozódott: Pap (33'), Orbán (40')
Hallgassa meg Bencze Tamás vezetőedző (Szeviép-Szeged) értékelését a találkozóról!
Mészárosné Kovács Andrea, a Ceglédi EKK edzője így látta a mérkőzést:

További eredmények

ZTE NKK - Bajai NKK 92-61 MKB-Euroleasing Sopron - Nanette FTC 85 - 56 Atomerőmű KSC - BSE-FCSM 85 - 47 SEAT Lami Véd Győr - BEAC-Újbuda 95–54 Szolnoki NKK - Vasas-Csata 72–68 A Pécs szabadnapos volt.

13. BEAC-Újbuda13112749–9980.538

40. perc: Fejes indítja Lengyel Dalmát, de Orbán kiszorítja, ő is kipontozódik. Büntető: első megvan, második is, 84-51. A ceglédi támadás kudarc. Vége. Szép volt lányok! 39. perc: Rasheed-dupla, 80-51. Lengyel első büntető megvan, második is, 82-51. Aztán Dalmáé a lepattanó, de kimarad elől. 38. perc: Békefi büntetői, mindkettő kimarad... Filipowicz Dóra a gyűrűt sem találja el. Támadásban elveszik a bírók a labdát. Filipovicz-dupla és büntető, 78-51. 37. perc: Ceglédi időkérés. Békefi kihagyja. Szabó Bettina nem, 78-48. Feljöttek 30 pontra... 36. perc: Laklóth tör be, 75-44. Hosszan és tanácstalanul passzolgat a Cegléd, a lepattanó Józané, 75-46. Rasheed-dupla és még egy büntető is benn, 78-46. 35. perc: Baksa értékesít egy büntetőt, 71-42. Békefi is betalál, 73-42. 34. perc: Roglics blokkol, marad a labda a Ceglédnél. 33. perc: Mészáros is bemutatkozik, 71-40. Pap Regina kipontozódik. Nálunk Rasheednek négy hibája van. 32. perc: Roglics elől is összeszedi a lecsorgó labdát. Időkérés. 31. perc: Laklóth talál be, Roglics lepattanót szerez. 69-40. Vége a harmadik negyednek.30. perc: Pap ismét, 65-38. Fejes törne be, buktatják. Szerencsére nem sérült meg. Első büntető benn, és a második is beszédül, 67-38. Egy Baksa-tempó az utolsó másodpercekben, 67-40. 29. perc: Fejes Réka a pályán. Ceglédi támadás. Pap büntetői benn, 61-37. Fejes válaszol, 63-36. 28. perc: Hullámzó játék, leült a meccs, küzdelem van, eredmény nincs, csak sok hiba. De igazából csak egy csapat van a pályán... 27. perc: Pap büntetői, mindkettő benn, 61-33. Kováts-triplakísérlet, nincs meg. A játékvezetők elveszik a labdát, Bencze Tamás legnagyobb felháborodására. 26. perc: Aztán Laklóth elől, személyivel dupla és a pluszegy is jó. 59-31. Keller - Roglics összjáték, 61-31. 25. perc: Lengyel szépen tör be, 55-31. Már le sem írjuk az újabb rossz ceglédi távoli kísérletet... Bencze Tamás is időt kér. Farkasinszki egy büntető megvan, Laklóthé a lepattanó. 24. perc: Németh indítja Roglicsot, passz ki balra Laklóthnak, szép tempó, 53-30. Baksa Bettina első büntetője jó, 53-31. Vendég időkérés. 23. perc: Németh ki Laklóthnak, betör, 49-30. Rasheed labdát szerez, 51-30. 22. perc: Felzárkózik a Cegléd 17 pontra, majd Roglics oszt ki egy sapkát Danóczynak. Tempó után a lepattanó is övé, majd triplát hibáz, marad a 47-30. 21. perc: Laklóth-duplával jön a folytatás, aztán Rasheed szerez labdát, Roglics értékesíti, 47-28. Mezőnyből 41%-kal dob a Szeged, szemben a ceglédi 25%-kal. Lepattanókat tekintve hatalmas hazai fölény, Némethék 28-at szereztek, a vendégek feleennyit. Kiemelendő még Farkasinszki 15 pontja, a center 54%-kal dob mezőnyből, ezzel a hazaiak legjobbja idáig. Szeviép-Szeged - Cegléd 43-28 (26-12, 17-16, -, -)Szeviép-Szeged: Laklóth 6/3, Németh 2, Rasheed 10, Farkasinszki 15, Roglics 4. Csere: Kováts 2, Fejes, Keller 4, Lengyel, Mészáros. Cegléd: Orbán 7/3, Baksa 4, Dobrowolska 2, Danóczy 3/3, Pap 4. Csere: Józan, Szabó, Rajnai. Nagyszünet.20. perc: Kissé szétszakadt a pálya, oda-vissza támadnak a csapatok. A végén Farkasinszki indítana, de eladja. Félidő: 43-28. 19. perc: Farkasinszki megtöri a rossz szériát, 41-23. Orbán-tripla, 43-26. 18. perc: Nagyon sok a hiba, leállta pontgyártás. A lepattanók rendre a mieink. 17. perc: Rasheed válaszol egy vendégkosárra, 39-23. Rajnai hibázott ismét, támadunk, kimarad. 16. perc: Küzdelmes, de sok hibával tarkított a meccs, újabb ceglédi kísérlet, rettentő rosszul. Időkérés. Rasheed is pontatlan, aztán elveszik a bírók a labdát. Baksa dobhat büntetőt, hibátlan, 34-21. Rasheed szépen játszik be Farkasinszkinek, 36-21 és még személyi is. Büntető is benn, 37-21. 15. perc: Kováts is pontos, 34-19. 14. perc: Újabb rövidre sikerült ceglédi tempó. Keller palánk alól, 32-19. 13. perc: Danóczy rácáfol egy triplával. Rasheed-dupla, 30-19. Lengyel kihagyja a ziccert. 12. perc: Megmosolyogtató némely ceglédi távoli kísérlet... 11. perc: Gyors vendégkosár, Rasheed válaszol, 28-14. Dobrowolska két büntetője benn, 28-16. Földharcban elveszítjük a labdát. Vége az első negyednek.10. perc: Lengyel Dalma is kihagyja, Roglic védőlepattanót szerez. Bencze Tamás időt kér. Keller büntetője benn. A ceglédi triplakísérlet a palánk szélét éri... Roglics támadólepattanót szerezve, 26-12. 9. perc: Nem indítunk le végül, hosszas támadás és kísérletek után marad a 22-12. Rajnai dudaszóval dob, hiába. 8. perc: Rasheed-ziccer, 22-12. pap regoina harcol ki bbüntetőt, de nagyon rosszul dobja. Rasheed kindul, kimarad a ziccer. Németh labdát szerez. 7. perc: Rajnai palánk alól, Farkasinszki tempóból, 20-10. Némethet csúnyán lefaultolják, de a Ceglédé a labda, Orbán-tempó, 22-10. 6. perc: Farkasinszki is gyűjti a lepattanókat. Időt kérnek a vendégek. "Toljátok le őket, ütközzétek le őket, segítsenek a társak!" - halljuk az edzői utasítást a vendégektől. Rasheed büntető mindkettő benn, 17-6. pap válaszol, 17-8. Laklóth egyet dob be. 5. perc: Farkasinszki palánk alól és még egy büntető is, de kihagyja, 15-4. Szabó-tempó után 15-6. 4. perc: Nagyon gyenge próbálkozások távolról a vendégeknél. Küzdelem a vendég palánk alatt, végül Laklóth-tripla, 13-4. 3. perc: Roglics ismét, kiperdül, Farkasinszki egy ceglédi kosár után, 8-4. 2. perc: Farkasinszki a palánk alól, 4-2. Laklóth labdaszerzése után növelhetjük az előnyt, Roglics! 6-2. 1. perc: Németh gyors kosarával 2-0. Pap egyenlít, 2-2. Szeviép-Szeged: Laklóth, Németh, Rasheed, Farkasinszki, Roglics. Cegléd: Orbán, Baksa, Dobrowolska, Danóczy, Pap. 16.58: Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés, megvoltak a fogadkozások is. Hamarosan pályán a kezdőötösök. 16.50: Mint korábban már hírt adtunk róla, a Szeged a női Európa-kupában a francia Nantes-tal került össze a 32-es táblán a tizenhat közé jutásért. Az első mérkőzésre itthon kerül sor, december 16-án. 16.45: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol már javában melegítenek a Szeged és a Cegléd kosaras lányai. Női kosárlabda NB I/A, 14. forduló: Szeviép-Szeged - Ceglédi EKK. Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezeti: Gál J., Fodor A.Szeviép-Szeged: Németh, Laklóth, Rasheed, Farkasinszki, Roglics. Vezetőedző: Bencze Tamás. Cegléd: Orbán, Baksa, Dobrowolska, Danóczy, Pap. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. A találkozó az eredeti kiírás szerint szombaton lett volna, azonban a csarnok kihasználtsága miatt át kellett szervezni a programot, így vasárnap 17 órától kerül sor a mérkőzésre. A Szeviép-Szeged a Gran Canaria-i fiaskót követő bajnoki fordulóban szabadnapos volt, így volt idejük Németh Bernadettéknek a felkészülésre, valamint a hazatérés utáni akklimatizálódásra. Jó hír a csapat háza tájáról, hogy Laczi Edit állapota egyre javul, az elmúlt két hétben folyamatosan erősítő gyakorlatokat végzett, ennek ellenére kérdéses játszhat-e a vasárnap esti meccsen. A vendégek igen szerény teljesítménnyel állnak a tabella utolsó előtti helyén, az eddigi 12 meccsükből mindössze egyszer, november elején, a 10. fordulóban, a BEAC ellen sikerült nyerniük még hozzá idegenben, 68-60-ra. Akkori legeredményesebbjük Baksa Bettina volt, az irányító 17 pontot szerzett, illetve figyelmet érdemel még a 3-as és 4-es poszton egyaránt bevethető lengyel légiós Marta Dobrowolska, aki 10 lepattanót gyűjtött be, de lepattanóátlagát tekintve egyébként is a tizedik helyen áll a ranglistákon. A palánk alatt tehát a légiósra mindenképp figyelni kell, míg mezőnyből Pap Regina és Szabó Bettina megmozdulásai lehetnek veszélyesek. Persze, a Szeviép nem BEAC, a tabella utolsó helyezettjét meg egyébként is illő megverni mindenkinek, tehát ezen nincs mit magyarázni... Legutóbbi találkozójukon november 28-án hazai pályán sima, majd' 40 pontos vereséget szenvedtek a Zalaegerszegtől, ami szintén azt mutatja, hogy a ma esti mérkőzés kötelező szegedi győzelmet ígér az egyébként nagyon fiatal ceglédi csapat ellen. Várhatóan tehát egy könnyed vasárnap esti kikapcsolódás és biztos hazai siker vár azokra akik kilátogatnak az újszegedi sportcsarnokba vasárnap délután 17 órakor és megtekintik a Szeviép-Szeged - Ceglédi EKK női kosárlabda-mérkőzést.