Kosárlabda: óévbúcsúztató szegedi gála a BSE ellen (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2010. december 19., vasárnap
Idei utolsó bajnoki mérkőzésén valóságos gálát rendezett a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a BSE elleni bajnokin, több mint ötvenpontos győzelmet aratva. A mérkőzést online közvetítettük. Idei utolsó meccsét játszotta a Szeviép-szeged női kosárlabdacsapata a női NB I/A 16. fordulójában. Bencze Tamás együttese a gyengélkedő BSE-t fogadta.

Hétfőn indul a csapat Franciaországba

Bár a bajnokság 2010-re befejeződött, a Szeviép-Szeged gárdájának idén még van egy fellépése a nemzetközi porondon. Az Európa-kupában egy visszavágó vár még Roglicsékra Nantes-ban. Sajnos az első meccsen sima, huszonötpontos vendégsiker született, így a tizenhat közé jutás kérdése gyakorlatilag eldőlt. A csapat hétfő délután indul Bécsbe, innen kedd hajnalban tovább Nantes-ba, ahová délután érkeznek meg. Aznap lesz is egy edzése a csapatnak, majd másnap, szerdán este 20 órától játszanak a hazaiakkal. A szegedi kosaras lányok végül csütörtökön reggel indulnak vissza, Magyarországra és várhatóan délután érnek haza, Szegedre.
Villámrajtot vettek a szegedi lányok, gyorsan elhúztak 8-0-ra, majd 10-1-re. ezt követően megrázta magát a fővárosi alakulat, feljöttek 14-10-re. Egy hazai időkérés után sikerült elszakadni, de a negyed vége előtt a BSE feljött 24-21-re, s csak Németh Bernadett két büntetője juttata egy mély lélegzetvételnyi előnyhöz a hazaiakat. A szoros első negyedet sima meccs követte. A második játékrésztől egyértelműen a hazai gárda akarat érvényesült, Roglics, Farkasinszki, Németh, Laklóth, Rasheed, a negyed vége felé főleg utóbbi, sorra szórták a pontokat, míg a másik oldal nem igazán tudott reagálni, gyorsan tíz, majd húsz fölé ment a különbség. A szünetbeli statisztikák is sejttették, hogy sima győzelem ígérkezik, lepattanókban a BSE gyakorlatilag sehol sem volt, a legeredményesebb lepattanóvadász Fejes Réka egymaga többet gyűjtött be, mint a vendégek összesen. A folytatásban 11-0-ás rohamot produkált a szegedi csapat, már duplaannyin is túl jártak, amikor a 25. percben Tiba megszerezte az első BSE-pontokat a második félidőben (64-33). valódi, parádés játékot kezdtek játszani a lányok, az ellenfél védelme pedig atomjaira hullott. Dekoncentráltságukban akadt, hogy a Ceglédet idézően a gyűrűt, néha a palánkot sem találták el. A harmadik játékrésznek 77-43-mal vágott neki a két csapat, s már csak az volt a kérdés, meg lesz-e a száz, lesz-e ötven közte? Nos lett, a lányok szétpasszolgatták a már maga sem tudta pontosan hogyan is védekező (leginkább sehogy) vendégeket, s Kováts Anna 38. percben szerzett duplájával 100-53 állt az eredményjelzőn. A vége 105-54 lett, egy valódi gálamérkőzésen, mellyel szép búcsút vettek az óévtől Laklóthék. Folytatás január 5-én, a jelenlegi negyedik helyről. A statisztikákat böngészve látható, hogy a kulcsmomentum a Szeged 69%-os mezőnyszázaléka (szemben a vendégek 36%-ával), a 38 szerzett lepattanó (ebből Fejes 8, Farkasinszki 7, Laklóth 6, Rasheed és Roglics 5-5) is mutatja, hogy akkor és azt csinált a palánk alatt a Szeged, amikor és amit akart (BSE lepattanói: 18). A 23-6-os gólpassz arány is megsemmisítően hangzik. Az egyéni teljesítményeket tekintve szinte az egész csapatot ki lehet emelni. Laklóth Anna (32 perc, 12 pont, 83% mezőnyből, 6 lepattanó), Németh Bernadett (24 perc, 12 pont, 56%, 4 lepattanó, 5 labdaszerzés és 5 gólpassz), Fejes Réka (32 perc, 18 pont, 75%, 8 lepattanó), Rasheed Rita (31 perc, 25 pont, 69%, 5 lepattanó, 8 kiharcolt személyi, 7 gólpassz), Farkasinszki Orsolya (19 perc, 7 lepattanó) és Iva Roglics (24 perc, 16 pont, 100%, 5 lepattanó) egyaránt dicséretet érdemlően játszott és kivette a részét a csapat győzelméből.

Női kosárlabda NB I/A, 16. forduló

Szeviép-Szeged - BSE-FCSM 105-54 (26-21, 27-10, 24-12, 28-11) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Szabó G., Maár G. Szeviép-Szeged: NÉMETH 12, LAKLÓTH 12/3, RASHEED 25/3, FEJES 18, ROGLICS 16. Csere: Lengyel 6, Farkasinszki 7, Kováts 9, Mészáros, Békefi. Vezetőedző: Bencze Tamás. BSE: Pusztai 2, Süle 7, TIBA 21/6, Hegedűs 12, Górácz 4. Csere: Orsó 4, Göbölös, Tóth C., Miháczi 2, Karlócai 2, Schramkó. Vezetőedző: Varga Mátyás. Kipontozódott: Göbölös (30').
Bencze Tamás vezetőedző értékelése az idei utolsó bajnoki mérkőzésről:Így látták a játékosok:
Németh Bernadett értékeli a mérkőzést:
A 18 pontig jutó Fejes Réka értékelése:

A 16. forduló további programja és eredményei:

Nanette FTC - BEAC-Újbuda 70-45 ZTE NKK - Szolnoki NKK 78-50 MKB-Euroleasing Sopron - Vasas-Csata 96-54 Pécs 2010 - Ceglédi EKK 89-45 SEAT Lami Véd Győr - Atomerőmű KSC 82-60

13. BEAC-Újbuda15114862–11500.533

40. perc: Kovátsról pattan le orsó, miénk a labda. Kováts büntetőzik, második benn, 105-53. Két időntúli Hegedűs-büntető következik, első kimarad, második jó, itt a vége! 105-54 a Szegednek, nagyon sima győzelem. Szép volt, lányok! 39. perc: Elől Fejes ront, aztán következő támadásból már eredményes, 102-53, Kováts újabb pontjaival, 104-53. 38. perc: Ritka pillanat, szép BSE-akció, még ha egyéni is, Hegedűs betörése és cselei után 98-53. És itt a százas! Kováts dobja, 100-53. 37. perc: Orsó bedobja, 95-51. Rasheed két büntetője, első kimarad, második csont nélkül, 96-51. Már 23 pontos. Harcosan tör be most is, kap egy nagyot. Büntető, mindkettő benn, 98-51. 36. perc: Kováts-tempó jobbról, 93-49. Laklóth harcosan tör be, kosár (95-49) plusz személyi. A dobás kimarad. A BSE-nek semmi nem jön be, Hegedűs középtávolija a gyűrűből fordul ki. 35. perc: Még 5.58 hátra. Még közte 50 is lehet... Orsó harcosan, majd megtorpan, tempót hibáz. Megindulunk, eladjuk. Ceglédet idézően tanácstalan a BSE... Vagy BEAC-ot... 34. perc: Fejes a palánk alól, Rasheed ziccerből, 91-49. Úgy néz ki meglesz a száz. Szegedi időkérés. 33. perc: Tóth a palánkot sem találja el triplakísérletkor... Miháczi után Rasheed sem hibáz, 87-49. 32. perc: Tóth eladja, Fejes dobja be elől megint, 83-45! Tiba dob be két büntetőt, 83-47. Lengyel dobása beszédül, 85-47. Laklóth oszt ki egy sapkát és labdát is szerez.31. perc: 79-43 Fejes kosarával. Tiba válaszol, Farkasinszki is betalál, 81-45! Vége a harmadik harmadnak.30. perc: BSE-pontok, Karlócai is bemutatkozik. Roglics elől könnyedén, 73-41, és még személyit is kiharcol, Göbölös ki is pontozódik. Az is megvan, 74-41. Tiba eredményes, aztán a jobb sarokból Laklóth-tripla! 77-43! 29. perc: Tiba dob egy duplát, 70-39, Mészáros estéből teszi fel, kimarad. Farkasinszki harcosan a palánk alatt, faultolják. Egyik dobás bemegy, 71-39. 28. perc: Bencze Tamás időt kér. Hibáznak, a lepattanó Roglicsé, akinek időközben már négy hibája van. Elől rontunk. Jön Mészáros a pályára. 27. perc: Süle büntetői benn, és marad náluk, 70-37. Támadnak a vendégek. A labda ugyan náluk, de nem nagyon találják a gyűrűt... 26. perc: Süle a padlón, de végül felkel. Rasheed két büntetője hibátlan, 66-35. Jön a BSE, de ellépik. Rasheed ügyes, nyújtott léptekkel tör be, passz Farkasinszkinek, 68-35. Hátul labdaszerzés, elől Fejes-kosár! 70-35, megint dupla! 25. perc: Fejes a palánk alól egy közeli, majd Tiba középtávolijában most nincs hiba, 64-33. Górácz-tempó, 64-35, Feljönnek harmincon belülre... 24. perc: Rasheed bedob egy tempót és még személyit is kiharcol, benn van az is, 62-31. Ez már dupla! Nagyon fegyelmezett a védekezésünk, a vendégeké pedig nagyon szétesett, átjáróház. 23. perc: Nagyon jól védekezik a hazai gárda, teljesen tanácstalan a BSE... Miháczi a gyűrűt sem találja el szemből... 22. perc: Roglics, 57-31. Már több mint negyedszáz a különbség... Rasheed ront, miután kipasszolgatjuk a teljes védelmet. Roglicsé a vendégek lepattanója. Aztán elől eredményes ismét, 59-31. 21. perc: Laklóth szépen oldja meg szépen pörgetett játék után, 55-31. Aztán eladja... Egyértelmű fölényben játszik a Szeged, ezt már a meccs eleji villámrajt igazolta. Csak rövid ideig nézett ki úgy, hogy a BSE képes lesz esetleg megszorongatni a hazaiakat, de a második negyedben már egyértelműen a Szeged akarata érvényesült. Ami abszolút döntő: a Szeged 21 lepattanót szerzett eddig, ez háromszor annyi mint a vendégeké. Az első félidőben a Szeged mezőnyszázaléka 68%, a vendégek 39%-ával szemben. Ki kell emelni Fejes Rékát és Iva Roglicsot akik eddig 100%-osak mezőnyből. Rasheed Rita 71%-os ugyanebben, ez is szép teljesítmény. Lepattanókban ma Fejes Réka a királynő, az első félidőben nyolcat jegyezhet, ez magában több mint a vendégeké összesen (7), a csapat egyébként 21-nél jár. A palánk alatt tehát a hazai csapat az úr. Németh jól irányít, 12 pontja mellett 4 gólpasszt is jegyez, mezőnyből egyébként 56%-os. Akiknek vigyázniuk kell: a vendégeknél Göbölös máris négy személyivel áll, Sülének három van; a szegediek közül Rasheednak van három. Nagyszünet.20. perc: Kezd kijönni a két csapat közötti különbség. Süle technikaija után Németh dob büntetőt, mindkettő benn, 50-31, és mi jöhetünk támadással. Kimarad. Németh labdaszerzése, Roglics harcol ki személyit, és dobhat. Első benn, második kimarad, de megszerezzük a lepattanót, 53-31. 19. perc: Nagyon szép szegedi támadás és passzjáték után Rasheed, 46-31. Tiba-hiba. Rasheed ismét megindulásból, 48-31. 18. perc: Rasheed áll egy triplába, és benn van! 42-30. Orsó egyik büntetője szintén benn, 42-31. Németh tör be, kipasszol Lengyelnek, szép tempó! 44-31! 17. perc: Laklóth büntetőből, aztán Kováts, 37-27. Orsó büntetője után Németh eredményes, majd Tiba, 39-30. 16. perc: Sorra lejönnek a palánkról a szegedi kísérletek. Kováts dobhat büntetőt, kimarad, de támadunk, Laklóth! 34-25! Jön a válasz, Hegedűs, 34-27. 15. perc: Leült kicsit a meccs. Küzdenek a pályán a lányok, cserékkel próbálnak új lendületet vinni csapataikba az edzők. Hegedűs töri meg a kosárcsendet büntetővel, 32-25. 14. perc: Laklóth labdát szerez, jól indít, de kimarad. Hullámzik a pálya, pontok nem esnek. Vendég-időkérés. 13. perc: Németh ziccere, 32-23. Lengyel Dalma nagyon gyors, de ellépi. 12. perc: Roglics szépen a palánk alatt, 28-21! Hegedűs egyedül maradt nagyon, be is dobta. Farkasinszki ugyanígy 30-23! 11. perc: Rontott támadások mindkét oldalon. Németh ismét kihagy egy tempót, de marad nálunk. Vége az első negyednek.10. perc: Lengyel értékesít két büntetőt, 26-21. Németh bejátszása után Farkasinszki ront a palánk alatt. Ront a BSE is, jöhet a Szeged. Nem sikerült kosarat dobni az utolsó másodpercekben. 9. perc: Németh triplát ront, de marad a hazaiaknál. Fejes nagyon aktív a palánk alatt, 24-15. Hegedűs ziccer, fault, pluszegy, 24-18. Elől megint hiba. Tiba-tripla... 24-21. Teljesen magunkra húztuk a BSE-t pár hibával. 8. perc: Rasheed, miután Fejes lepattanót szerez hátul, 22-15. Pörgős a meccs, nem nagyon tördeli bírói sípszó. De nincs is rá szükség. 7. perc: Rasheed lerohan, ziccer, 18-10! Bencze Tamás pöröl a játékvezetőkkel. Varga Mátyás időkérése. Süle kosara és büntetője, 18-13. Pusztai szép mozgás után, 18-15. Roglics válaszával 20-15! 6. perc: Németh ismét labdát csen. Rasheed szépen tör be, de kihagyja a ziccert. Jön Tiba és szór egy triplát, 14-10. Hazai időkérés. Szép Fejes-tempó, 16-10! 5. perc: Rasheedot blokkolják. Németh labdát lop, 14-7! Eddig nem nagyon állt a játék, tiszta a meccs. 4. perc: Hegedűs, majd Roglics választempója, 12-3! Két gyors BSE-kosár, 12-7. 3. perc: Fejes ziccerből, 8-0! Lerohanás a javából! Tiba szépít büntetőből, 8-1. Németh ismét, 10-1! 2. perc: Szép Németh - Roglics-összejáték után utóbbi büntetői benn, 4-0! Rasheed szép betörés után, 6-0! 1. perc: A BSE kezdte a mérkőzést egy eredménytelen támadással. Szegedi támadás Fejesé a lepattanó Rasheed tempója után, Németh bedobja, 2-0! 15.55: Kezdődik a felkonferálás. A csapatok bemutatása után a szpíker köszöntötte a lelátón helyet foglaló Csernay László professzort 80. születésnapja alkalmából. 15.50: A két csapat legutóbb a 3. fordulóban találkozott, akkor a Szeged idegenben verte simán a BSE-t 89-57-re. Azon a találkozón Rasheed Rita volt a mezőny legeredményesebbje 24 ponttal. Reméljük Rita ma is hozza akkori formáját. 15.45: A BSE legutóbbi három bajnokiját elvesztette. Az előző fordulóban a ZTE páholta el őket harminc ponttal, ráadásul hazai pályán (57-87), előtte pedig két idegenbeli vereség áll nevük mellett az Atomerőműtől (85-47), valamint a Vasas-Csatától (81-47). 15.40: A Szeged jelenleg negyedik a tabellán, megelőzve a pénteken a BEAC-ot kötelezően verő Fradit. Mai várható győzelmével megerősítené pozícióját a tabellán a hazai csapat. 15.35: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A Szeged és a BSE már pályán, melegítenek a lányok, 25 perc a kezdésig. Női kosárlabda NB I/A, 16. forduló: Szeviép-Szeged - BSE-FCSM. Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Szabó G., Maár G.Várható kezdőötösök:Szeviép-Szeged: Németh, Laklóth, Rasheed, Roglics, Farkasinszki. BSE: Pusztai, Orsó, Süle, Tiba, Górácz. Bencze Tamás tanítványai két, Nantes elleni Európa-kupa-mérkőzés között az idei utolsó bajnokijukat játszák vasárnap délután 16 órától az újszegedi sportcsarnokban a BSE csapata ellen. Az ellenfél nem áll túl rózsásan a tabellán és az idényben sem mutat különösebben jó formát (3 győzelem 11 vereség), ezért győzelem mindenképp elvárt a hazaiaktól. A Szegednél Laczi Edit továbbra sem játszhat, mindenki másra azonban számíthat Bencze Tamás. Laczi kiesése, valamint Keller Annamária szerződésbontása miatt, csakúgy mint a Baja elleni idegenbeli bajnokin, valamint a Nantes elleni hazai Európa-kupa-meccsen, több játéklehetőséghez fognak jutni a fiatalabb játékosok. A mérkőzés érdekessége, hogy a BSE csapatában pályára lép az a Tóth Cecília, aki eddig éveken keresztül a Szeged játékosa volt, majd magánéletbeli okokból és a több játéklehetőség reményében igazolt el a klubtól.