Kosárlabda: jól sikerült főpróba a Temesvár ellen

2010. december 14., kedd

A Temesvár elleni győztes edzőmérkőzéssel hangolt szombat este a Hódtói Sportcsarnokban az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli csapata a Jászberény elleni következő bajnokira. Jól sikerült a főpróba, hiszen hazai győzelemmel zárult az összecsapás.

Agresszív védekezéssel rukkolt elő a hazai csapat az első negyedben, meg is volt az eredménye, hiszen a román játékosok teljesen tanácstalanok voltak. Ezt

Vas Péterék

nem tudták kihasználni, hiszen kissé álmosan mozogtak a pályán, és a támadásaik is elég pontatlanok voltak. A második játékrész elején sikerült elszakadni az ellenféltől, ez első sorban a javuló dobószázaléknak volt köszönhető. Azért így sem mondhatjuk, hogy gólzáporos mérkőzést láthatott volna a közönség, hiszen a Kosársuli alig dobott negyven pontot húsz perc alatt, persze ebben a román gárda agresszív védőjátéka is szerepet játszott. A folytatásban tovább nőtt a különbség, nem volt kérdéses, hogy ki fogja megnyerni a mérkőzést, így

Elek András

bátran kísérletezhetett, játékba lendültek a fiatalok is. A záró periódus elején már 20 pontos hátrányban volt a Temesvár, ez volt a jó védekezés és a ponterős támadások gyümölcse. A végén még

Mócsai

kipontozódása is belefért, a hazaiak kilencesét tapssal búcsúztatták rajongói. A végeredmény 87-55 lett, a kevés kapott pont mindenképpen dicséretes annak tükrében, hogy egy brusztosan védekező ellenféllel kellett szembenézni.

Férfi kosárlabda, edzőmérkőzés:

EnterNet Vásárhelyi KS – CSS Bega Timisoara 87-55 (23-15, 17-11, 19-12, 28-17)

Hódmezővásárhely 200 néző - vezette: Varga, Vezsenyi

Kosársuli:

SZILÁGYI 10, MÓCSAI 8, Utasi 6,Vas 17/6, Kukla 4.

DANI 14/6, Böszörményi -, Schéda 3, Grezsa 4, BABUT 15/3, BARTUCZ 6.

Elek András.

Segédedző:

Kis Sándor. Elek András:

„Jó védekezéssel sikerült előrukkolnunk egy jó ellenfél ellen. Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttek annak ellenére, hogy ez egy felkészülési meccs volt. Egy hét múlva is nagy szükségünk lesz a biztatásra a bajnokaspiráns Jászberény ellen!”