Kézilabda: Pick-búcsú a magyar kupától a Népligetben (FRISSÍTVE)

2010. december 8., szerda

A férfi pólósok tudtak fordítani, a Pick azonban nem. A Fradi visszavágott a múltkori, hazai pályán rámért bajnoki vereségért, és a magyar kupa nyolcaddöntőjében, hatalmas csatában, de szinte végigvezetve kiütötte a sorozatból a Pick Szegedet.

Szerdán este Szeged már megmutatta Ferencvárosnak, hogy a vízben ki az úr. Ugyanez a feladat várt

Skaliczki László

gárdájára szárazon, ám a hadműveletbe némi hiba csúszott, így a Pick Szeged búcsút intett a magyar kupának. A mérkőzés úgy kezdődött, ahogyan azt minden Pick-szurkoló várta:

Fero Sulc

betalált,

Mikler Roland

bravúrokat mutatott be és hét perc után 3-1 a vendégeknek. A folytatás pedig rémálomba illő: a Fradi 7-3-ra fordít, miközben a kapusok mindkét oldalon bravúrt bravúrra halmoznak. A félidő végére főleg Sulc góljai révén sikerült kiegyenlíteni 11-11-nél, de váltott kapusbravúrok után mégis hazai előnnyel érkezett a szünet (12-11). A folytatás ferencvárosi fölényt hozott, a hazaiak emberhátrányban is képesek voltak 14-11-re, majd 16-12-re elmenni. A félidő elején halovány

Katzirz Dávid

valamint

Törő Szabolcs

találatai révén feljött a Szeged,

Herbert Gábor

43. percbeli gólja pedig az egyenlítést jelentette (18-18). Katzirz folytatta jó sorozatát és nem hagyta meglépni

Vladan Matics

gárdáját (20-20), sőt, Sulc az 1. után a 47. percben ismét megszerezte a vezetést a Picknek. Ez a pillanat azonban gyorsan elszállt, miként a szűkös előny is: az ex-szegedi

Bendó Csaba

egyenlített, majd a Pick hibáit és hullámvölgyét kihasználva kettővel elhúztak. Az utolsó percekben fej-fej mellett haladt a két gárda, majd az 58. percben Németh góljával 25-24 lett az FTC javára. Az utolsó 10 másodpercben

Tatai Péter

helyére Herbert állt be, létszámfölényben támadott a Szeged az egyenlítésért, mely a versenykiírás szerint automatikusan vendégtovábbjutást ér. Egy másodperccel a vége előtt szabaddobást fújtak a bírók, az időntúlit Törő dobta, sajnos mellé. Így 25-24-re nyert hazai pályán a Fradi és visszavágott a november 10-én elszenvedett ugyancsak 25-24-es vereségért. A Pick számára ez a törlesztés azonban, sajnos, a kuparészvételbe került.

Férfi kézilabda magyar kupa, nyolcaddöntő:

FTC - Pick Szeged 25-24 (12-11)

Budapest, Népliget, 500 néző. Vezette: Horváth, Marton.

FTC:

PAUL - Tóth J. 2, Czina, Wieszt 3, MAZÁK 4, Kelecsevics 2, Németh 2.

BUDAY 5, Lepsényi 1, Török 1, Bakos 1, BENDÓ 4.

Vladan Matics.

Pick Szeged:

MIKLER - Stranovsky 2, SULC 5, Lékai 2, Zubai 1, KATZIRZ 6, Vadkerti 1.

Tatai (k), Herbert 2, Bajorhegyi, TÖRŐ 4, Butenko 1.

Skaliczki László.

20, ill. 10 perc.

4/3, ill. 4/2.

Váci KSE-Taxi2000 – DKC-Miskolc-MIVÍZ 36–24 (16–11) Várpalotai Bányász – MKB Veszprém 16–45 (12–20) Tatabánya Carbonex KC – Balatonfüred 28–16 (13–8) Le Belier KK Ajka – Dunaferr SE 14–39 (7–16) Törökszentmiklósi KE – Gyöngyösi KK 24–35 (9–15) Pajor Pálinka-Kecskeméti SE – Csurgói KK 30–29 (14–11) Uniqa-Pécsi VSE – PLER KC 30–35 (17–17)