Labdarúgás: a Végh(én) mentett pontot a Volán + FOTÓK

2010. november 6., szombat
Győzni ugyan nem tudott, de a végén Végh Ariel pompás szabadrúgásgólja révén döntetlent ért el a Tisza Volán SC Szeged az Újbuda ellen a labdarúgó NB III Alföld csoport 12. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Felső Tisza parti stadionban. A meccset online közvetítettük. Egy pontot ért az akarat, avagy az utolsó előtti percben Végh Ariel remek lövésének köszönhetően mentette döntetlenre az Újbuda elleni mérkőzést a Tisza Volán SC Szeged. Furcsa közjátékkal indult a találkozó, hiszen a vendégek busza lerobbant, így harmincperces késéssel fújhatott sípjába Barta Tibor játékvezető. A sok sérülés és betegség miatt kissé felforgatta csapatát Buchholcz Gábor, ehhez pedig új játékrendszer is dukált: ezúttal 4-1-4-1-gyel próbálkoztak a kék-feketék. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. A Volán többet birtokolta a játékszert, s a legnagyobb helyzet is a hazaiak előtt akadt: Beretka Péter azonban pár lépésről sem tudott az üres kapuba bólintani. A második helyen álló Újbuda kontrákra épített, a középpályáról hosszú labdákkal operáltak, rendre ügyesen indították veszélyes támadóikat, akik közül az agilis, villámgyors Pleszkán és a rutinos Nagy Tamás is sok gondot okozott a szegedi védelemnek. A gól nélküli első játékrészt követően az Újbuda berendezkedett a vendéglátók térfelén, s első lehetőségét gólra is váltotta: Pleszkán bolondította meg bal oldali védelmünket, centerezését követően Kövesdi Milánnak már nem volt nehéz dolga. A hátralévő időben a narancssárga mezesek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de úgy tűnt: ehhez nincs elég átütőerő a szegediek játékában. A támadóharmadba érve rendre pontatlanul passzoltak a volánosok, lehetőséget adtak a vendégeknek a szerelésre, a közbeavatkozásra. Buchholcz mester pedig mindent megpróbált: támadó szellemű futballistákat küldött a pályára Frank, Kéri és Kazi személyében. Miközben a Tisza-partiak birtokolták többet a labdát, a nagyobb lehetőségeket a vendégek dolgozták ki. Mikor már úgy tűnt, ismét vereséggel fejez be egy meccset a Volán, érkezett a megmentő, Végh Ariel, aki előbb kiharcolt, majd gyönyörűen a jobb alsóba tekert egy szabadrúgást. Bízunk benne, ez a késői pontmentés erőt ad a Tisza Volán SC Szegednek a folytatáshoz! Móroczék jövő szombaton Gyulán vendégszerepelnek, fontos lenne majd győzni!

A labdarúgó NB III Alföld csoport 12. fordulójában:

Tisza Volán SC Szeged - Újbuda Kft. 1-1 (0-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 150 néző. Vezette: Barta Tibor Tisza Volán SC: Dongó - Mészáros, Mórocz, Dargó, Grünvald - Boldizsár (Kazi 73') - Buzási (Kéri 68'), Vágó, Vastag (Frank 55'), Végh - Beretka. Vezetőedző: Buchholz Gábor Újbuda Kft: Balogh - Budai (Suth 60'), Székely, Laki, Kun - Lettrich, Horváth - Kovács (Pál 72'), Kövesdi, Nagy - Pleszkán. Vezetőedző: Gólszerzők: Végh (89'), illetve Kövesdi (58'). Sárga lap: Nagy, Kövesdi, Pál. Buchholcz Gábor: "Úgy gondolom, összességében reális eredmény a döntetlen a mai találkozón. Az első félidőben még a gólvonalról sem tudtunk a kapuba találni, majd a második játékrészben szinte a semmiből vezetést szerzett az Újbuda elsősorban Pleszkán erőszakosságának köszönhetően. A csatárral nem nagyon tudtunk mit kezdeni. Ezt követően hajtottunk, küzdöttünk, s a lelkesedésünk a végén gólt és pontot ért. Feladatunk, hogy rendet tegyünk a fejekben, hiszen míg a dobogósok ellen rendre pontot szerzünk vagy nyerünk, addig a többiek ellen sokszor meglepő vereségekbe szaladunk bele. Remélem, ez az iksz most kirántja a csapatot a saját maga által ásott kátyúból, s a jövő héten végre sikerül győznünk Gyulán."

90+2. perc: Barta játékvezető lefújja a találkozót. 90+1. perc: Pleszkán fut el a bal oldalon, elfekteti Dargót, egyedül áll szemben Dongóval, de lövésében Mórocz az utolsó pillanatban beleér, így már nem veszélyes. 89. perc: Végh összecsuklik 18 méterre a vendég kaputól, szabadrúgás! Utolsó esély... Végh lő... GÓÓÓL!!! Eltekeri a fal mellett, és a jobb alsóban táncol a labda, 1-1!!! 86. perc: Végh Ariel 32 méterről lő egy hatalmas szabadrúgást, ami viszont bődületesen fölé megy... Beretka tör be jobbról a tizenhatoson belülre, Balogh lábbal véd szögletre. A sarokrúgás ártalmatlan, a védők kirúgják mezőnybe. 81. perc: Meddő Volán-játék, nincs veszélyben a vendégek kapuja. Sok a hiba is a Volán játékában. 75. perc: Nagy Tamás bal oldali szöglete után Laki elé kerül a labda, de hét méterről mellé-fölé lő. 73. perc: Volán-csere, Boldizsár helyett Kazi, újabb szegedi támadó a pályán. Kockázatos, de mindenképp szükséges ennyi áldozat az egyenlítésért. Csak sikerüljön... 72. perc: Pál Máté jön Kovács helyére a vendégeknél. 71. perc: Villámgyors újbudai kontra a jobb oldalon, Kovács remekül teker középre, Pleszkán védőjét megelőzve hat méterről lő, Dongó nagy bravúrral hárít a bal alsónál. Hatalmas vendég-helyzet marad ki... 68. perc: Kéri Tamás váltja Búzásit, erősítendő a támadásokat. Mindenképpen egyenlíteni kellene... 66. perc: Próbálja átvenni az irányítást a Volán, de jól tömörül a védelem, nincs igazán erő a hazai támadásokban. 63. perc: Nagy Tamás tör át a középpályán, beívelése azonban a kapu fölött hagyja el a játékteret. 60. perc: Suth jön Budai helyett a vendégeknél. 58. perc: GÓÓÓL... Vezet az Újbuda... Pleszkán játssza át a védelmet jobbról, középen Kövesdit találja a labda, akinek nem volt nehéz dolga a kapuba pofozni a bőrt... 0-1. 56. perc: Nagy Tamás szabadrúgása Dongó kezei között hal el. 55. perc: Vastag helyett Frank áll be, Buchholcz Gábor kreatívabbá akarja tenni a középpályát. Az elmúlt percekben inkább az Újbuda dominál, sokat jár a labda a szegedi tizenhatos környékén... 46. perc: A Volán kezdi a második félidőt. Csere nem történt a szünetben. Szünet.45. perc: Egy szöglet után Beretka 18 méterről lő, a bőr megpattan egy védő lábán, és Balogh kapus ölébe hull. Ezután Barta sporttárs lefújja az első félidőt. 40. perc: Megélénkült az iram a félidő végére. Pár percig az Újbuda szorongatott, majd jön a Volán és Vágó Levente, aki szélről adott be egy labdát, de senki nem érkezik középen... 33. perc: Újabb mélységi labda Kovácsnak, Dongó épp csak tisztázni tud a kiugró ember elől. 32. perc: Pleszkán ugrik ki egy mélységből jövő átadással, de kissé körülményes, így Mórocz és Grünvald el tudja választani a labdától. 31. perc: Boldizsár a jobb szélen futtatja Búzásit, aki előretör az alapvonalig, majd nem centerez, hanem okosan visszagurít, és a második hullámban érkező Vágó 14 méterről lő, Balogh pedig nagyot véd lábbal. Szép támadás volt. 25. perc: 32-33 méterről jobbról, az oldalvonaltól Végh íveli be a labdát, ami mindenki feje felett elmegy, érkezik a hosszún Beretka, de nem találja el fejjel egy méterre az üresen tátongó kaputól... Óriási Volán-helyzet maradt ki... 22. perc: Többet jön a Volán, birtokolja is a labdát, de nagyon veszélyesek az Újbuda építkezései, amikor Pleszkánt és a hozzá felzárkózó Nagyot próbálják megjátszani. A középpálya közepéről Lettrich és Kövesdi nagyon jól szervezi az Újbuda játékát. 16. perc: Végh ereszt meg egy kemény kellemetlen balos-pattogóst huszonkettőről, amit Baloghnak bravúrral kell hárítania. 11. perc: Az egyik újbudai belső védő előreadott labdájára robban rá Pleszkán lefutva a hazai védelmet, Mórocz lóg egyedül a nyakán, majd 20 méterre a kaputól összecsuklik a csatár. Az Újbuda egy emberként reklamál a pirosért Mórocznak, de csak sárga lesz - és Pleszkánnak, műesésért... 8. perc: Nagy Tamás erősen lesgyanús helyzetben ugrik ki, de nincs gól a ziccerből, mert 11 méterről ballal a jobb kapufa mellé bombáz. 2. perc: Kisebb helyzet már az elején. Vágó balról rúg szabadrúgást, jobbal középre teker, mindenki felett elszáll a labda, majd veszélyesen lepattanva a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret. 1. perc: Az Újbuda kezdi a mérkőzést. 13.55: A Volán az utóbbi időben megszokott narancs mez, fekete nadrág, fekete sportszár kombinációban, míg az Újbuda sötétkék mezt, fehér nadrágot, fehér sportszárat visel. 13.45: A kezdés 14 órára tolódik. A csapatok most már gőzerővel melegítenek a pályán. Kellemes, tavaszias, napsütéses időben kerül sor a találkozóra, esőtől, fagytól, havazástól nem kell tartani, viszont nem bánnánk egy kis volános gólzáport... 13.35: A vendégeknél nincs a kezdőbe nevezve a a csapat legrutinosabb játékosa, Potemkin Károly, aki hosszú utat járt be a BVSC-től az Újbudáig. Legutóbb három évig a Feröer-szigeteki első osztályban játszott a Streymur, a B36 Thorshaven majd az NSÍ Runavík játékosaként. Utóbbi csapat színeiben 2009-ben 14 gólt szerezve 4. lett a feröeri gólvadászaton. Az NB III-as góllövőlistán jelenleg 7 találattal szintén a 4. helyen áll. Reméljük, ma esetlegesen csereként beállva nem növeli ezt a számot. 13.30: Megérkezett az Újbuda, páran már mezben pattannak le a buszról, és szaladnak is a pályára melegíteni. 13.20: A kezdés 13.45-kor várható. A Volán játékosai kinn melegítenek már a pályán. 13.15: Úgy tűnik, ha szegedi hazai meccs, akkor nem lehet megúszni csúszás nélkül. Nem, most nem a sportszárral van baj, hanem a vendégek csapatbuszával, ami lerobbant Balástyánál. Így aztán, ahogy egy héttel ezelőtt a KITE mint vendéglátó kisegítette a Volánt mint vendéget, úgy most a hazai Volán segíti ki a vendég Újbudát - busszal... Labdarúgó NB III Alföld csoport 12. forduló, Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezeti: Barta TiborTisza Volán SC: Dongó - Mészáros, Mórocz, Dargó, Grünvald - Boldizsár - Buzási, Vágó, Vastag, Végh - Beretka. Vezetőedző: Buchholz Gábor Újbuda Kft: Balogh - Budai, Székely, Laki, Kun - Lettrich, Horváth - Kovács, Kövesdi, Nagy - Pleszkán. Vezetőedző: Beharangozó írásunkat itt olvashatják.