Labdarúgás: Tökölön sem termett babér a KITE-Szegednek

2010. november 20., szombat
Játékuk és lehetőségeik alapján mindenképpen legalább egy pontot érdemeltek volna a kék-fekete-zöldek Tökölön, de úgy tűnik, ezen az őszön idegenben egyszerűen nem megy Major László együttesének. A KITE-Szegedtől ezzel a vereséggel távol került az őszi dobogó...

A labdarúgó NB III Alföld csoport 14. fordulójában:

Tököl VSK - KITE-Szeged 1-0 (1-0). Tököl, 100 néző, vezette: Pikó Attila. Tököl: Balázs - Telegdi (Agócs 60'), Szirtesi, Filó, Váradi, Riedl, Plausin (Helgert 81'), Dévai, Palásti, Radnics (Kóbor 67'), Kerekes. Vezetőedző: Nagy László. Szeged: Belecan - Laczkó (Kormányos 46'), Kazán, Saulic, Keller J., Gellér, Brinszky, Nagy A. (Vágó 79'), Balogh, Horváth P., Nomel J. P. Vezetőedző: Major László. Gólszerző: Filó T. (11-esből 33'). Major László: "Úgy érzem, jogtalan tizenegyessel veszítettünk. A második félidőben a Tököl szinte át sem jött a félpályán, beszorítottuk őket, de gól nélkül nem lehet eredményt elérni. A jövő héten igyekszünk javítani, a Dabas ellen nagyon kell a három pont."94. perc: Nem érett góllá a fölény! Balogh Norbert ajtó-ablakban durrantott fölé az utolsó pillanatban. Brinszky lövését követően pattant elé a laszti, lehet, hogy egy hazai kézről, de a játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra. A második félidei teljesítménye alapján pontot érdemelt volna a KITE-Szeged, hiszen a fordulást követően végig a vendégek irányítottak. A futball azonban nem pontozásos sportág, ezt régóta tudjuk, így egy buta tizenegyessel a Tököl törte meg kétmeccses nyeretlenségi sorozatát. 87. perc: Balogh Norbert húzta meg a bal szárnyon, beadását Horváth Péter, majd Nomel J. P. sem tudta a hálóba juttatni egy-két méterről. Ez nem lehet igaz! 83. perc: Kapujához szegezi a Tökölt a KITE. Szabadrúgás szabadrúgást követ, de ezekből képtelenek igazán komoly veszélyt teremteni a szegedi labdarúgók. Sajnos nem tudja feltörni a védelmet a Major-legénység... Közben harmadik cserelehetőségét is kihasználta Nagy László: Helgert Szabolcs érkezett Plausin Gergely helyére. 78. perc: Kicsit fellazult a vendégek védelme, ennek köszönhetően szabadon kontrázhat a hazai gárda. Egy ilyen ellencsapás végén Kóbor Csaba közeli perdítését kellett mentenie Belecannak. Major László tizenkilencre lapot húz: benn a pályán egy újabb támadó Vágó Andor személyében, Nagy András nem folytatja. 72. perc: Brinszky mesteri beadása után 6 méterről Gellér Gábor fejelhetett, de biztosan fogta Balázs. Ezt követően Nomel J. P. egyéni akcióját akasztották meg a védők. Közben ajtó-ablak helyzetet hibázott a Tököl, Kóbor nem tudott élni az eséllyel. Lehet, hogy az volt a meccslabda? 67. perc: Érezhetően mezőnyfölényben a KITE, Brinszky helyzetbe is került egy gyönyörű háromszögelés végén, az utolsó pillanatban szedte föl előle a labdát Balázs kapus. Ismét cserélt a Tököl: Radnics László helyére Kóbor Csaba érkezett. 61. perc: Egy szép ívű beadás végén Nomel J. P. maradonás mozdulattal igyekezett gólt szerezni, a kezezést ezúttal megúszta... 60. perc: Sajnálatos sérülés miatt áll a játék. Egy összefutás után Telegdi Gergő maradt lenn a gyepen, le is kell cserélni, Agócs Gábor váltja. 56. perc: Nomel J. P. elől szabadítottak föl, az elefántcsontparti rendre zavart okoz a tököli védelemben, de még mindig nem tudott igazán nagy ziccert kialakítani. Támadásban a szegediek, jó lenne egyenlíteni... 51. perc: Irányít a Szeged, a játék a hazaiak térfelén folyik. Nagy András jó 30 méterről eresztett el egy lövést nem sokkal ezelőtt, ami igencsak messze elkerülte a kaput. Nyomunk, nyomunk, ezt kell fokozni tovább. 46. perc: A Tököl kezdte a második félidőt, ám az első veszélyes akciót a látogatók vezették. Nomel J. P. ügyesen játszott oldalra, Nagy András tört be a büntetőterületen belülre, ahol gyanús körülmények között szerelték, de néma maradt a síp. A szünetben egyébként Major László lehívta kissé túlpörgött Laczkó Jánost, s Kormányos Kolost állította a helyére. Szünet. 45. perc: Brinszky Adrián végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról, a lapos löket a kapusról kiperdült, Horváth Péter duplázását szögletre mentették a védők. A sarokrúgást nagy nehézségek árán, de mentették a tököliek. Előnnyel vonulhatnak a szünetre. 39. perc: Igyekszik, igyekszik a KITE-Szeged, nem fogta meg a gól, támadásba lendültek a vendégek. Nagy András léphetett volna ki az imént, de inkább lőtt, 18 méterről, ám a kissé lecsúszott kísérlet a bal kapufa mellé szállt. Balázs kapus vérnyomása rendben maradhatott. 33. perc:GÓÓÓL!Filó Tamás találatával vezet a Tököl, a balra vetődő Belecan mellett a kapu jobb oldalába vágta a jogosan megítélt büntetőt. Plausin Gergelyt a rossz ütemben becsúszó Keller József kaszálta el, ezért járt a tizenegyes. 29. perc: Egy hosszú bedobást követően Váradi Róbert lőhetett, a középre tartó kísérletet Belecan magabiztosan hárította. Az ügy előzménye, hogy a szerb portás egy bizonytalan kimozdulásánál az oldalvonalon túlra tolta a labdát. Neki is figyelnie kell, hogy hatástalanítani tudja a Tököl fő fegyverét. 24. perc: Izgalmas a találkozó, hatalmas az iram. Kérdés, ki bírja majd jobban ezt a hajtást. A félidő feléhez érve ismét a Tököl mezőnyfölénye érezhető, ugyanakkor Nomel J. P. kétszer is közel állt ahhoz, hogy ki tudjon lépni, s ziccerben vezethesse kapura a labdát, ám egy pici szerencse mindkét esetben hiányzott. Még mindig várnunk kell az első nagyobb KITE-helyzetre. 18. perc: Két ígéretes hazai próbálkozást figyelhettünk, veszélyesebb tehát a Nagy-csapat. Előbb Kazán Attila mentett üggyel-bajjal oldalra Kerekes Zsolt elől, majd a következő előrevágott labda Rield Józsefhez jutott, aki egyből fölé durrantott. 13. perc: Kiegyenlítetté vált a játék, de a Szeged továbbra sem veszélyes kapura. A tököliek magas embereiket előreívelésekkel igyekeznek megjátszani, míg Brinszkyék inkább a talajon tartanák és járatnák a bogyót - hatalmas csata kezd kibontakozni. 8. perc: Hatalmas ziccert hagyott ki a Tököl. Egy szöglet utáni fejest földöntúli bravúrral védett Belecan, a kipattanót a nagy kavarodásban egy méterről sem tudták a hálóba sodorni a hazaiak, akik hirtelen nyomasztó fölénybe is kerültek. 4. perc: Nomel J. P. mozdult be, de a tizenhatos vonalánál elválasztották a labdától. A látogatók kicsit kezdeményezőbbek itt az elején, de még nem történt sok minden. Az azonban biztos, hogy kockáztatni kell a sikerhez. 1. perc: Szép, tiszta időben kezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta bordóban, a vendégek kék-fekete kockás mezben, fekete nadrágban, kék sportszárban léptek pályára. Feszült a hangulat, mindkét csapatban kell a három pont! A szegediek hozták játékba a lasztit. 12.35: A rendezett és gondozott stadionban igen rossz minőségű játéktér várta a csapatokat, nem lesz egyszerű megvalósítani a folyamatos játékot ezen a pályán. Szűk félóra múlva kezdünk. Beharangozó írásunk itt olvasható.