Labdarúgás: hóban, latyakban magabiztos Volán-siker

2010. november 27., szombat
A Jánoshida elleni magabiztos fellépést megtartotta a Tisza Volán SC Szeged NB III-as együttese, s egészen Jászberényig magával vitte. Irreális talajú pályán fölényes, 3-0-s győzelmet aratott a jászsági klub ellen. A mérkőzés kezdetekor senki sem gondolta volna, hogy egy mozgalmas, három gólos szegedi siker kerekedik a találkozóból, hiszen a pályát pár centis fehér hóréteg borította, és már az első percekben kiderült, hogy a takaró alatt mély, csúszós a gyep, ami az olvadással tovább romlott. Ám a szegedi harcosságnak köszönhetően már az első félidőben több helyzete is adódott a vendégalakulatnak, amikhez helyenként tetszetős akciók is kötődtek. A második játékrészben elfogyott a hazaiak ereje, a nagy nyomást nem bírták, s a volános akciókból sorra születtek a gólok. Összességében elmondható, hogy ezen a napon minden poszton jobban muzsikált a Tisza Volán, a Jászberény lendülete egyszer sem tartott ki Dongó kapusig. Labdarúgó NB III Alföld csoport 15. forduló: Jász Sport FC – Tisza Volán SC Szeged 0-3 (0-0). Jászberény 200 néző. Vezette: Benyovszki. Jászberény: Papp T. - Lukácsi, Majzik, Székesi, Gulyás, Móczó, Szerencsi, László (Csőke 70'), Szilágyi (Hájos 67'), Vaszicsku (Gacs 67'), Németh. Vezetőedző: Tasi Zoltán. Tisza Volán SC Szeged: Dongó - Pénzváltó, Vida, Mórocz, Szabó A., Boldizsár (Frank 85'), Dargó, Buzási, Vágó L. (Mucsi 84'), Végh (Grünvald 89'), Beretka. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gólszerzők: Szabó A. (64'), Buzási (67'), Végh (11-esből 78'). Buchholcz Gábor: "Első ránézésre a hó miatt azt hittük, hogy nem lesz mérkőzés. Majd jött egy kis havas eső is, így igazán nehéz talajon játszhattunk, de a csapat nem ezzel foglalkozott szerencsére, hanem a nagyon fontos három pont begyűjtésével. Az első félidőben főleg a pályával ismerkedtünk, de e periódusokban is nekünk voltak apróbb helyzeteink. A Jászberény nekünk esett második játékrész első tíz percében, de ezt a rohamot kibekkeltük, és így jöhettek a góljaink. Komolyabb támadásuk nem volt, egyszer kellett Mórocznak nagyot mentenie. De ezt leszámítva semmilyen módon nem tudtak a védelmünk mögé kerülni. A csapatom mind fizikálisan, mind pedig játékban felülmúlta ellenfelét. Úgy gondolom, hogy az igazi arcunkat az utolsó négy fordulóban mutattuk meg. Sikerült felzárkóznunk az élboly nyakára, és egy sikeres alapozás után tavasszal, ha az első mérkőzéseken odafigyelünk, még akár az eredeti terveinket is beválthatjuk." Online tudósításunk:90+1. perc: Vége a mérkőzésnek. 89. perc: Végh helyére Grünvald jöhetett be, akinek egy veszélyes beívelését a jászberényi kapus lehúzta. 86. perc: Végh húzott el a bal oldalon, a balösszekötő helyéről a hosszú sarokba tartó, szemfüles ívelését a kapus visszaérve lehúzta. 85. perc: Boldizsárt Frank váltotta. 83. perc: Vágó helyett Mucsi állt be. 78. perc: GÓÓÓL! Buzási erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre, de lábbal gáncsolták. A megítélt büntetőt Végh a jobbra vetődő kapus mellett a bal alsóba helyezte. 0-3. 76. perc: Szép támadás: Buzási, Beretka, Vágó volt a labda útja, utóbbit kezénél fogva rántották vissza. Végh erős szabadrúgása a kapus ölében landolt. 74. perc: Dongó nagy ívű kirúgását Vágó fejelte le Beretka elé, aki elől kifutva kapujából, lábbal a hazaiak portása tisztázott. 72. perc: Hajós került helyzetbe, s Mórocznak kellett az utolsó pillanatban tisztáznia előle. 70. perc: Lászlót váltotta Csőke a Jászberényben. 68. perc: Hajós jött be Szilágyi helyett a hazaiaknál. 67. perc: GÓÓÓL! Végh szabadrúgását 13 méterről a kapu jobb alsó sarkába élesen fejelte be Buzási. 0-2. 65. perc: Végh 18 méteres lövését hatalmas bravúrral szedte ki Papp a jobb alsóból. Hazaiak cseréltek, lejött Vaszicsku és Gacs állt be a helyére. 64. perc:GÓÓÓL! Végh Ariel kevergetett a bal oldalon, beadását szögletre mentették, a pontrúgást Dargó feje előtt elcsúsztatott egy védő, a labda Szabó A. elé került, aki ballal laposan 16 méterről a kapuba helyezett. 0-1. 62. perc: Az első két támadását a hazaiaknak fejjel "akasztották" meg a szegediek, előbb Mórocz majd Vida tisztázott. 60. perc: Beretka ugrott ki, át akarta passzolni a hosszú oldalra az érkező támadóknak a labdát, de lapos beadásába egy védő beleért, s majdnem öngólt lőtt, csak centikre pörgött el a játékszer a kapufától. 58. perc: Megindultak a szegedi rohamok. Tűzijáték a jászberényi kapu előtt: Végh és Vágó lövése kivágódott a védőkről, Dargó próbálkozása pedig mellé szállt. 54. perc: A Szeged nem rohamoz olyan vehemensen, mint az első félidő utolsó szakaszában, kiegyenlített a játék, ami főleg a középpályán folyik. 49. perc: Buzási középről próbálkozott: 22 méteres lapos lövése egy méterre suhant el a kapu mellett. 46. perc: A hazaiak kezdték a félidőt. Most már a pálya egészére ráillik a sártenger jelző... 45. perc: Vége az első félidőnek, melyről összességében elmondható, hogy a körülményekhez képest változatos a mérkőzés, a Szeged pedig jelentős fölényben játszik, szinte minden játékrészen uralja a pályát. 43. perc: Tovább támad a Volán, a hazaiak nem tudnak kijönni a szorításból. 40. perc: Végh ismét szabadrúgás végezhetett el a kaputól 35 méterre, éles tekerésébe Mórocz csúsztatott bele, fejese fél méterrel szállt el a felső léc fölött. Jól játszik a Szeged. 35. perc: Beretkának végre sikerült kiugrania a falból, az őt kísérő védő végig rángatta a vállát, de a támadó állta a sarat, s 16 méterről rászúrta a labdát, Pappnak vetődve kellett hárítania. 33. perc: Végh Árielt vágták fel a kaputól 32 méterre. A szabadrúgást a sértett lőtte rá, s a bogyó közel 10 centivel kerülte el a bal felsőt. 29. perc: Kisütött a nap, a maradék hó is olvadásnak indult - s ha még lehet fokozni -, a pálya talaja még csúszósabb, sárosabb lett. 25. perc: Nyom a Szeged. Végh tálalt Dargó elé, akinek megcsúszott a támaszkodó lába, s így a 20 méteres lövése messze elkerülte a kaput. 21. perc: Az elmúlt percekben a partjelzők és a játékvezető apró tévedései borzolták a szegediek idegeit... 17. perc: Egy szép szegedi támadást követően Végh kapta vissza a labdát a jászberényi kaputól 17 méterre, s remek mozdulattal a jobb felső sarok mellett centikkel ívelte el a labdát. 14. perc: Lesgyanús helyzetből jöhettek a hazaiak, Szabónak kellett szabálytalankodnia: sárga lap. A szabadrúgásból Mórócz rúgta fölé a labdát. 11. perc: Végh ment el a bal szélen, kitűnő beadását Beretka elől az utolsó pillanatban tisztázták a jászberényi védők. 7. perc: Folyamatos játékról nemigen lehet beszélni. A Szeged nagy elánnal próbál támadni, de a vendégkapu előterébe nem sikerült még elérnie. Vágó 18 méteres átlövését a kapus könnyedén fogta, miután a hóban minden erejét elhagyta a labda. 3. perc: Már az első labdaérintéseknél kiderült, hogy a vékony fehér réteg alatt, mély, csúszós a talaj. Szép, látványos játékot nem lesz könnyű bemutatni... 1. perc: A mérkőzést a Szeged kezdte, aki a szokásos kék-fekete szerelésben lépett pályára az ellenfél pedig piros-sárga felsőben és kék nadrágban. 12.45 : A játékosok már melegítenek. Egybefüggő, pár centis hóval takart pályán játszanak majd a csapatok, csípős, hideg, erős szél fúj, a vonalak helyén "hólapátnyi" zöldsáv. Beharangozó írásunk itt olvasható.