Kosárlabda: Szeviép-vereség Pécsen

2010. november 21., vasárnap

Nem történt meglepetés a női kosárlabda NB I/A 12. fordulójában: a két kulcsemberét is nélkülöző Szeviép-Szeged sima, 30 pontos vereséget szenvedett az éllovas Pécs otthonában.

Villámrajtot vett a listavezető, öt perc után már 17-5-re vezetett a Szeged ellen. Bencze Tamás időkérése nem segített, Iványi és Griffin tarthatatlan volt, előbbi irányító munkájával utóbbi pontjaival kerekedett a vendégek fölé. Az első negyed végén 35-19-et mutatott a baranyai eredményjelző. A folytatásban húsz pont fölé nőtt a Pécs előnye, elsősorban Quigleynek és Fegyvernekynek köszönhetően. A Szegednél Németh játéka érdemel említést, minden másban gyengén muzsikált a Laczi Editet és Keller Annamáriát is nélkülöző csapat. A nagyszünetre 56-32-vel vonultak az együttesek. A nagyon sok lepattanót (az első félidőben számszerűen 16-ot) veszítő Szeviép a harmadik negyed elején került mínusz harmincba és hatalmas vereség volt kilátásban. A különbség 34 is volt 73-39-es állásnál. Bencze Tamás újabb időkérését követően valamelyest összeszedte magát a csapat, de a felzárkózásra nem volt reménye. Némethet ezután pihentette a vezetőedző, hiszen csütörtökön fontos Európa-kupa meccsen kell pályára lépni a Kanári-szigeteken. A játékrész végére beállt a 30 pontos különbség (77-47). A zárónegyedben Laklóth Anna irányításával tartotta a különbséget a Szeviép-Szeged, de feljebb kapaszkodni nem sikerült, maradt a harminc közte. A vége 94-64. Nem ez volt az a bajnoki, amit mindenképp be kell húzni. Csütörtökön a Gran Canaria ellen több keresnivalója lesz Némethéknek.