Kosárlabda: kiharcolta a sikert a rangadón a Szeviép + FOTÓK

2010. november 13., szombat
A legjobb négy közé jutás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzést nyert meg, elsősorban remek második félidei teljesítményének köszönhetően a lelkes Szeviép-Szeged a Zalaegerszeg ellen. A találkozót online közvetítettük.

Női kosárlabda NB I/A 11. forduló:

Szeviép-Szeged - ZTE NKK 73-62 (12-13, 15-15, 22-21, 24-13). Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kapitány G., Gelencsér Gy. Szeviép-Szeged: NÉMETH 19/9, RASHEED 15, LAKLÓTH 8/6, Fejes 11, Roglics 4. Csere: Kováts, Keller 3, Farkasinszki, Mészáros, LENGYEL 13/3. Vezetőedző: Bencze Tamás. ZTE NKK: Bukovszki 4, Szélesy 10, ZSOVÁR 12/9, Czukor 13/3, PAGE 17. Csere: Dukai, Gót, Szalay, Szalay 2, Hersics 4, Ambrus, Sonyák, Mester. Vezetőedző: Gáll Tamás. Kipontozódott: Roglic (25'). Tudtuk, hogy kemény meccs lesz - és az is volt. Egymásnak estek a csapatok, mindenki bizonyítani akart, a tét is hatalmas volt. Az első negyedben fej-fej mellett haladt mindkét gárda, de a szegedi lányoknál és a zalaiaknál is nagyon sok volt a pontatlanság. Ez leginkább a pontokon látszott meg, 12-13-mal fordultak a csapatok a második negyedre. Lengyel Dalma beállásával megélénkült a Szeviép támadójátéka, az apró termetű irányító, néha egymaga megkavarta az egész ZTE-t és a keze sem remegett, ha távolról kellett bombázni. Az egerszegiek center légiósa, Page sem tétlenkedett, közelről és távolról, ziccerből és büntetőből egyaránt eredményesen próbálkozott, összesen 17 pontig jutott. Félidőre továbbra is kiegyenlített játékkal mentek a csapatok (27-28). A harmadik negyedben a Szeviépnél Németh és Rasheed volt nagyon agilis és bár a játékvezetők alaposan felborzolták a nézők illetve Bencze Tamás vezetőedző idegeit, amikor Roglicot hirtelenében kipontozták a 25. percben (három hibája mellé kiosztottak neki még kettőt), a Szeged nem hagyta elszakadni a vendégeket. 39-45-nél és 43-49-nél volt meg erre a legnagyobb esély a ZTE-nél, de Fejes duplái Czukoréira tartották a különbséget, majd Lengyel, Németh és Rasheed kosarai kiegyenlítették a hátrányt (49-49). Izgalmas zárónegyed ígérkezett, és valóban, a szegedi lányok átvették a kezdeményezést, a szünet nem törte meg lendületüket, előnyüket 4 pontra növelték rövid idő alatt, kellett is az időkérés Gáll Tamás részéről. A 36. percben Page kiegyenlített, ekkor a Szeged kért időt és ekkor eldőlt a találkozó: Laklóth és Németh kintről talált be, Fejes közelebbről, miközben egyet kaptak büntetőből, így már 65-58-ra nőtt a hazai előny. A lányok felszabadultan játszottak, Rasheed a 40. percben dobott még négy pontot, Fejes stukkolta meg még kettővel és már 13 volt az előny, a szerény zalai válasz pedig Hersics ziccere volt a dudaszó pillanatában. Fontos meccset hozott a Szeged, a remény továbbra is él a minimális célként megjelölt negyedik hely megszerzésére. Ehhez azonban a további mérkőzéseket is hozni kell, jóllehet a november 21-én Pécsen megvívandó bajnoki igencsak nehéznek ígérkezik. De az még egyelőre odébb van, női kosarasainknak most az Európa Kupára és a belga Wavernek való visszavágásra kell koncentrálniuk. A mérkőzésre november 18-án, csütörtökön kerül sor, az újszegedi sportcsarnokban. További eredmények: BEAC-Újbuda - Bajai NKK 51-72 (8-18, 17-16, 12-14, 14-24) Nanette FTC - BSE-FCSM 65-51 (12-14, 14-13, 18-11, 21-13) Szolnoki NKK - MKB-Euroleasing Sopron 65-92 (22-21, 15-18, 11-23, 17-30) Összességében a statisztikát böngészve kiderül, a Szeviép valamennyi mutatóban felül tudta múlni ellenfelét ezen a rangadón (kétpontosok: 56-51%, hárompontosok: 35-27%, büntetők: 79-74%, lepattanók: 25-23, szerzett labdák: 10-6, eladott labdák: 11-15, asszisztok: 16-13). Ezeknek, valamint amit a számok nem mutatnak: óriási küzdeni tudásának köszönheti győzelmét a Tisza-parti együttes.

40. perc: Rasheed eldönti, 69-60. 30 másodperc vissza. Rasheed harcol ki büntetőt, első benn, második is, 71-60. Labdaszerzés ismét és még egy zalai kosár a dudaszóval. 73-62. 39. perc: Zalai időkérés után Szélesy, majd Lengyel válaszol, 67-60. Németh labdát szerez, de nem sikerül lerohanni őket, a támadóidő lejár... 38. perc: Németh hidegvérrel kintről középről! 63-58! Gyorsan elvesszük a labdát a zalaiaktól és Fejes növeli az előnyt, 65-58! 37. perc: Laklóth-tripla! 60-57. Page büntet büntetőből. Pattog a labda a zalai palánk alatt, elveszítjük, visszaszerezzük. 36. perc: Page ismét és kiegyenlítenek. 57-57. Időkérés nálunk. Keller ismét a pályán. 35. perc: Lengyel-tripla kimarad. Page oszt ki egy sapkát Németh dobókísérletének, simán lenyomta a labdát, összeszedjük újra, de Lengyel kihagyja. 34. perc: Szalay Virág harcol ki személyit, bedobja mindkettőt. Fejes válaszol szép támadás és összjáték végén. 57-53. Page sem hagyja magát, a megítélt pluszegye nem megy be. 33. perc: Rasheed tör be egyedül és 53-49. Gáll Tamás időt kér. Összeszedettebb a Szeged most már egyértelműen látszik, szervezetté vált a védekezés. Ideges a ZTE, sokat is hibáznak. Page bedobja. Lengyel-tripla!!! 55-51. 32. perc: Megnőtt az iram és lendületben a Szeged! Kimarad most, ZTE támadás, földharc a labdáért, Bukovszkié nem megy be, de fault. Ismétlését blokkolják, kifelé jövet leüti Némethet ököllel... 31. perc: Laklóth dob messziről, lepattan, összeszedi bedobja, de lejárt az idő... Rasheed labdaszerzés, 51-49. Vége a harmadik negyednek.30. perc: Lengyel bedobja, most figyelni a védekezésre! Ellépik, miénk! Németh egyedül! Aztán ellépi a ZTE és jön Rasheed... egyenlő!!! 49-49 29. perc: Czukor duplája a válasz. Fejes ismét. 43-47. Czukor is dob egy duplát. Most nem jó a védekezésünk. 43-49. 28. perc: Németh hármasa nem megy be, a lepattanóért nem mennek a lányok. Zsovár is ront, de még eldobja a duda előtt... Harc a lepattanóért, megkapjuk a labdát, Fejes él is a lehetőséggel, 41-45. 27. perc: Gáll időt kér. Lassan hozzák fel a labdát, letámad a Szeged, de fault Czukorral szemben, első dobása kimarad, második benn, 39-42. Járatjuk a labdát, támadóhiba. A ZTE jön és Zsovár... Ráadásul tripla, 39-45. 26. perc: Németh és Czukor kiütik egymást a palánk alatt... Jövünk, Németh passza belül Lengyelnek, 36-41. Aztán Németh gondolkodik, betör, felugrik, de nem dob, hanem passzol ki Laklóthnak, ő bevállalja... és tripla! 39-41. 25. perc: Németh szépen tört be, de ellépi... Bencze Tamás hevesen reklamál a bíró "T"-t mutat, de nem időt akar kérni... Szélesy tört be, kosár két pontos, büntető is jön, első jó. Közben heves reklamálások, Roglic kipontozódik. Bencze Tamás időt kér. Szélesy második büntetője is jó, a harmadik kimarad. És tovább támadnak. 24. perc: Czukor Tünde triplával büntet, 31-37. Tanácstalannak tűnő támadás, de Németh bedobja. Megélénkült az iram. 34-37. 23. perc: Zsovár egyik büntetője benn, 31-32. Támadásban elveszítjük... Zsovár ismét, 31-34. És ismét elrontjuk a támadást. 22. perc: Rasheed nem hagyja annyiban, 29-31. Szépen felépített támadás után Németh Betti duplája, 31-31. 21. perc: Támadásban a Szeged, Lengyel nem tudja bejátszani, Németh dobása lepattan. Zsovár-hármas a válasz, 27-31. Vége a második negyednek.20. perc: Rasheed büntetője, az egyik megvan. Aztán Rasheed triplája, de ez kimarad. Page büntetői benn, 27-28. Támadunk, de Németh egy erős visszaadott passzt nem bír megfogni, elpattog a labda, újraépítjük a támadást, de lejár az idő... 19. perc: Page ezúttal kihagyja, támadunk. Gáll Tamás ismét időt kér. Bukovszki triplakísérlete beszorul a gyűrűnél. Page bedobja, éppen csak vonalon a láb, így csak dupla, 26-26. 18. perc: Elképesztő Zsovár-tripla, 22-24. Gyűlnek a személyik a zalaiaknál, Németh pedig ismét büntetőt dob, de csak egy megy be, 24-24. 17. perc: Bencze Tamást figyelmeztetik a bírók, a tréner nem érti miért. A közönség reakciója elég zengzetes... Fejes értékesíti az egyik büntetőt, miután kiharcol egy személyit. Némethet is megütik, első büntető csont nélkül... második is. 22-21. 16. perc: Kevés a pont, annál több a hiba, a pontatlanság. Roglic cselezget, de elakad az emberekben... 15 perc: Szalay triplakísérlet kimarad. Németh le, Rasheed vissza, de elveszítjük a labdát. Építkezik a ZTE, Szalay tör be, elhagyja a labdát. 14. perc: A Némethtől induló támadás után a lepattanó a vendégeké. Kissé kapkodósak a támadásaink. 13. perc: A ZTE légiósa, Page nagyon aktív, 17-21. Majdnem tripla volt, de rálépett a vonalra. Bencze Tamás időt kér. Németh - Lengyel összjáték után, 19-21. 12. perc: Szélesy-Czukor összjáték, 15-19. Laklóth válaszol 17-19. 11. perc: Lengyel Dalma triplája a válasz az újabb zalai pontokra, 15-15. Vége az első negyednek.10. perc: Körbejáratjuk a labdát, de ellépjük. Szélesy értékesít két büntetőt, 12-13. Az utolsó másodpercekben Fejes ront egy kétpontost. 9. perc: Lengyel kavargatja a ZTE-t egymaga, földre kerül, támadóidő lejár, ők jönnek. Bukovszki bedobja, 12-11. Feljöttek. 8. perc: Czukor nagyon aktív, személyit harcol ki és bedobja mindkét büntetőt, 12-9. 7. perc: Farkasinszki és Lengyel Dalma jön nálunk, támad a ZTE, de jól működik a szegedi emberfogás. 6. perc: Lepattanót szerzünk a palánk alatt, jöhetünk... Rasheed passza Némethnek... Most nincs meg... A ZTE hosszan támad, lejár a támadóidő. Támadásban Rasheed eladja. Zsovár - Szélesy összjáték után Zsovár is. Rasheed pedig bedobja a ziccert, 12-7. 5. perc: Rasheed tör be, passz ki Némethnek, hárompontos... megvan! 10-7. Gáll Tamás időt kér. 4. perc: Németh jól irányít, Rasheed passzát Fejes kihagyja... Büntetők, második benn, 7-5. Szélesy ziccerével 7-7. 3. perc: Két Roglic-büntetővel 6-5. Rasheed szerez lepattanót, de elrontjuk a támadást, jön a ZTE. 2. perc: 4-3 ide, majd 5-4 oda az állás, kimaradt ZTE hárompontos-kísérlet Szélesy részéről. 1. perc: Szeviép támadással indul. Vezetünk 2-0-ra Roglic révén, de gyorsan változik az eredmény. 15.55: Fogadkozások, nagyon elszántak a lányok, ma mindenképp győzni kell! 15.50: A várakozásoknak megfelelően Keller térde rendben van, játszhat ma. 15.45: Javában zajlik a melegítés. Laczi Edit biztosan nem játszhat sérülés miatt, Keller Annamáriára viszont számíthat Bencze Tamás az egykori csapata elleni rangadón. Beharangozó írásunk itt olvasható.