Kosárlabda: magabiztos Szeviép-győzelem a Waver ellen + FOTÓK

2010. november 18., csütörtök
Lehengerlő első negyed után a Szeged magabiztos játékkal győzött az Európa-kupa L csoportjának 4. fordulójában belga ellenfelével szemben. Keller Annamária térdsérülést szenvedett, állapotáról részletes információk még nincsenek. A találkozót online közvetítettük a SZEGEDma.hu-n. Nagy várakozás előzte meg a találkozót, hiszen ha a Szeged nem nyer, akkor nagyon nehéz helyzetbe kerül a továbbjutás szempontjából, míg egy győzelemmel bebiztosítaná azt. Ezenfelül kimondva-kimondatlanul a visszavágás vágya is fűtötte a szegedieket, mivel a kinti mérkőzésen a játékvezetés nem volt túl korrekt, valamint a belga Waver érezhetően a tudása felett teljesített tizenkét hárompontosával. Mint korábban megtudtuk, a csapat nem kívánt a játékvezetői ténykedéssel foglalkozni a felkészülés során, ám az ellenfél kinti dobásaira annál inkább készültek. A tétnek megfelelően idegesen, kicsit kapkodóan kezdtek a csapatok, de a szegedi lányok voltak magabiztosabbak. Főképp Roglics kosaraival, illetve az agresszíven kitámadó védekezéssel gyorsan elhúztunk 16-4-re, majd Lengyel triplája (az egyetlen szegedi hármas az egész meccsen) már 21-4-re módosította az állást. A Waver nem találta az agresszív szegedi védekezés ellenszerét, így 21-6-tal mentek rövid szünetre a csapatok. Az első negyedben a Waver csak 11%-kal dobta mezőnykosarait, ami sokat elárul valós képességeikről. A veszélyesnek tartott Leemans semmit sem mutatott (illetve egy 0/6-os mezőnymutatót). A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, bár némiképp összekapták magukat a vendégek. A Szeviép zónavédekezésre váltott, vele párhuzamosan a Waver is. Ez annyit eredményezett, hogy a negyed közepén feljöttek tíz pont különbségre (27-17), de a kezdeményezés továbbra is a hazaiaknál maradt. A belga hibákat általában sikerült kihasználni, a Szeged továbbra is jól dobott mezőnyből, az első félidei közel ötvenszázalékos teljesítményt sikerült végig tartani. Főleg Farkasinszki és Rasheed vitték hátukon a csapatot pontok tekintetében, illetve a végig jól irányító Németh Bernadett, akinek 6 pontja mellett mai teljesítménye 9 lepattanó-, 4 labdaszerzés és 7 assziszt volt, valamint 8 személyi hibát harcolt ki. Arvid Diels vezetőedző nem véletlenül őrjöngött a pálya szélén, ordibált játékosaival az időkérésekkor, jóllehet eredményt nem ért el vele. Ez a mérkőzés bizony nem az volt, amire a kinti eredmény alapján számíthatott. A különbség a nagyszünetre sem csökkent a csapatok között (37-21). A harmadik negyed elején egy palánk alatti szituáció közben Keller Annamária fájdalmasan összeesett, a szakmai stábnak ölben kellett lehoznia a pályáról, mint később kiderült, a térde sérült meg. A játék képe nem változott, a Waver valamelyest összeszedettebb csapat benyomását igyekezett kelteni, de nem tudtak mit kezdeni a szegedi védekezéssel, valamint Némethtel sem, aki kifürkészte minden mozdulatukat, figurájukat továbbra is. Az amerikai légiós, a luxemburgi Dudelange-tól igazolt Melissa Dennett vette a hátára a csapatot, de teljesítménye csak arra volt elég, hogy a belgák ne szakadjanak le még jobban. Rasheed, Fejes és Roglics pontjai továbbra is a Szeviép-Szeged fölényét hangsúlyozták, amit képtelenek voltak ellensúlyozni a vendégek. A harmadik negyed végén magabiztos hazai előnyt, 53-34-et mutatott az eredményjelző. És nem volt vége, a különbség már az utolsó negyed első percében húsz fölé kúszott (55-34). Egy perccel később a vendégek sztárja, Sara Leemans, aki eddig a mérkőzés folyamán pár büntetőn és egy-két szabálytalanságon kívül semmit nem mutatott, megszerezte első mezőnykosarát. Igyekeztek húszon belülre kerülni, becsületükre váljék, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek, de meglátszott az is, hogy ez a csapat szerényebb képességű az előzetes várakozásoknál. A húszpontos különbséget egy gyönyörű Németh - Rasheed összjáték állította vissza a 34. percben (60-40). Fejes két kosara pedig tovább növelte az előnyt, végleg eldöntve a mutatott játék képe alapján addig is elég egyértelmű mérkőzést. Némethet nem tudták tartani - hacsak néha a meglehetősen maszkulin felépítésű Winkelmans oda nem ütött -, Dennett próbálta húzni a Wavert, de egyszerűen nem voltak többre képesek a vendégek. A végén szabálytalanságokkal és büntetődobásokkal széttördelt játékkal fel tudtak jönni valamelyest, de ez semmire sem volt elég, csak a saját statisztikájuk javítására. A vége így is 76-61 lett. Mezőnybeli dobószázalékuk végül elérte a 32,9-et (23/70), szemben a Szeged 49,1%-ával (26/53). A belga kulcsemberek katasztrofálisan dobtak (Celus 4/12, van Dessel 4/17, Leemans 4/12), Bencze Tamás jól felkészítette csapatát, és sikerült is a kinti dobásokat visszafogni, jóllehet e tekintetben Arvid Diels lányai is készültek, hiszen Németh sem szórhatta zavartalanul a külsőket. Azonban amíg a magyar irányító tudott új lendületet vinni csapata játékába, addig a vendégek képtelenek voltak megtalálni a Szeviép első félidei agresszíven letámadó védekezésének ellenszerét, s bármivel próbálkoztak, arra azonnal megvolt a válasz hazai oldalon. A Szeviép-Szeged sikere abszolút megérdemelt.

Női kosárlabda Európa-kupa L csoport 3. forduló:

Szeviép-Szeged – Sint-Katelijne-Waver (belga) 76-61 (21-6, 16-15, 16-13, 23-27). Szeged, 200 néző. Vezette: Tobi (észt), Kudlicki (lengyel). Szeviép-Szeged: NÉMETH B. 6, Laklóth 2, RASHEED 23, ROGLICS 13, Keller 2. Csere: FEJES 16, Lengyel 7/3, Farkasinszki 7, Kováts A. Vezetőedző: Bencze Tamás. Sint-Katelijne-Waver: Van Dessel 12/6, Celus 9, Leemans 14, Rombouts, DENNETT 20. Csere: Winkelmans, Schyvens, Mestdagh 1, Mertens 5. Vezetőedző: Arvid Diels Kipontozódott: Mertens (40') Bencze Tamás, a Szeviép mestere: "Számítottunk rá, hogy Bettit nem fogják dobni hagyni, de a támadásainkban volt ritmus és dinamizmus.Készültünk védekezésben is a triplákra és a lepattanószerzésekre.A végén sok kosarat kaptunk ugyan, de már a vasárnapi Pécs elleni mérkőzésre készülünk. A Gran Canaria ellen is hajtani fog a csapat, bár - mivel e győzelemmel már gyakorlatilag továbbjutónak mondhatjuk magunkat - a mérkőzésnek túl komoly tétje nem lesz." Németh Bernadett, a Szeviép játékosa: "Nagyon felkészültek a triplakísérleteimre a kinti játékom alapján, és nem is hagytak dobni, de nekem többet jelent, hogy a csapat nyert tizenöt ponttal." Arvid Diels, a Waver edzője: "A különbség a két meccs között a kezdetekben volt, kinn mi vezettünk, itt a Szeged, Bencze Tamás jól felkészült belőlünk, a cserék is jól jöttek a hazaiaknak. Hiányoztak nálunk az eredményes külső dobások, csak két triplát szórtunk. Az utazás megpróbáltatásai is nyomot hagytak a csapaton. Ráadásul akármit találtunk ki, mindig jött válasz a Szeged részéről." Melissa Dennett, a Waver kosarasa: "Nem éreztem magamat fizikailag fáradtnak, inkább mentálisan voltunk gyengék. Ez az első évünk a nemzetközi porondon, tiszteljük az ellenfeleket a csoportban, tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz, fizikailag sokkal jobban igénybe veszi a csapatot ez a megmérettetés, mint a hazai bajnokság."Vége a mérkőzésnek. 76-61 (21-6, 16-15, 16-13, 23-27) 40. perc: Mertens üt, kipontozódik, Bencze Tamás időt kér. Rasheed első dobása kimarad, a második benn. Leemans kosárbemutatója után 71-55. Diels időt kér 37,8-cal a vége előtt. Van Dessel tripla-kísérlet, lepattan, Leemans bedobja a duplát, Fejes válaszol, Celus is betalál, 73-59. Megélénkült a meccs az utolsó 14 másodpercre. Rasheed büntetője... az első megy be. Van Dessel duplát dob, 74-61. 2 másodperc... Fault, Rasheed dob kettőt, 76-61. Itt a vége. 39. perc: Leült a meccs, sok a hiba, nem hajtanak már annyira a csapatok. Dennett igen, 68-51. Rasheed ellen szabálytalanság, két dobása benn, 70-51. Van Dessel két büntetője is benn, 70-53. Támadásban rontunk, megszerzik, de Rasheed visszaszerzi. 38. perc: Mertens is beköszön szélről, 66-47, húszon belül a belgák... Roglics ellen szabálytalankodnak, első dobás jó, második is, 68-47. Sara Leemans tör be, 68-49. 37. perc: Folytatódik a belga támadás. Nem rohamok ezek, nem dinamikus játék, inkább egy gyenge ostrom. "Nagyon taktikus a vendégek játéka..." - mondhatnánk némi iróniával. Leemans végül, 66-45. 36. perc: Mi is rontunk, megint a belgák jönnek. Hosszas támadás, van Dessel próbál egy triplát, kimarad. Roglics eladja a labdát Mertensnek, aztán szándékosan elüti. Büntető benn, 66-43. 35. perc: Dennett viszi egyedül a belgákat, 64-42. Winkelmans oszt ki egy fülest Némethnek. Nem irigyeljük szegény Bettit... Diels kér időt. Már nem ordibál... Németh első dobás benn, második is beszédül, 66-42! Jön Kováts Rasheed helyett. Mertens kihagyja mindkét dobását. 34. perc: Ahhoz képest hogy odakinn 12 triplát szórtak, ma nagyon gyatrán teljesítenek a belgák. Fejes centerből, 62-40. Aztán egy tempó, 64-40. 33. perc: Van Dessel passza, Dennett kosara, 57-40. Németh gyönyörűen megy be oldalról, passzol ki középre Rasheednak, aki betör és bedobja! És a pluszegy is megvan! 60-40! 32. perc: És Sara Leemans első mezőnykosara! Titokban szurkoltunk neki... Németh gólpassz, Rasheed kosara, 57-38. 31. perc: Fejes diktálja a tempót, 55-34! Dennett tette vissza a lepattanót van Dessel nagyon-nagyon rossz dobása után... Mi jövünk, kihagyjuk. Vége a harmadik negyednek. 53-34 (21-6, 16-15, 16-13) 30. perc: Labdát szereznek, Roglics könnyedén elveszi, Diels tajtékzik, időt kér. Laklóth könnyedén szedi le Celus kísérletét. Roglicsét nem lehet, szép tempó. Mestdagh eltalálja a palánkot. 29. perc: Rasheed kihagyja, aztán faultol. Mestdagh dob, egy benn, 51-34. Ismét rontunk, Roglics ezúttal, jöhetnek a belgák... 28. perc: Németh saját lepattanóját szedi össze, de már szabálytalanok vele. Roglics dob, húsz közte, 51-31. Németh helyett Laklóth a pályán. Dennett tempó, 51-33. 27. perc: Diels eldobja a tábláját, miközben csapata ismét elhagyja a labdát. Mi is... Van Dessel meglepő triplája, 47-31. Szép csel után Rasheed-tempó, 49-31. 26. perc: Rasheed szépen tör be három ember között, 45-28. Rita ismét egy hosszú indítás után, 47-28. Diels időt kér. Elnézve a belgák játékát önkéntelenül felmerül a kérdés: hogyan győztek le minket odakinn??? 25. perc: Megszerezzük a lepattanót, de 8 másodperc alatt nem tudtuk átvinni a félpályán, visszakerül hozzájuk. Dennett két büntetőjével 43-28. 24. perc: Dalma szépen tör be és már 41-25, miközben Arvid Diels továbbra is ordítozik. Celus dob büntetőt, 41-26. Fejes csont nélkül, 41-28. Leemans hihetetlenül rossz tripla kísérlete a palánk közelében sem járt... Írd és mondd: odakinn tizenkettőt dobtak... 23. perc: Támadásban sikerül végre kosarat dobnia Fejesnek, 39-25. Kicsit zavarodott mindkét csapat továbbra is. A belgák támadását kivédekezzük, lejár az idejük. 22. perc: Dennett most nem hibáz, 37-23. Kellert leütik a palánkunk alatt, Dennett rajta állva dob duplát, 37-25. Keller Annamáriát ölben kellett lehozni a pályáról, sír a fájdalomtól. Boka- vagy térdsérülést szenvedhetett. 21. perc: Támadásban rontunk, de ők is, Dennett dobása rövid. A belgák valamelyest feljavultak, bár teljesítményük még mindig fele olyan jó mezőnyből, mint a Szeviépnek (24%, a szegediek 48%-ával szemben). 33 dobásukból mindössze 8 ment be, ami katasztrofális. A legveszélyesebbnek tartott Sara Leemans mezőnyből eddig nem talált be (0/6) csak büntetőből (4/4). Miete Celus 3/9-cel áll. Roglics és Farkasinszki a Szeged legeredményesebbjei, 7-7 ponttal. Németh Betti viszont 4 pontja mellett 6 lepattanót és 4 labdaszerzést, valamint 5 gólpasszt jegyez. Mintegy 200 néző lehet a nézőtéren. Nagyszünet.Vége a második negyednek. 37-21 (21-6, 16-15) 20. perc: Továbbra sem bírnak hiba nélkül játszani a csapatok. Diels folyamatosan reklamál, lassan már többet áll miatta a játék, mint bármilyen szabálytalanság miatt. Németh két dobása benn, 35-21. Németh kinézi a belga figurát és megszerzi a labdát, Dalma pedig bedobja a ziccert! 37-21 a félidő! 19. perc: Rasheedot ellökik, a labdát Farkasinszki szedi fel, de kimarad. Dennett, 33-21. 18. perc: Rasheed a helyén, 31-19. Labdát is szerzünk a palánkunk alatt. Farkasinszki beforgatja Dennettet, 33-19. Arvid Diels ordibál a játékosaival, miután időt kér. 17. perc: Továbbra is nagy a kapkodás nálunk is, ezt a belgák egyre inkább kihasználják. Rasheed kap két dobást... első megvan... második szintén, 29-17. Celus könnyedén begyalogol és dob egy ziccert, 29-19. 16. perc: Elveszítjük a labdát, leindítanak minket, de Fejes az utolsó pillanatban szerel. Bencze Tamás ismét időt kér, összekapták magukat a belgák... Nagyon rossz belga bedobás, meg is szerezzük. 15. perc: Celus rossz triplája után a lepattanó Kelleré, de elszedik tőle, szabálytalankodik Laklóth, már négy hibánál jár. Leemans dob, mindkettő megvan, 27-15. Rossz tripla a válaszunk, megint ők jönnek... Dennettről Keller marad le, 27-17, feljönnek tízre. 14. perc: Szép összjáték, de elveszítjük a labdát. Jól védekezünk, Fejes kioszt egy sapkát Celusnak, majd ziccert dob, 27-13. Átváltunk zónavédekezésre. Mertens lepofozza Rasheed ziccerét. Átváltanak zónára ők is, el is veszítjük a labdát. 13. perc: Dennett tör be, a lepattanót három ember között szerzik meg, Mestdagh tripla-kísérlet rossz. Van Dessel három hiba, lehívja Diels. Hullámzik a pálya, még mindig rengeteg a hiba mindkét oldalon. Celus elveszi a labdát Fejestől és végigsétál a pályán, 25-13. Bencze Tamás időt kér. 12. perc: Van Dessel beindult? 23-11. Laklóth harmadik személyi, Bencze Tamás le is hívja. Farkasinszki dobhat kettőt, egy megvan, és még egy szintén. 11. perc: Van Dessel szór egy triplát. Farkasinszki válaszol, 23-9. Jó védekezés nálunk. Vége az első negyednek. 21-6. Hááát... A belgák eddig várakozáson alul teljesítenek. Mezőnydobásuk 2/18, azaz 11%-a a kísérleteiknek talál csak be. 10. perc: Egy katasztrofális belga triplakísérlet a válasz... Fejes passza után Lengyel triplája, 21-4. Mertens válaszol, 21-6. Németh ront, van Dessel gyenge kísérlet, marad a 21-6. 9. perc: Újabb labdaszerzés, Rasheed értékesíti. Megint labda itt, támadunk. Németh hát mögötti álompassza Fejesnek, de kimarad... Kár... 8. perc: Fejes jön Roglics helyett. Továbbra is agresszív a védekezésünk, nem jó annak a belgának akinél a labda van, mert harcos amazonokként vetik rá magukat lányaink! Diels időt kér, megpróbálja megnyugtatni csapatát. Farkasinszki két dobása, második benn. Fejes tempója, 16-4. 7. perc: Jön Farkasinszki és Lengyel Dalma Keller és Laklóth helyett. Marad az agresszív letámadás nálunk. Celus betör és kosarat dob, 12-4. Ismét Roglics dob büntetőt, csak az egyik benn, 13-4. 6. perc: Roglics ismét büntetőt dob, második benn. Még mindig idegesek a belgák, képtelenek kosarat dobni... 5. perc: Keményen védekezik a Szeviép, zavarodottak a belgák, most kell elkapni őket! Diels ideges, de nem kér időt. 4. perc: Celus közelebbről, ez is kimarad. Keller átdobja a gyűrűt. Nagyon kapkodnak a csapatok az első négy percben és a jobbak is sűrűn hibáznak. Most Leemans. Dennett szabálytalan Rogliccsal szemben, első dobás megvan, második nincs, de újradobatják! Köszönjük, benn van, 7-2. Laklóth Roglics labdaszerzése, egészpályás passza és egy csel után bedobja, 9-2. 3. perc: Rogliccsal szemben Rombouts szabálytalan, Roglics dob... első benn... második kimarad. Bejött Winkelmanns. Vigyázni kell a hatalmas termetű belgával, ki fogja használni testi erejét a palánk alatt. Labdát szereznénk, de nincs meg. Roglics-tripla nem jó. Zavaros belga támadás után Celus, de lepattan. 2. perc: Ismét labda itt, Keller, 4-0. Dennett rövid dobása. Mi jövünk ismét, Rasheed elveszti a labdát. Laklóth szabálytalan Leemannsszal. Két dobás... benn mindkettő, 4-2 1. perc: Elhozzuk a labdát. Roglics kosarával 2-0! Rasheed labdát szerez, Lengyel triplája kimarad. Kezdőötösök:Szeviép-Szeged: Németh, Rasheed, Laklóth, Roglics, Keller. Sint-Katelijne-Waver: Van Dessel, Leemans, Celus, Dennett, Rombouts. 17.55: Most mutatják be a csapatokat. A belgák kétségkívül két legveszélyesebb játékosa Sara Leemans és Melissa Dennett, rájuk nagyon kell figyelni. Mintegy 100 néző van jelen a csarnokban, de egyre gyarapodik a számuk. 17.50: A Szeviépnél Laczi Edit játékára továbbra sem számíthatunk, de rajta kívül mindenki egészséges. 17.45: Visszatértek a belgák, folytatják a bemelegítést, gyakorolják a figurákat. Akárcsak a mieink. 17.40: A belga csapat most visszavonult az öltözőbe egy utolsó taktikai megbeszélésre talán. Csak a szegediek maradtak kinn melegíteni. 17.30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Már javában szállingóznak a nézők és melegítenek a csapatok. Friss hír a Waver háza tájáról, hogy a csapatnak csak egy része érkezett meg szerda este, ugyanis még Belgiumban, a repülőtérre menet, baleset miatt a konvoj egy része lemaradt és nem érték el a budapesti járatot. Ők csak ma délelőtt 11 órakor tudtak csatlakozni a csapat már Szegeden lévő tagjaihoz. Hogy ez mennyire zavarta meg az ellenfél felkészülését a ma esti találkozóra, online közvetítésünkből kiderül! Bencze Tamás együttese Laczi Edit kivételével legerősebb összeállításában várja az idegenbeli mérkőzésen győztes Wavert. A Szeviép-Szeged eddigi mindkét meccsét elveszítette, az első fordulóban a belga csapat otthonában, majd hazai pályán a spanyol Gran Canaria ellen. Ma este tehát győzni kell, hogy legalább a legjobb harmadikok között továbbjussanak Némethék. Várható kezdőötösök:Szeviép-Szeged: Németh, Rasheed, Laklóth, Fejes, Roglics. Sint-Katelijne-Waver: Van Dessel, Leemans, Celus, Dennett, Rombouts. Beharangozó írásunk itt olvasható.