Kézilabda: elmaradt a csoda, nyertek a Medvék (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2010. november 28., vasárnap
Nem sikerült megismételni az idegenbeli csodát az orosz csodacsapat ellen a Pick Szegednek a Bajnokok Ligája C csoportjának szombat esti mérkőzésén, az újszegedi sportcsarnokban. Már a félidőben is tetemes előnnyel bírtak a vendégek, a végére azonban hiába szedte össze minden erejét a Szeged, a különbséget alig sikerült csökkentenie. A mérkőzést online közvetítettük. Hatalmas érdeklődés előzte meg a tíz nappal korábbi csoda visszavágóját. Már jóval a mérkőzés kezdete előtt megvolt a félház az újszegedi sportcsarnokban és a hangulat az idő előrehaladtával egyre csak fokozódott. Kezdésre csaknem minden helyet elfoglaltak a nézők. Hatalmas hangorkánná erősödött a szurkolás a kezdésre, s az elszántság amit szült, meglátszott a Pick-játékosok arcán is. Már a mérkőzés eleje sem olyan volt, amilyet szerettünk volna. Kezdés után a szegedi helyzet kimaradt, a vendégeké nem, Alekszej Rasztvorcev és Szerhij Selmenko gyorsan kettővel elvitte csapatát. Lékai ugyan szépített, de Selmenko nagyon elkapta a fonalat (1-3). Beletelt pár percbe mire a hazaiak érvényesíteni tudták akaratukat, így az első félidőben a csapatot hátán vivő Lékai Máté és Törő Szabolcs góljával sikerült kiegyenlíteni (3-3). A Medvegyi nagyon taktikusan, szépen felépített támadásokkal vétette észre magát, azonban ezért néha passzív játékkal fizettek, a francia bírók nem egyszer vették el tőlük a labdát emiatt a mérkőzés folyamán. Sajnos ezeket a lehetőségeket a Szeged nem tudta elől kihasználni, sok volt a pontatlanság, s bizony a fegyelmezetlenség is néha. A 10. percben az oroszok visszavették a vezetést Dimitrij Kovaljov góljával, majd Timur Dibirov növelte az előnyt (3-5). Katzirz Dávid hetesből szépített, de Vaszilij Filippov visszaállította a kétgólos előnyt Rasztvorcev kiállítása után (4-6). Az oroszok megmutatták tehát, hogy emberhátrányból is képesek gólt szerezni, nem ijednek meg, bátran támadnak. De hát az oroszok már csak ilyenek... Mihail Csipurin kiállítása után már csak négyen támadtak és épp akkor érték el hetedik góljukat Alekszander Csernoivanov révén, amikor újra öten lettek a pályán (4-7). Látszott, ez megfogta a Picket, a támadások bátortalanná váltak, Maxim Butenko pedig először - de sajnos nem utoljára - a meccsen gyermeteg hibát követett el, amikor egyszerűen rosszul passzolt és kidobta a labdát előnyben. Skaliczki László vezetőedző le is cserélte a moldáv átlövőt, helyette egy szlovákot, Frantisek Sulcot állítva be. A Butenkoéhoz hibákat az oroszok keményen büntették, és ha nincs néha-néha egy Tatai Péter-féle bravúr, akkor jóval nagyobb lett volna a különbség a két csapat között a félidőben. A Szeged játékán sajnos csak árnyalatnyit javított Skaliczki mester időkérése Csipurin gólja után, a félidő felénél (4-9). Sulc és Filippov gólváltása után maradt az öt gólos különbség, majd óriási kapusbravúrok után úgy tűnt feljöhet a Pick: Lékai, majd Tomas Stranovsky vette be az orosz bravúrkapus Oleg Gramsz ketrecét (7-10). Szjarhej Harbok és Filippov azonban gyorsan helyre tette a világ rendjét, s Lékai hiába lőtte meg újabb gólját, Csipurint nem lehetett tartani beállóban, majd Harbok is értékesített egy eladott labdát - máris 8-14-re módosult az állás. És ezzel még nem volt vége a félidőnek! Ha esetleg nem volt szerencsétlen a támadás és nem a kapufát forgácsolta szét egy-egy szegedi átlövés, akkor jött Gramsz és kivédett mindent. Ilyen gyenge helyzetkihasználás után nem is csoda, ha Kovaljov és Harbok újabb góljaival 8-16 volt a félidő... A folytatásban Mikler Roland jött a szegedi kapuba, s bár azonnal kapott egyet (8-17), hamarosan belejött. Támadásban is összeszedte magát a hazai együttes, egy páros kiállítás után Katzirz lőtt két gólt, amire Harbok eggyel válaszolt (10-18). A 34. percben jól indították Vadkerti Attilát, aki visszapasszolt Zubainak, ám a beállót Dibirov csúnyán leterítette, amiért azonnal, végleg kiállították a francia bírók. Katzirz értékesítette a hetest, majd Mikler bravúrjai után Stranovsky hozta fel a Picket hat gólra. Látszódott, hogy agresszívebbé vált a szegedi védekezés, felvették a srácok az oroszok ritmusát, mertek keményebben védekezni az óriási orosz medvék ellen. Sajnos ez nem segített, Csernoivanov ismét betalált, hiába vette el Mikler Kovaljov önbizalmát, amikor kivédte a szélső betöréseit. De Mikler-védés miatt bosszankodhatott Harbok, Csipurin, Szkopincev is a későbbiekben, Kovaljov pedig harmadszor már a kaput sem találta el. Ezek azonban sajnos csak villanások voltak és keveset értek, ha elől nem sikerült gólt dobni. A 38-39. perc jó periódus volt, Lékai és Butenko is betalált, sikerült feljönni ötre (14-19), de utóbbi ekkor kezdte hibái sorát, rögtön egy Csipurinnak eladott labdával (14-20), majd pár perccel később gyenge lövésekkel és rosszul bejátszott labdákkal vívta ki a nézők bosszúságát. Vadkerti és Filippov 41. percbeli gólváltását követően Katzirz kapott nagyot Harboktól, akit Dibirovhoz hasonlóan piros lappal jutalmaztak a játékvezetők, az érintett legnagyobb megdöbbenésére. Sulc lőtte be a hetest, majd orosz passzív játékot követően Stranovskyt indította Mikler, s a jobbszélső némi bírói segédlettel megtartotta a labdát és szép repülés után, kőkeményen bevágta az orosz kapuba (17-21). A hazai nézők rákezdtek újfent az elsöprő erejű szurkolásra, hiszen négy gólon volt a Pick, remény volt visszakapaszkodni. Figyelmetlenség miatt Csernoivanov, eladott labdából Siskarjov, Butenko hibájából pedig ismét ő azonban gyorsan hétre növelte a medvék előnyét (17-24). A csapatjáték lassú szétzilálódása miatt Lékai inkább egyedül tört be kecsegtető helyzetben, s öt percnyi Pick-gólszünet után hatalmasat ragasztott az orosz kapuba (18-24). Csipurinnak még estéből is sikerült bevenni a szegedi kaput (hogyan lehetett fellökni a hatalmas termetű oroszt, máig rejtély...). Vadkerti látványos és szép megoldást választott, amikor átejtette Gramszt, és 19-25-re hozta fel a Picket. Az 51. percben azonban a mérkőzés legordítóbb ziccerét is sikerült Sulcnak kihagynia, amikor három szegedi indult egy védő és egy kapus ellenében, végletekig kipasszolva a szituációt, ám Sulc középről nyílegyenesen a kijövő kapusba bombázott. Szerencsére egy perc múlva passzív orosz támadás után leindítva már javított, majd Mikler Selmenko ellenében is bemutatott egy bravúrt, s az újabb indításból Zubai szaggatta szét az orosz hálót (21-25). Újabb öt perces szegedi gólszünet következett, mivel összeállt az orosz hatosfal, míg elől Andrej Sztarih és Selmenko is eredményes volt (21-27). Az 58. percben Stranovsky lőtt emberelőnyből, ám ez volt a csapat hattyúdala. Filippov a végén kettős emberhátrányban is gólt lőtt, majd hetesből Oleg Szkopincev is betalált, így kialakítva a 22-29-es végeredményt. A lefújást követően kihirdették mérkőzés legjobbját, aki vasárnap este Lékai Máté volt. A C csoport másik mérkőzésén a Dinamo Minszk hazai pályán, 14-16-os félidőt követően 31-32-re, azaz mindössze egy góllal kikapott a Kadetten Schaffhausen svájci gárdájától, míg szombaton az Aalborg 33-33-as döntetlenre végzett a Valladolid otthonában. A Pick Szeged hat mérkőzés után továbbra is harmadik a csoportban a Valladolid és a Medvegyi mögött, megelőzve az Aalborgot, a Schaffhausent és a sereghajtó Minszket, a jövő szombati vendéget. Ellenük méltó visszavágásra számíthatunk a minszki "jégcsarnokban" elszenvedett háromgólos vereségért.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 6. forduló

Pick Szeged - Csehovszkije Medvegyi 22-29 (8-16) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 4000 néző. Vezette: N. Lazaar (fr), L. Reveret (fr). Pick Szeged: Tatai - Vadkerti 2, Butenko 1, LÉKAI 6, Zubai 2, Katzirz 3, Törő 1. Csere: MIKLER (k), Bajorhegyi, Herbert, Sulc 3, Stranovsky 4, Beocanin, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.Csehovszkije Medvegyi:GRAMSZ - Kovaljov 2, SELMENKO 4, Csernoivanov 3, Rasztvorcev 1, Ivanov, Dibirov 2. Csere: Zenko (k), FILIPPOV 5, CSIPURIN 4, HARBOK 4, Sztarih 1, Szkopincev 1, Siskarjov 2, Aszlanyan, Kamanyin.Vezetőedző: Vlagyimir Makszimov.Kiállítás:14, ill. 18 perc.Hétméteres:5/4, ill. 5/2. Vlagyimir Makszimov a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elmondta, nagyon örül, hogy tudtak nyerni Magyarországon is. Elismeréssel szólt a Szegedről, harcos jó mérkőzést játszhatott csapata, bár a játékvezetői ténykedést erős kritikával illette. Szerinte a szegedi védekezés a második félidőben nagyon agresszív volt, a francia játékvezetők kioszthattak volna pár piros lapot a magyar csapatnak is. Skaliczki László szerint "Balatonfüred-szindrómának" kellene nevezni azt a jelenséget, amit az első félidőben produkált a hazai csapat. A külső bejátszások rendre pontatlanok voltak, a belső tengely mentén történő játékot széttördelték az oroszok. Lékai szereplésének nagyon örül a szegedi vezetőedző, elismerte kapusai bravúrját, de felelősnek érzi magát, hogy csapatban csődöt mondtak. Szjarhej Harbok elismeréssel szólt a meccsről és a közönségről. Piros lapját nem ismeri el, szerinte a bírók komolyat hibáztak, ezt a videófelvételek is bizonyíthatják. Maxim Butenko elmondta nem sikerült a kinti formát hozni, sajnálja, hogy a csapat vereséget szenvedett. Most már a hibák kijavítására kell ügyelni és az elkövetkező meccsekre fókuszálni.

6. Dinamo Minszk5104150–1632

60. perc: Szkopincev hetesből, 22-29. És vége. 59. perc: Egészen kint védekezik a Pick, de Filippov átjut, és kettős hátrányban is belövi... 22-28. Csipurin harcol ki hetest, Mikler védi Filippov lövését. Elöl Sulcét Gramsz... 58. perc: Selmenko nem hagyja elvégezni a szabaddobást, kettős előny. Stranovsky be is vágja, 22-27! 57. perc: Zubai kihagyja... Aztán leüti a Csipurinhoz tatró labdát Csipurinnal együtt. 56. perc: Összeállt ismét az orosz védelem, két akció halt el rajta, de még nálunk a labda. Csernoivanov kiáll két percre. 55. perc: Selmenko megint, 21-27... 54. perc: Sztarih lő nagy gólt, 21-26. Stranovsky lövése védőről megy ki, aztán fölé... 53. perc: Mikler védi Selmenkot, de Gramsz most nem Zubait! 21-25! 52. perc: Passzívak az oroszok, leindítunk és Sulc most bevágja a ziccert, 20-25! 51. perc: Labdát szerez Sulc, passzol, három az egyben megyünk kapura. Végletekig kijátszva Sulc középről, töküresen Gramszba... Hihetetlen. Beocanint Gramsz védi, Lékait a kapufa... 50. perc: Bajorhegyi védekezik, Csipurin eljátssza hogy kitolja, kettő perc. 49. perc: Szkopincev ziccerben, Mikler!!! Vadkerti indul és átejti Gramszt! 19-25! 48. perc:Lékai egyedül... 18-24! Csipurin kapja szép összjáték végén, estéből lő, 18-25. 47. perc:Butenko rosszul játszik be, megint az oroszoké a labda... 46. perc:Butenko ismét hibázik elől... Siskarjov megint nem... 17-24. 45. perc:Passzívban vagyunk, ellőjük, blokkról ki, marad itt, de eladjuk. Siskarjov nem adja el, belövi. 17-23. 44. perc:Mikler Csipurint is kivédi, de elől kihagyjuk a ziccert... Herbert kicsit agresszíven bekkel, két perc. Bajorhegyi blokk, de Csernoivanov megszerzi a lehulló labdát és belövi, 17-22. 43. perc: Passzívból miénk, Stranovskyt leindítjuk, bírói segédlettel a labda benn marad és be is lövi, 17-21! 42. perc:Sulc a hetest bevágja, 16-21! Passzívak az oroszok, most jól védekezünk! 41. perc: Vadkerti válaszol, rá meg Filippov, 15-21. Katzirzt kőkeményen leteremtik elől... Harbok is piros!!! 40. perc:Kovaljov jobb szélen már fél Miklertől, mellé is dobja! Butenkót meglepi Zubai közeli passza, eladjuk, Csipurin belövi, 14-20. 39. perc:Mikler kivédi Harbokot is, megvannak a bravúrok. És Butenko!!! 14-19! Orosz időkérés. Hatalmas szurkolás kezdődik: Mindent bele!!! 38. perc:Lékai Gramsz kezével együtt lő hatalmas átlövésgólt, 13-19. 37. perc: Csernoivanoval már nem tud mit kezdeni Mikler, 12-19. Elől majdnem eladjuk, de marad nálunk. 36. perc:Jó védekezés után Stranovsky tör kapura, 12-18! Kovaljovnek Mikler kivédi a szemét. De elől most hiba sajnos... 35. perc: Kovaljov jobb szélről és egy Mikler-bravúr! Zubai is kihagyja előnyben... 34. perc:Labdaszerzés után Vadkerti megindul, visszaadja Zubainak, akit Dibirov leteremt, piros lap!!! Katzirz bevágja a hetest! 11-18! 33. perc:Harbok balról, 9-18. Katzirz nem hagyja annyiban, 10-18. Elől az oroszok is tudnak hibázni, mi jövünk, Lékai lövését Gramsz védi már megint. 32. perc:Egymáson átesve Kamanyin és Zubai kakaskodik, a 17-esek párbajának vége két-két perc... Katzirz azért belövi a támadást, 9-17. 31. perc: A Medvegyi kezdi a második félidőt. Dibirovot bal szélen nem lehet tartani, 8-17... Mikler véd egyébként. Szünet.30. perc:Harbok nem hagyja ki, 8-16... Szépen, bár némiképp körülményesen járattuk a labdát, beállóban Zubai kezéből azonban kiütik a játékszert. Filippov iramodik még meg, de lemegy az óra, szerencsére. 29. perc:Mindenféle hátrányban támadunk, keményen védekeznek az oroszok, és ezt is kihagyjuk... 28. perc: Orosz időkérés. Stranovsky lábára dobják labdát és kettő percre kiáll... Kovaljov belövi, 8-15. 27. perc:Kapufát lövünk, Sulc leszedi az orosz indítást, de Gramsz véd... Tanácstalan helyt-helyt a szegedi játék és sok a kapkodás. Sajnos a vendégek összeszedettebbek és fegyelmezettebbek... 26. perc:Stranovskyt nyomják le beállóban, marad a labda itt. Lékai szed össze egy saját térfélre visszapattanót, de aztán eladjuk. Harbok meg belövi... 8-14. 25. perc:Lékai nem, 8-12! Vadkertit kiszórják. Csipurin betör, felemelkedik és 8-13... 24. perc: Filippov góljával 7-12. Elől eladjuk, Csernoivanov szerencsére kihagyja. 23. perc:Harbok átlő, 7-11, elől Lékait leteremtik, de a francia bírók engedik az oroszokat... 22. perc:Lékai szépen tör be keresztbe, 6-10! Passzív oroszok, jöhetünk és Stranovsky elképesztő szegedi buzdítás közepette, 7-10! 21. perc:Filippov hetesét Tatai védi!!! Gramsz a másik oldalon mutat be bravúrt... Kamanyin kettő perc, Zubait ápolják, de már jól is van, és folytatja. 20. perc:Filippov átlő, miközben már fenn volt a bírók keze... 5-10. Beocanint blokkolják... Nem lesz ez így jó, srácok... 19. perc:Tatai óriásit véd ismét! Elől meg hibázunk, de nem tudnak leindítani. 18. perc: Sulc szépít hetesből, egy orosz szabálytalanság után 5-9. 17. perc:Újabb orosz gól, 4-9, Selmenko. Katzirz kettő percre lemegy. 16. perc:Katzirz is hibázik elől... Skaliczki László időt kér, miután Csipurin belövi a nyolcadik orosz gólt... 4-8. 15. perc:Bátortalan támadások a hazai oldalon. Butenko kidobja a labdát előnyben... Sulc helyette csereként. Tatai, óriási védés! 14. perc:Kettős előny itt, Csipurin is kiáll! Butenko-belemenés, aztán Zubai-sárga... Négyen támadnak az oroszok. Csernoivanov gólt lő, amikor öten vannak, 4-7. 13. perc: Filippov átlő, 4-6. Zubai is síppal talál be... Katzirzt leütik a fal előtt, marad nálunk a labda. 12. perc:Rasztvorcev két perc, Zubait rántja le, hetesből Katzirz, 4-5. Csipurin tört be, Tatai véd, de már síp... 11. perc:Dibirov kihasználja a bírói jóindulatot, 3-5. 10. perc:Kovaljov jobb szélről, 3-4. Gramsz nagyot véd. Passzív az orosz támadás, de még nincs fenn a kéz... 9. perc:Szépen járatjuk a labdát. A közönség elképesztő. Az is, ahogy ezt a támadást elrontjuk... 8. perc:Tatai véd, Törő bal szélről... 3-3!!! Dibirov tört be ugyanonnan, de Bajorhegyi lefogta, kettő perc... Aszlanyan hetesét Tatai kivédi!!! 7. perc: Butenko góljába belefújnak, de Lékai belövi, 2-3. 6. perc:Selmenkót most blokkolják, mi jövünk! Katzirz lövése blokkba, de a kipattanó a miénk! 5. perc: Selmenko jobbról tör középre és átlő, 1-3. Csernoivanov kap sárgát, Törő viszont elkapkodja... 4. perc:Selmenko hatalmas gólt ragaszt Tatai kapujába, 0-2. Lékai betör és szépít, 1-2. 3. perc:Labdát szerzünk, Bajorhegyi tör ziccerben kapura, Gramsz bravúrral fogja... 2. perc:Vadkerti kihagyja egy szép bejátszás után, fölé ejt... Mindent bele! 1. perc:A Pick kezd, a támadás kimarad. A másik oldalon benn, Rasztvorcev, 0-1. 17.22:A Bajnokok Ligája himnusza közben végtelenül elszánt arccal állnak a Pick játékosai. Győzni kell! 17.20:És jön a Pick! Felrobban a nézőtér, robban a csarnok! Ütemes masszív dübörgéssel és dudaszóval fűszerezett hangorkán kísér minden szegedi játékost! A B-közép hatalmas magyar zászlót feszít ki SZEGED felirattal. Vastaps! Mit vastaps, acél! 17.18: Az oroszok bemutatását folyamatos, sportszerű, szolid taps kíséri. Vlagyimir Makszimovot nagyobb taps köszönti. 17.16:A zászló visszakerül az ultratáborba, ahonnan ütemes egyre gyorsuló dübörgés kíséretében a szpíker bejelenti a kezdést. Bemutatások. 17.15:Pick-bika fut végig a pályán hatalmas kék-fehér kockás Pick-zászlóval. Óriási dudaszó köszönti. 17.10:A nézőtér lassan megtelik, elvétve van még pár üres hely, valamint a Pick térfele mögött. Kezdésre, azaz negyedórán belül azok is tele lesznek. 17.05:Nem lesz irigylésre méltó helyzetben a Medvegyi első számú kapusa, Oleg Gramsz, mivel a komplett szegedi B-közép fogja biztosítani neki a "háttérzenét"... 17.00:A szegedi B-közép dobjainak vezérletével hatalmas "Mindent bele!" kezdődik dudaszóval kísérve. 16.55:Nagyban megy a melegítés hangolnak a játékosok és hangolnak a szép számmal gyülekező szurkolók. Garantált telt ház várható. 16.50: Sok szerettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Máris óriási a hangulat, hatalmas mérkőzés várható! Várható kezdőcsapatok:Pick Szeged:Tatai - Stranovsky, Butenko, Lékai, Zubai, Katzirz, Törő. Vezetőedző:Skaliczki László.Csehovszkije Medvegyi:Gramsz - Kovaljov, Selmenko, Csernoivanov, Rasztvorcev, Ivanov, Dibirov. Vezetőedző:Vlagyimir Makszimov. Beharangozónk itt olvasható.