Kézilabda: bámulatos Pick-győzelem az orosz télben

2010. november 18., csütörtök

A Pick Szeged bravúros, 26-25-ös győzelmet aratott csütörtökön az előző idényben elődöntős orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C csoportjának 5. fordulójában, és ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A férfi kézilabda Bajnok Ligája C csoportjának 5. fordulójában:

Csehovszkije Medvegyi - Pick Szeged 25-26 (12-10)

Csehov, 700 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)

Csehov:

Gramsz – Kovaljev 3, SELMENKO 6, Csernoivanov, Rasztvorcev 1, Ivanov, GYIBIROV 5.

Budko (k), Csipurin 2, Sztarih 1, Filippov 1, Kamanyin, Szkopincev, HARBOK 6.

Vlagyimir Makszimov.

TATAI – Stranovsky, LÉKAI 7, Sulc, ZUBAI 3, KATZIRZ 7 (3), Törő 2. Csere: Bajorhegyi 1, Baláz, BUTENKO 6, Beocsanin Vadkerti, Herbert.

Skaliczki László.

Kiállítások:

4 perc, ill. 2 perc.

2/0, ill. 5/3. Bátran kezdett az esélytelenebb Szeged, és tartotta a lépést a helyi "Medvékkel", sőt, 4-3-ra vezetett is. Ezután sorozatban négyszer volt eredményes a hazai csapat, így

Skaliczki László

vezetőedző időt kért. Csakhogy az oroszok lendülete nem tört meg, fokozatosan növelték a különbséget, közben két vendég büntető is kimaradt. A Tisza-partiak aztán a szünet előtti öt percben nem kaptak gólt, dobtak viszont hármat. A pihenő után is sziporkázott a Szeged, és a 37. percben utolérte riválisát (15-15). Megzavarodott a Csehov, kettős emberhátrányba került, és ezt remekül használta ki a Pick (43. perc: 17-18). Időt kértek a vendéglátók, ám ahogy visszatértek a csapatok a pályára,

Katzirz

Lékai

is betalált. 17-21 után nagyobb sebességre kapcsolt a több poszton cserélő Medvegyi, és felzárkózott.

Tatai

fontos pillanatban, emberhátrányban büntetőt védett, majd az ellentámadásból

Butenko

nem hibázott. Két és fél perccel a vége előtt 26-23-ra vezetett a Pick, ám két góllal feljött a Csehov. Csakhogy az utolsó támadásnál az oroszok a kapufát találták el, így bravúrgyőzelmet aratott Skaliczki László együttese. A Szeged legközelebb november 28-án lép pályára, akkor otthon szintén a Csehov lesz az ellenfele.