Hátország: csak ijesztgette a Balástya a SZVSE-ifit

2010. november 9., kedd

Összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos együtteseinek bajnoki meccseiről számolunk be. Bár a nehézzé tették maguknak a végét, zsinórban mégis ötödik összecsapásukat nyerték meg a Hágelmann Endre vezette ifik, akik immár pontelőnnyel vezetik a tabellát a Mórahalom elleni szombati rangadó előtt.

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 13. forduló:

KSE Balástya – SZVSE 2-3 (0-0).

Balástya, vezette: Csöngető Endre.

Balástya:

Harmath Z. – Szél I. István, Bárkányi T., Szél II. István, Szél B., Rabi R. – Csányi N. (Pielmus R.), Batancs Zs., Vámos N. – Bitó I. (Bakó T.), Papp D. Edző: Vámos Péter.

SZVSE:

Weszelovszky G. – Csobán R. (Kertész G.), Bálint D., Nagy Á., Csobán K. – Horváth-Harmat G., Busa B., Papp D. (Megyeri K.), Németh R. (Szántó D.) – Kiss Á. (Duranyik R.), Rózsa D. (Szabó R.). Edző: Hágelmann Endre. Gólszerző: Pielmus R. (88'), Batancs Zs. (90'), illetve Németh R. (50'), Kiss Á. (53'), Horváth-Harmat G. (73'). Kiállítva: Szél Zs. (67').

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

Napos időben, ebéd helyett kezdődött a mérkőzés Balástyán szombaton. A vendégek voltak aktívabbak, s a 8. percben már vezetést is szerezhettek volna, mikor

Németh R.

8 méterről mellé passzolt. Enyhe mezőnyfölényben játszott eztán a Balástya, de a vendégek támadásai mindig gólveszélyesnek bizonyultak. A 23. percben

Kiss Á.

került óriási helyzetbe, de a szegedi csatár mellé lőtt 10 méterről. A hazaiakat

Szél I.

Papp D.

mozgatta középen, de nem nagyon akadt társuk az akciók befejezéséhez. A mezőnyben teljesen felesleges szabálytalanságok akadályozták a folyamatos játék kialakulását. Az álmos futballt követően mindenki örült a szünetnek. Fordulást követően góllal nyitottak a vendégek. Az 50. percben Kiss Á. remek labdát tálalt a bal oldalon kilépő Németh R. elé, aki a hosszú sarokba bombázta a vezető gólt; 0-1. Az 53. percben Nagy Á. ívelt előre egy labdát, amit a hazai védők elnéztek, és Kiss Á. máris megszerezte a második szegedi találatot; 0-2. A 67. percben

Szél Balázs

, a hazaiak játékosa gáncsolta az ígéretes helyzetben kilépő Németh R.-t, amiért sárga lapot kapott, de ez már a második volt, ezért kiállította a végig jól dirigáló

Csöngető E.

játékvezető. A 73. percben dőlt el a mérkőzés, mikor

Horváth-Harmat G.

20 méteres lövése az egyik védőt is érintve a bal felső sarokba vágódott; 0-3. A 80. percben izgalom támadt a SZVSE kapujánál is:

Vámos N.

ballal kicsit kiszorított helyzetből a bal kapufára bombázott. A szegedi csapat már a végső sípszót várta, mikor a 88. percben

Weszelovszky G.

kapus kiejtett egy beívelést, amit

Pielmus R.

lőtt a kapuba; 1-3. A 90. percben váratlanul szoros lett az állás, mert megszerezte második gólját is a hazai csapat: kavarodás után a 16-oson belül

Batancs Zs.

elé került a labda, aki a hálóba emelte az ajándékot; 2-3! A középkezdés után harsant hármas sípszó... 13 fordulót követően a SZVSE 31 ponttal vezeti a tabellát a 29 pontos Sándorfalva, a 27 pontos Mórahalom (a következő ellenfél) és a 26 pontos Csongrád (ők egy meccsel kevesebbet játszottak) előtt. Hágelmann Endre:

„Hajtós, jól szervezett csapatot győztünk le a helyzetek alapján megérdemelten! Az utolsó két percben kihullott az a néhány szál maradék hajam is a védekezésünktől! A következő meccsünk a Mórahalom elleni rangadó, remélem, jobb teljesítményre lesz képes a csapatom!”