Vízilabda: továbbjutott a négy közé a Szeged Beton + FOTÓK + HANG

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

no images were found

A férfi vízilabda magyar kupában a negyeddöntő visszavágóit játsszották ma délután. A Szeged Beton együttese a Szolnokot fogadta. A tegnapi első találkozón a Szolnok hazai környezetben 9-8-ra nyert. Ma viszont a Beton 9-7-re verte a vendégeket, így bejutott az elődöntőbe.

Szeged Beton – Szolnok 9-7 ( 2-2, 2-1, 3-2, 2-2)
Újszegedi sportuszoda 100 néző. Vezette:Marjay, Madaras.
Szeged Beton: Baksa – Kiss 1, Vindisch 2, Komlósi, Molnár, Somogyi, Török 6. Csere: Varga, Busila, Juhász, Younger, Kayes.. Vezetőedző: Kásás Zoltán.
Szolnok: Gárdonyi – Császár 2, Kovács, Regős 1, Gerritse, Georgescu 2, Pásztor 1. Csere: Süveges 1, Hangay Z., Bálint, Szőke, Marnitz, Mezei. Vezetőedző: Cseh Sándor.

Hallgassa meg a Kásás Zoltánnal, a Szeged Beton vezetőedzőjével készített hanganyagunkat!

IV. negyed: Szeged Beton – Szolnok
Gólszerzők
Szeged Beton: Vindisch (1., 20. perc), Török (6., 10., 16., 19., 26., 30. perc), Kiss (23. perc)
Szolnok: Császár (2., 20. perc), Süveges (3. perc), Pásztor (9. perc), Regős (24. perc), Georgescu (25., 30. perc),
Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 4/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.

Érdekesebb események
1. perc: Georgescu ötméteresből újabb gólt szerez a Szolnoknak, ezzel összesítésben ismét döntetlen.
2. perc: Török Béla szenzációsan lő a találkozón, most a jobb felső sarokba bombáz 8 méterről.
6. perc: Georgescu előnyből ismét felhozza csapatát, 8-7. Ha a Szeged egy góllal nyer, akkor 2×3 perc hosszabbítás.
6. perc: Török tarthatatlan szabaddobásból lő gólt, 9-7. Most a Szeged a továbbjutó.

III. negyed: Szeged Beton – Szolnok 3-2
Gólszerzők
Szeged Beton: Vindisch (1., 20. perc), Török (6., 10., 16., 19. perc), Kiss (23. perc)
Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 3/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

3. perc: Sokáig mezőnyjáték volt a medencében, majd Török gondolt egyet nyakában egy szolnokival ismét óriási gólt lő. Ez már a negyedik találata, 5-3.
4. perc: Vindisch háromra növeli a Szeged előnyét. Császár büntetőből szépít, 6-4.
6. perc: Süveges cserével végleg kiáll.
7. perc: Cseh Sándor a Szolnok vezetőedzője piros lapot kap, a zsűrinél foglal helyet. Kiss a következő támadásból gólt szerez, 7-4.
8. perc: Az utolsó másodpercben Regős előnyből szépít.

II. negyed: Szeged Beton – Szolnok 2-1
Gólszerzők
Szeged Beton: Vindisch (1. perc), Török (6., 10., 16. perc),
Szolnok: Császár (2. perc), Süveges (3. perc), Pásztor (9. perc),
Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 2/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. -.

1. perc: Pásztor Szőregről veszi be Baksa kapuját, kilövi a bal felső sarkot, 2-3.
2. perc: Török már második hatalmas gólját lövi, 3-3.
8. perc: Török Béla mesterhármasával szerez előnyből vezetést a Szeged, 4-3.

I. negyed: Szeged Beton – Szolnok 2-2
Gólszerzők
Szeged Beton: Vindisch (1. perc), Török (6. perc)
Szolnok: Császár (2. perc), Süveges (3. perc)
Gól emberelőnyből: 2/1 , ill. 2/1.

Meglehetősen kevesen látogattak ki az újszegedi sportcsarnokba, a Szeged Beton – Szolnok negyeddöntő visszavágó mérkőzésre. A tegnapi első találkozó után nagy csata várható.
Kovács kapufájával kezdődik a találkozó.. Majd a Szeged ötméterest dobhat.
2. perc: Császár előnyből egyenlít, a rövid sarkot lövi ki, 1-1. Majd Süveges akcióból vezetést szerez a Szolnoknak, összesítésben kettő a vendégek előnye.
6. perc: Török iszonyatos erővel vágja előnyből Gárdonyi kapujába a Szeged egyenlítő gólját, 2-2.

Labdarúgás: nem bírt egymással a Szőreg és az Algyő + FOTÓK

Vörösiszap: figyelik a zagytározókat