Kosárlabda: kikapott hazai pályán a Szeviép-Szeged + FOTÓK

2010. október 16., szombat
A Szeviép Szeged NB I A-csoportos női kosárlabdacsapata a Ferencvárost fogadta az újszegedi sportcsarnokban. A kiélezett találkozón a második félidőre elfáradtak a szegedi kulcsemberek és ezt követően a Fradi felülkerekedett. A Szeviép szerdán legyőzte hosszabbítás után a Sopront, ami sokat kivett a játékosokból. Ezt hangsúlyozta a találkozó után Bencze Tamás, a Szeviép Szeged vezetőedzője is. A szegedi kosarasok sokáig letörten ültek a meccs után a játéktéren, mert tudták, presztízs találkozót vesztettek el. A két együttes ugyanis nagy harcban lesz a negyedik helyért. Szeviép Szeged - Ferencváros 67-76 ( 27-22, 13-19, 15-16, 12-19) Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Márton, Maár. Szeviép Szeged: Németh 13/9, Laczi 18, Rasheed 5/3, Fejes 11, Keller 2. Csere: Farkasinszki 8, Laklóth 7/3, Lengyel, Roglics 3. Vezetőedző: Bencze Tamás Ferencváros: Darida 15/3, Ruják 12/3, Szlimák 18/3, Hegedűs 20/6, Russai 7. Csere: Reiner, Varda, Kováts N, Fülöp 4. Vezetőedző: Farkas Sándor.

IV. negyed Szeviép Szeged - Ferencváros 12-19 Az eredmény alakulása 1. perc: 57-57, 3.perc: 60-57, 60-60, 7. perc: 64-68, 9. perc: 67-74, Érdekesebb események A negyed elején egyenlít a Szeviép, majd Roglic büntetőjével átveszi a vezetést, 58-57. 3. perc: 60-57-es szegedi vezetésnél Ruják három ponttal egyenlít. 7. perc: Jobban koncentrál a Fradi és ellép néggyel. 9. perc: Hét ponttal vezet a Fradi, bravúr lenne az egyenlítés. Szeviép Szeged: Németh 13/9, Laczi 18, Rasheed 5/3, Fejes 11, Keller 2. Csere: Farkasinszki 8, Laklóth 7/3, Lengyel, Roglics 3. Vezetőedző: Bencze Tamás Ferencváros: Darida 15/3, Ruják 12/3, Szlimák 18/3, Hegedűs 20/6, Russai 7. Csere: Reiner, Varda, Kováts N, Fülöp 4. Vezetőedző: Farkas Sándor. III. negyed Szeviép Szeged - Ferencváros 15-16 Az eredmény alakulása 1. perc: 42-21, 3. perc: 44-46, 5. perc: 46-46, 7. perc: 50-49, 9. perc: 51-56 Érdekesebb események 3. perc: Felváltva esnek a pontok, egyik csapat sem tud elhúzni. Egyenlő erők küzdenek az újszegedi sportcsarnokban, a negyed felénél nem lehet megmondani, melyik együttes nyer. 7. perc: Farkasinszki kosarával átveszi a Szeged a vezetést, 50-49. 8. perc: A szerb Iva Roglic, akit frissen igazolt a Szeviép, is beáll. A negyed végére meglép öt ponttal a Fradi, 51-56. Fejes utolsó másodpercben dob kosarat, ezzel csak kettő a Fradi előnye az utolsó játékrész előtt. Szeviép Szeged:Németh 10/6, Laczi 14, Rasheed 5/3, Fejes 9, Keller 2. Csere: Laklóth 7/3, Farkasinszki 8, Lengyel, Roglic. Vezetőedző: Bencze Tamás. Ferencváros: Darida 5/3, Ruják 9/3, Hegedűs 14, Szlimák 18/6, Russai 7. Csere: Reiner, Fülöp 4. Vezetőedző: Farkas Sándor. II. negyed Szeviép Szeged - Ferencváros 13-19 Az eredmény alakulása 2. perc: 27-24, 5. perc: 34-24, 6. perc: 34-31, 8. perc: 38-36, Érdekesebb eseményekA negyed elején feljön a Fradi, majd lassan elhúz a Szeviép. Németh triplája után már, 34-24 az 5. percben. Eddigi legnagyobb különbség. 6. perc: Három szegedi figyelmetlenség az ellenfélnek7 pontot jelent. 8. perc: Két pontra feljön a Fradi A találkozó vége előtt 5 másodperccel átveszi a vezetést a Fradi Szeviép Szeged:Németh 10/6, Laczi 12, Rasheed 5/3, Fejes 4, Keller 2. Csere: Laklóth 5/3, Farkasinszki 2, Lengyel. Vezetőedző: Bencze Tamás. Ferencváros: Darida 5/3, Ruják 2, Hegedűs 9, Szlimák 17/6, Russai 4. Csere: Reiner, Fülöp 4. Vezetőedző: Farkas Sándor. I. negyed Szeviép Szeged - Ferencváros 27-22 Az eredmény alakulása 2. perc: 8-6, 4. perc: 13-10, 5. perc: 16-10, 6. perc: 18-10, 7. perc: 23-14, Érdekesebb események A találkozó elején felváltva esnek a kosarak. 4. perc: A mérkőzés első hármasát Rasheed szerzi, 13-10. A negyed felénél hat pont a Szeviép előnye Laczi kétpontosával és büntetőjével. 6. perc:A szegedi játékos további két egypontosával már 18-10. 7. perc: Laklóth is elereszt egy triplát, már kilenc pont a hazai előny Szeviép Szeged:Németh 4, Laczi 9, Rasheed 5/3, Fejes 2, Keller. Csere: Laklóth 5, Farkasinszki 2. Vezetőedző: Bencze Tamás. Ferencváros: Darida 2, Ruják, Hegedűs 9, Szlimák 7, Russai 4. Vezetőedző: Farkas Sándor. A Szeviép-Szeged – Ferencváros találkozó eredményének alakulását 18 órától online közvetítésünkben kísérhetik figyelemmel.