Labdarúgás: az utolsó pillanatban kapott ki a Volán + FOTÓK

2010. október 23., szombat
Váratlan vendégvezetést és egy - a vendégek által - vitatott egyenlítő gólt követően végül a Hódmezővásárhely győzedelmeskedett a Felső Tisza parti stadionban szombat délután megrendezett megyei rangadón a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. A mérkőzést online is követhették portálunkon.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 10. forduló

Tisza Volán SC Szeged - Hódmezővásárhely 1-2 (0-1). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 200 néző. Vezette: Takács Tamás. Tisza Volán SC Szeged: Czirják - Mészáros, Dargó, Vida, Grünvald, Vágó, Huszárik (Frank 80'), Beretka (Vastag Sz. 65'), Kazi (Szabó A. 70'), Végh, Völgyi. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Hódmezővásárhely: Kovács - Bakos, Sipos, Huszár, Mucsi, Domonkos, Batik, Krasnic (Török 55'), Rácz, Marton, Bata. Vezetőedző: Kandó Róbert. Gólszerzők: Vágó (84'), illetve Bata (22'), Domonkos (90'). Buchholz Gábor: "A mai játékunkkal egyetlen pontot sem érdemeltünk..." Kandó Róbert: "A fegyelmezett játékunkat, amire előzetesen is készültünk, maximálisan véghezvittük. Sajnos a kontráinkban nem volt átütőerő, de a masszív védekezésünk és a végén egy kis szerencse három pontot eredményezett." A mérkőzésre összességében nem voltak jellemzőek az izgalmas helyzetek, mégis az utolsó 5 perc a szegedi stadionban régen látott parázshangulatot hozott. Amilyen jól indult a mérkőzés, annyira leült a játék a félidő második felére, amikor egyszerűen képtelenek helyzetig eljutni a csapatok. Kezdetben számos akciót dolgozott ki a Volán, melyek közül nem egy volt gólveszélyes, ám a félidő közepén váratlanul bekapott vendéggól megzavarta a csapatot. A Vásárhely felbátorodott, egyre több támadást vezetett, amelyek azonban rendre elakadtak a hazai védelmen. A második játékrészben ismét a Volán lépett fel támadólag, hosszú percekre beszorítva így a vendégcsapatot, amely azonban zártan és jól védekezett, így a hazaiak szinte egyetlen gólhelyzetet sem tudtak kidolgozni. A Szeged a végén mégis egy érdekes és ritkán látott eseményből szerzett egyenlítő találatot, amikor egy ápolást követően vissza akarták juttatni a labdát a Vásárhelynek - ahogy azt a sportszerűség megkívánja -, ám a játékszer magasan ívelve a kapus felett gólba hullott. Ilyen esetekben a "vétkes" csapat engedni szokta, hogy egy gólt rúgjanak neki, s így tegyék semmisé a méltatlan találatot, ám ez most nem történt meg, így a középkezdést követően kisebb csetepaté támadt. Végül azonban a Vásárhelynek az utolsó pillanatban sikerült beállítani az eredeti egygólos előnyt, ezzel megszerezve a győzelmet. Azt kell hogy mondjuk, a Szeged játékában nem volt benne a győzelem.

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. A Hódmezővásárhely az utolsó pillanatban szerzett góllal megnyerte a mérkőzést. 90. perc: GÓÓÓL... Az alapvonalról beívelt labdát Domonkos közelről a kapuba bólintja. 2-1... 86. perc: A középkezdés után elszabadulni látszanak az indulatok, a vásárhelyi játékosok vadásszák - no nem a labdát, hanem a hazai focistákat. Az egyik vendégjátékos szándékosan beleszállt Vágóba. Piros lapot érő mozdulat, de a bíró a tülekedést követően Vágónak adott sárgát. 85. perc: Hevesen reklamálnak a vendégek, egyöntetűen követelik, hogy a Volán rúgjon egy öngólt... bár Vágó gólt érő megmozdulása nem látszott szándékosnak. Igaz az is, hogy ilyen helyzetek többször előfordultak már Európa labdarúgásában és akkor a szerencsétlenül gólt szerzett csapat hagyta ellenfelét, hogy gólt szerezzen... 84. perc: GÓÓÓL!!! Sérülés miatt a Vásárhelyiek kirúgják a labdát, amit a Volán visszaad. De hogy! Vágó Levente a bedobott labdát fel se nézve emeli vissza a vendég térfélre, amely azonban átpattan a kinn álló Kovács kapus felett - egyenesen a kapuba... 1-1!82. perc: Végh Ariel 24 méteres szabadrúgása közel két méterrel száll mellé. Újabb csere: Frank jön Huszárik helyett - még mindig helyzet nélkül a Szeged. 78. perc: Ismét hazai csere, erősödik a támadószekció, Kazi helyett Szabó a pályán. Vészesen fogy az idő, nagyon kellenének a gólhelyzetek is a folytatódó szegedi rohamok mellé... 71. perc: Beretka helyett Vastagh áll be a hazaiaknál. 68. perc: Folytatódó szegedi rohamok! Véghet rúgják mellbe a tizenhatos bal oldalánál, a megítélt szabadrúgást Huszárik csavarja be a kapu elé, Kovács kimozdul, de zavarják, a bíró pedig szabadrúgást fúj kifelé. 66. perc: Egy beemelést követően Völgyi veszi át a labdát négy védő között, dekázgatva-cselezgetve próbál lövőhelyzetbe kerülni, de végül győz a túlerő, a védelem kivágja a játékszert. 61. perc: Krasnic helyett Török áll be a vendégeknél. Megtörténik az első vásárhelyi szöglet is: a laposan belőtt labdát azonnal kivágják a hazai védők. 59. perc: Veszélyes szögből lő szabadrúgást Végh, de a labda lepattan a falról és a veszélyesen pattogó labdát a védők kivágják. 56. perc: Az első játékrész kezdetéhez hasonlóan most is a Szeged támad sokat, de az eddigieken kívül több helyzetig nem jut el. A Vásárhely alig jár a Volán térfelén... 50. perc: Huszárik a tizenhatos bal sarkáról lő be élesen egy szabadrúgást, amit a védők szögletre tisztáznak. A sarokrúgást Végh Ariel íveli be jobbról, a kavarodásban kapura csúsztatott labda centikkel a jobb kapufa mellett hagyja el a játékteret. 46. perc: A Vásárhely kezdi a második félidőt. Szünet.45. perc: Vége az első félidőnek. 40. perc: Teljesen egyenrangú felek küzdenek immár, de gólhelyzetekig nem jutnak el a csapatok, jól szűrik a támadásokat a védelmek. 32. perc: Kiegyenlítetté vált a játék, a szegedi védelem meglehetősen sokat bizonytalankodik, sok izgalmat okozva a lelátón. A Vásárhely űzi-hajtja a játékot. Sipos középről élesen a kapu előterébe csavart labdái okoznak veszély, de eddig rendre sikerült hárítani őket. 22. perc: GÓÓÓL... Vihart nem jósolt ugyan a meteorológia, de most derült égből villámcsapásként sújt le a Tisza Volánra egy váratlan vendéggól a semmiből. Dargó hatalmas védelmi hibáját Bata használja ki, egyedül tör kapura és szép mozdulattal emeli át a kifutó Czirjákot, a labda a bal felsőből hull alá... 0-1... 20. perc: Továbbra is nyomasztó fölényben játszik a hazai együttes. Reméljük e fölény hamarosan góllá érik... 19. perc: Marton kap sárgát egy rossz belépőért, a szabadrúgás szót sem érdemel... 15. perc: Kazi 30 méterről leadott, nagy erejű átlövése centikkel száll el a bal felső mellett, Kovács mozdulni sem tudott... 13. perc: A Vásárhely csak most jutott el a szegedi kapuig, sikerült kiharcolniuk egy szögletet, azonban a beívelést könnyedén hárítja a hazai védelem. 7. perc: Huszárik csavar laposan nagy erővel kapura, Kovácsnak kell bravúrral védenie. A kivágott labdát Vágó nagy erővel suhintja vissza, épp csak mellé! 6. perc: A Szeged irányítja a játékot, a Vásárhely beszorul, mindössze egyszer tudnak felfutni a bal szélen de a támadás elakad a hazai védőkben. 1. perc: Azonnal szegedi szöglet! A laposan bepasszolt labdán Végh tol egyet majd kapura lő, de a bőr egy jó méterrel száll el a felső sarok mellett. 1. perc: Takács sporttárs sípszavára a Szeged indítja útjára a labdát. Szerencsére, szép, napos időnk van, csapadék, szélvihar nem várható, vagyis az időjárás tekintetében ideális körülmények között fog lezajlani az NB III-as megyei rangadó. A helyszínen mintegy 200 néző buzdítja a csapatokat. A Volán a megszokott kék-fekete szerelésben, míg a Vásárhely sárga-kékben lép pályára. Labdarúgó NB III Alföld csoport 10. forduló, Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezeti: Takács TamásTisza Volán SC Szeged: Czirják - Mészáros, Dargó, Vida, Grünvald, Vágó, Huszárik, Beretka, Kazi, Végh, Völgyi. Vezetőedző: Buchholz Gábor. Hódmezővásárhely: Kovács - Bakos, Sipos, Huszár, Mucsi, Domonkos, Patik, Krasnic, Rácz, Marton, Bata. Vezetőedző: Kandó Róbert. A megyei derbi előtt mindkét gárda 12 pontos. A Vásárhely egy meccsel többet játszott, s jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a Volánt a tabellán. A rendkívül szoros mezőnyben - a második és a kilencedik között mindösszesen négy egységnyi a különbség - a HFC jelenleg a hetedik, míg a Szeged a kilencedik. Természetesen a mai mérkőzés eredményének függvényében is komoly változások lehetségesek. Érdemes megemlíteni, Buchholcz Gábor csapatának egyfajta mumusa a szombati látogató. A két legutóbbi pontvadászat során a kék-feketéknek nem sikerült legyőzniük a riválist. A 2008/2009-es szezonban oda-vissza 2-0-ra nyertek a vásárhelyiek, míg 2009/2010-ben a Felső Tisza parton 3-3-as döntetlen született, saját pályáján pedig 1-0-ra nyert a HFC. A volánosok tehát igencsak fenik a fogukat Huszárékra! Beharangozó írásunk itt olvasható.