Labdarúgás: SZVSE-iksz a Sándorfalvával + FOTÓK

2010. október 9., szombat
Izgalmas, fordulatos csatában született döntetlen a szombati nap egyik legérdekesebb összecsapásán a megyei I. osztályban. A SZVSE-Gyálarét két gólos hátrányt dolgozott le a Sándorfalva ellen, s úgy tűnt, a mérkőzés irányítást is átvette, de a pontokon végül osztozkodniuk kellett a csapatoknak.

Labdarúgó megyei I. osztály 9. forduló:

SZVSE-Gyálarét – Sándorfalva 2-2 (2-1). Gyálarét, 200 néző, vezette: Csöngető Endre. SZVSE: Reguli – Ágoston, Hegyesi Á., Virág, Földeák, Beleznai (Környei 46'), Simon, Fröhlich T., Dürgő, Kozma (Fábián 46'), Hegyesi Zs. Vezetőedző: Bóka Ferenc. Sándorfalva: Vasas – Mihalkó, Bense, Szűcs D., Kanász N. L. (Gonda 72'), Molnár, Mihalkó N., Szanka (Gaál 46'), Szűcs J., Túri B. (Dobos 46'), Jani. Vezetőedző: Tóth János. Gólszerzők: Simon (41'), Hegyesi Zs. (57'), illetve Szűcs D. (10'), Bense (13'). Sárga lap: Virág, Beleznai, illetve Kanász, Jani, Gaál. Bóka Ferenc: "A Sándorfalva gyorsan megszerezte a vezetést, mégis mi vettük át a mérkőzést irányítását, s a bekapott gólok ellenére az első félidőben már elkezdtük a játékunkat játszani, s a találkozó végére akár a győzelmet is megszerezhettük volna. Úgy érzem erre több lehetőségünk volt, mint ellenfelünknek. Nagy csatát láthatott és biztos nem unatkozott a közönség." Tóth János: "Egy picit csalódottak vagyunk, hogy a 2-0-s vezetés után két gólt kaptunk, és nem sikerült megőrizni az előnyünket, azonban összességében elmondható, hogy a SZVSE is megdolgozott a pontért, egy fordulatos, mozgalmas és küzdelmes meccset vívtunk."Online közvetítésünk:90. perc: Vége a mérkőzésnek. Az utolsó pillanatban Dürgő jutott helyzetbe, de az egyik sándorfalvi védő becsúszva szerelte. 82. perc: Dürgő egyéni játékkal ment le a bal oldalon, csak szabálytalanul tudták szerelni. Szabadrúgás éles szögből a SZVSE javára, amit a sándorfalvi védők kifejelnek. 75. perc: Hegyesivel szemben szabálytalanság a vendégek tizenhatosán belül, egy jogosnak tűnő tizenegyest nem ítél meg a játékvezető. Ezt követően egy sándorfalvi szabadrúgásvariáció után visszatett veszélyes labdát a vasutas védők gyűjtenek be. 70. perc: Dürgő 25 méteres lövése centikkel ment mellé. Majd egy ellentámadásból a Sándorfalva veszélyeztet, de kimaradt a helyzet. 63. perc: Egy oldalról belőtt szabadrúgásba Fröhlich tette bele a lábát, a játékszer a kapufán csattant. Egyre jobban szikrázik a levegő, szinte érezni a gól "szagát". 57. perc:GÓÓÓL! Egyenlített a SZVSE. Dürgőt indították a bal oldalon, ő rávezette a kapusra, majd középre gurított, s az érkező Hegyesi Zsolt az üres kapuba passzolt; 2-2. 50. perc: A Sándorfalva is veszélyeztet már, többször eljutott a SZVSE kapujáig, kissé paprikás a hangulat, a játékvezető nem áll a helyzet magaslatán. 46. perc: A SZVSE kettős cserével próbált változtatni hadrendjében: Beleznai helyett Környei, Kozma helyett Fábián jött be. 45. perc: Több helyzet nem akadt, a játékvezető öltözőbe küldte a játékosokat. Szünet. 41. perc:GÓÓÓL! A SZVSE próbálkozásai góllá érettek. Az eladott labdát megszerezve a vasutasok kiugratták Simont, aki középen vezette a labdát a kapura, s higgadtan gurított a kapu közepébe. 1-2. 35. perc: Mindkét csapat alakít ki támadásokat, de igazi gólhelyzetig egyiknek sem sikerül eljutnia. A kapusoknak szinte alig akad dolguk. 30. perc: Továbbra is mezőnyjáték jellemzi a mérkőzést, főként a középpályán folyik a harc, a SZVSE mintha fölénybe került volna. 24. perc: Egy átlövést követően Fröhlich távoli lövése kerülte el a kaput, ezenkívül több helyzet nemigen akadt egyik oldalon sem, főleg mezőnyjáték folyik. 17. perc: A SZVSE próbál akciókat kialakítani, küzd a szépítésért, a vendégek pedig kissé visszahúzódva, a védekezésre koncentrálva játszanak, mélységből igyekeznek támadást kialakítani. 13. perc:GÓÓÓL! Egy formás sándorfalvi támadás után Bense találatával két gólra növelte előnyét a vendégalakulat; 0-2. 10. perc:GÓÓÓL! Harminc méterről egy jól eltalált lövés a felső lécről vágódott a kapuba. Szűcs Dénes bombája után mehetett közepet kezdeni a SZVSE, Reguli tehetetlennek bizonyult; 0-1. 7. perc: A két fiatal csapat lendületesen kezdte a mérkőzést. Az első helyzet a SZVSE előtt adódott, Dürgő Péter egy az egyben ment a kapura, de elcselezte magát. A hazaiak fehér-szürke szerelésben, a Sándorfalva pedig a megszokott, sárga-fekete színekben futballozik.