A Pick Szeged kiütötte AaB Handballt + FOTÓK

2010. október 10., vasárnap
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata vasárnap Bajnokok Ligája mérkőzésen kiütötte a dán AaB Handball együttesét az újszegedi sportcsarnokban. A Pick 37-28-ra nyert. A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája 3. fordulójában magabiztos játékkal legyőzte a dán AaB Handball együttesét. A hazai gárda nyitott védekezése már a találkozó elején bevált, ami kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Mikler, ugyanúgy, mint két héttel ezelőtt, most is bravúrosan védett. A jól védekező Pick a gyors lerohanásokból szerzett gólokkal megrendítette ellenfelét az első félidőben. A dán együttes azonban felállt, sőt a szünet után három gólra megközelítette a szegedi csapatot. A Pick Szeged újult erővel harcolt és Sulc, Vadkerti valamint Katzirz vezérletével ismét elhúzott. A találkozó végén, a korábban kézsérülést szenvedett Törő is beállt, akinek furfangos találatai után megroppant az Aalborg. A Pick Szeged remek, élvezetes játéka igazán közönségcsalogató volt ezen az estén.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 3. forduló

Pick Szeged - AaB Handball (dán) 37-28 (18-13) Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Fleisch, Rieber (német). Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 3, Lékai 6, Zubai 6, Sulc 7, Katzirz 7/2, Vadkerti 4. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Bajorhegyi 1, Sulc, Butenko , Beocsanin 1/1, Törő 2. Vezetőedző: Skaliczki László. AaB Handball: Green - Wremer 1, Kjelling 7/2, Mollgaard 2, Ingimundarson, Christiansen 2, Lenneratsson 6. Csere: Pedersen (kapus), Ask 1, Larholm 8/7, Moller 1, Spliid. Vezetőedző: Peter Bredsdorff-Larsen. Hétméteresek: 6/3, illetve 11/9. Kiállítások: 6, illetve 6 perc.

A csoport állása

1.Medvegyi321-99-825
2.Valladolid321-91-845
3.Pick Szeged32-195-874
4.Minszk31-290-982
5.Schaffhausen3-1284-891
6.Aab Handball3-1287-1061
Olvassa el online tudósításunkat.II. félidő Pick Szeged - AaB Handball 37-28 Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 3, Lékai 6, Zubai 6, Sulc 7, Katzirz 7/2, Vadkerti 4. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Bajorhegyi 1, Sulc , Butenko , Beocsanin 1/1, Törő 2. Vezetőedző: Skaliczki László. AaB Handball: Green - Wremer 1, Kjelling 7/2, Mollgaard 2, Ingimundarson, Christiansen 2, Lenneratsson 6. Csere: Pedersen (kapus), Ask 1, Larholm 8/7, Moller 1, Spliid. Vezetőedző: Peter Bredsdorff-Larsen. Hétméteresek: 6/3, illetve 11/9. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 21-14, 5. perc: 21-16, 6. perc: 21-17, 7. perc: 21-18, 9. perc: 23-18, 11. perc: 25-19, 14. perc: 27-20, 18. perc: 30-23, 21. perc: 31-23, 25. perc: 32-26, 27. perc: 35-26, 28. perc: 36-26, Érdekesebb események A második félidőt is jó védekezéssel kezdi a Pick. 5. perc: Továbbra BL-formában Mikler, ziccereket fog. 6. perc: A második Pickes hetes is kimarad, Sulc hibáz. 8. perc: Felzárkózik három gólra az Aalborg. 11. perc: Hullámzó játék, a Pick mindig feláll, miután felzárkózik az Aalborg 14. perc: A Pick ismét elhúz 7 góllal. 18. perc: Továbbra is óriási az iram, a Pick tartja előnyét. Nyolc perccel a találkozó vége előtt magabiztosan vezet a Pick Szeged, de a dánok továbbra is nagy lendülettel rohamoznak. Szerencsére támadásaikban sok hiba csúszik, míg a hazaik kihasználják helyzeteiket. Tatai megfogja a dánok 11. hetesét. I. félidő Pick Szeged - AaB Handball 18-13 Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 2, Lékai 3, Zubai 5, Sulc 3, Katzirz 3, Vadkerti 2 . Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Sulc, Butenko, Beocsanin. Vezetőedző: Skaliczki László. AaB Handball: Green - Wremer, Kjelling 4/1, Mollgaard, Ingimundarson,Christiansen, Lenneratsson 3. Csere: Pedersen (kapus), Ask 1, Larholm 6/4, Spliid. Vezetőedző: Peter Bredsdorff-Larsen. Hétméteresek: 1/0, illetve 6/5. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-1, 5. perc: 4-1, 7. perc: 5-1, 12. perc: 9-4, 14. perc: 11-5, 16. perc: 12-6, 19. perc: 13-6, 20. perc: 15-7, 24. perc: 15-10, 26. perc: 15-11, 30. perc: 18-12. Érdekesebb események A kapuban remekül véd Mikler, amiből gyors támadásokat indít a Pick és ennek köszönhető a három gólos vezetés, 4-1. Hetest hibáz a dán csapat. 9. perc: Csak büntetőből dobott gólt eddig a dán együttes. 11. perc: Katzirz elhibázza a hetest, majd átlövésből javít. Rendkívül gyors játékot játszik mindkét együttes, de ebben a Pick a jobb. 16. perc: Zubai már a 4. gólját szerzi. 19. perc: Katzirz emberhátrányból gólt lő, 13-6. 20. perc: Sulc két óriási gólt lő. 25. perc: Emberhátrányból két gólt szerez a dán együttes. 28. perc: Játékvezetői nyomással felzárkózik az Aalborg, 16-12. A hetvenötödik Bajnokok Ligája mérkőzésre készül a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A szegedi együttes vasárnap 17.25-kor a dán Aab Handball együttesét fogadja az újszegedi sportcsarnokban. A Pick Szeged az első meccsét megnyerte a Schaffhausen ellen, majd győztes pozícióból vesztett Minszkben. A dánok hazai pályán döntetlent játszottak a Schaffhausennel, és kikaptak 10 góllal a Medvegyitől. Skaliczki László, a Pick Szeged vezetőedzője azt mondta, legalább négy extrateljesítmény kell ahhoz, hogy győztesen hagyják el a pályát. Hozzátette: a csapatnak most is óriási szüksége lesz a szurkolók biztatásra. A találkozó eredményének alakulását vasárnap 17 óra 25 perctől élő, online közvetítésünkben kísérhetik figyelemmel.