Hátország: kikaptak Kaposváron a Szedeák fiataljai

2010. október 26., kedd

Összeállításunkban a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák NB I/A csoportos U20-as csapatának mérkőzéseiről számolunk be hétről hétre. Nyilas István tanítványai négy forduló után két győzelemmel és két vereséggel állnak, legutóbb Kaposváron sajnos kikaptak.

Ahogy a felnőttek, úgy az U20-asok is megkezdték az elitbajnokság küzdelmeit. A Szedeák alakulata az első mérkőzésén szép sikert aratott a Paks otthonában, majd idehaza kapitulált a roppant erős Zalaegerszeggel szemben. A Pécset – akárcsak a nagyoknak – két vállra fektették Molnár Bencéék, majd – sajnos – vasárnap is követték

Fodor Péter

csapatának mintáját: ők is alulmaradtak Kaposváron.

NB I/A U20-as bajnokság 4. forduló:

Kaposvári KK – Dél-Konstrukt SZTE Szedeák 97-88 (22-28, 26-23, 25-16, 24-21).

Kaposvár, vezette: Bartics Péter, Deák Zsuzsanna.

A szegediek legjobb dobói:

Rozs 31, Varga D. 17, Molnár B. 12/6, Szabad 12/3. Nagyon jól kezdték a mérkőzést a szegediek. Óriási ritmust diktáltak, rengeteg támadólepattanót szedtek. Szépen játszották ki a támadásaikat. A 2. negyedben ellenfelük zsinórban elért három hárompontos kosarának köszönhetően kiegyenlített. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sajnos védekezésben a vendégek nem tudtak mit kezdeni a Kaposvár felnőttegyüttesben is számításba vett játékosával. A végére elfáradtak. Összességében egy látványos, kosárgazdag mérkőzésen, ahol a csapatok főleg a védekezéssel foglalkoztak, szenvedtek vereséget az ifjú szedeákosok. A látogatók közül

Rozs Tamás

emelkedett ki, aki 31 pontig jutott.

A 3. fordulóban:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Pécsi VSK 94-82 (28-21, 24-13, 15-29, 27-19).

Legjobb dobók:

Molnár B. 26/3, Wirth 14/3, Varga D. 14. Nagy lendülettel kezdték a találkozót a vendéglátók. Rengeteg kosarat dobtak az első negyedben, de sajnos a védekezésük nem volt kellően agresszív. A második negyedre szerencsére a védekezésük is összeállt, így jelentős előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. Mint már sokszor, ez a tudat megbosszulta magát. A pécsiek két komoly rohammal visszajöttek a meccsbe. Bár csak négy pontos előnnyel kezdték a szegediek a záró felvonást, ott, a negyedik negyedben már nem forgott veszélyben a győzelmük, Az összecsapás tanulsága mindezzel együtt is az volt, hogy a Nyilas-tanítványoknak meg kell tanulniuk előnyben is koncentráltan játszani, hiszen az erősebb gárdák ellen ez a kihagyás könnyen megbosszulhatja magát.

A 2. fordulóban:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Zalakerámia-ZTE KK 66-77 (16-20, 16-18, 12-12, 22-27).

Varga D. 20, Molnár B. 14/6, Mészáros 11.