Kézilabda: legyőzte a Schaffhausent a Pick + FOTÓK

2010. szeptember 25., szombat
A Pick Szeged szombat délután itthon kezdett a svájci bajnok Kadetten Schaffhausen ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, 29-26-ra legyőzte ellenfelét. Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája 1. fordulójában óriási mérkőzésen legyőzte három góllal a svájci Schaffhausen együttesét. Már a találkozó elején óriási lendületet diktált a szegedi gárda, a svájciak tartották a tempót, de egyet nem vettek számításba, hogy a Pick kapusa, Mikler Roland fantasztikusan véd. Ha átjátszották a szegedi védelmet még mindig ott volt Mikler. A találkozó vége előtt nem sokkal kiegyenlített a Schaffhausen, de a Pick újra hangolta a hajrát és a közönség óriási biztatása mellett megnyerte a meccset. Skaliczki László: - Gratulálok játékosaimnak, a közönség segítségével nagy mérkőzésen sikerült nyerni. Sok hibával játszottunk, de amit ígértünk betartottuk, az utolsó másodpercig küzdöttünk. Bajnokok Ligája, 1. fordulóPick Szeged – Schaffhausen 29-26 (12-10) Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Vodopivec, Krasna (szolvénok). Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 2, Balaz, Zubai 3, Lékai 5, Katzirz 2/1, Törő 6. Csere: Herbert, Bajorhegyi, Sulc 4, Butenko 1, Beocsanin 6. Vezetőedző: Skaliczki László. Schaffhausen:Gustavsson – Filip 2, Jurca 4, Patrail 7/1, Graubner, Kukucka 2, Starczan 5. Csere: Quadrelli (kapus), Vrany, Goepfert 1, Cvijetic, Gabiera, Scharer, Stojanovic, Bucher 1, Ursic 4. Vezetőedző:Hans Wipf. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/1. Kiállítások: 6, illetve 14 perc. Pick Szeged - Schaffhausen (12-10) Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Vodopivec, Krasna (szolvénok). II. félidőPick Szeged: Mikler - Stranovsky 2, Balaz, Zubai 3, Lékai 5, Katzirz 2/1, Törő 6. Csere: Herbert, Bajorhegyi, Sulc 4, Butenko 1, Beocsanin 6. Vezetőedző: Skaliczki László. Schaffhausen:Gustavsson - Filip 2, Jurca 4, Patrail 7/1, Graubner, Kukucka 2, Starczan 5. Csere: Quadrelli (kapus), Vrany, Goepfert 1, Cvijetic, Gabiera, Scharer, Stojanovic, Bucher 1, Ursic 4. Vezetőedző:Hans Wipf. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/1 Kiállítások: 6, illetve 14 perc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 14-11 5. perc: 15-11 9. perc: 16-15 12. perc: 19-16 15. perc: 21-17 16. perc: 21-20 20. perc: 23-21 22. perc: 23-23 26. perc: 27-24 29. perc: 29-25 Érdekesebb események Beocsanin góljaival ismét négy a különbség 8. perc: Egy gólra feljött a Schaffhausen Remekül támad a Pick Szeged és a félidő felénél ismét néggyel vezetett Egy perc alatt három gólt kapott a Pick és feljött az ellenfél 21-20-ra 18. perc: Mikler ziccer fogott és a következő támadásból büntetőt lőhetett a Pick, Katzirz értékesítette 21. perc: Egyenlíthetett volna a svájci együttes, de Mikler két ziccer fogott, a harmadikat már nem háríthatta, 23-23 27. perc: Három góllal vezet a Pick Szeged, a csapat extázisban játszik, a szurkolók óriási biztatása mellett I. félidőPick Szeged: Mikler - Stranovsky, Balaz, Zubai 1, Lékai 3, Katzirz 1, Törő 4. Csere: Herbert, Bajorhegyi, Sulc 1, Butenko, Beocsanin 2. Vezetőedző: Skaliczki László. Schaffhausen:Gustavsson - Filip, Jurca, Patrail 7/1, Graubner, Kukucka 1, Starczan 1. Csere: Quadrelli (kapus), Vrany, Goepfert 1, Cvijetic, Gabiera, Scharer, Stojanovic, Bucher, Ursic 1. Vezetőedző:Hans Wipf. Hétméteresek: -, illetve 1/1 Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 3-1 5. perc: 4-2 10. perc: 5-3 14. perc: 5-5 19. perc: 7-6 22. perc: 9-6 24. perc: 10-6 29. perc: 11-9 Érdekesebb események Hatalmas iramban kezdett a Pick Szeged. Lékai remekül irányította csapatát és öt perc alatt két gólt lőtt. Mikler a kapuban remekül védett, ziccereket fogott. 8. perc: Emberhátrányban a Pick, Katzirzot kiállították. Szépített a svájci csapat, 4-3 Mikler fantasztikusan védett az első 15 percben. 17 perc alatt mindössze hat-hat gólt lőttek a csapatok. 18. perc: Emberelőnyben a Pick, de a svájciak majdnem végig támadhatták a 2 percet. Végül Törő növelte a Pick előnyét kettőre. Mikler kifogja továbbra is a Schaffhausen játékosainak a szemét. 22. perc: Beocsanin átlövés góljával már hárommal vezetett a Pick. Majd a gólszerzőt kevéssel később kiállították. 25. perc: Törő emberhátrányból szemfüles gólt lőtt, 10-6 27. perc: Patrail emberhátrányból átlövésből bevette a Pick kapuját, 10-8 30. perc: páros kiállítás, Zubait és Jurcat küldte le a játékvezető.