Labdarúgás: kitömte a KITE-Szeged a Gyulát + FOTÓK

2010. szeptember 11., szombat
Első félidei remek teljesítményének köszönhetően megérdemelten győzött a KITE-Szeged, mely idehaza továbbra is százszázalékos. A gyulaiak egy pillanatig sem tudták veszélyeztetni Brinszkyék sikerét. A meccset online közvetítettük.A MECCSET TELJES EGÉSZÉBEN MEGTEKINTHETIK A TELIN TELEVÍZIÓBAN SZEPTEMBER 13-ÁN (HÉTFŐN) 20.30-KOR!!!!

A labdarúgó NB III Alföld csoport 5. fordulójában:

KITE-Szeged - Várfürdő-Gyulai Termál FC 4-1 (4-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 150 néző, vezette: Eke László.KITE-Szeged: Belecan - Kazán, Keller J., Gellér, Laczkó, Kormányos (Keller Z. 69'), Brinszky, Varga I. (Szucskó 85'), Balogh N., Horváth (Vágó 82'), Nomel J. P. Vezetőedző: Major László. Gyula: Steigerwald - Valentényi, Vincze, Dócza, Bagyinszki (Czira 46'), Ponyokai, Zelenyánszki, Bálint (Mancsek 75'), Nagy G. (Rostás 39'), Okos, Balogh G. Vezetőedző: Fodor Sándor. Gólszerző: Valentényi (öngól - 1'), Varga I. (13'), Horváth (14'), Nomel J. P. (38'), illetve Okos (66'). Kiállítva: Zelenyánszki (32'). Major László: „Az NB III-as szinthez képest az első félidőben parádésan játszottunk. A nagyarányú vezetés miatt a második félidőben értelemszerűen egy kicsit kiengedtünk, de az összkép alapján a mérkőzés eredménye így is a Gyulára nézve hízelgő. A következő két bajnoki találkozónkon is így szeretnénk játszani, s a szezon végén mindenképpen a tabella első harmadába akarunk kerülni.”92. perc: Eke sporttárs két percet hosszabbított, mielőtt lefújta a meccset. Első félidei remek teljesítményének köszönhetően ilyen arányban is megérdemelten győzött a KITE-Szeged, mely idehaza továbbra is százszázalékos. A vendégek egy pillanatig sem tudták veszélyeztetni Brinszkyék győzelmét. 90. perc: Brinszky szögletét megcsúsztatták, Balogh 11 méterről kapásból lőtt, alig ment fölé a bőr... 87. perc: Balogh húzott el a jobb szélen, beadását Nomel J. P. ollózva akarta gólba juttatni, de a labda méterekkel ment fölé. 85. perc: A hazai együttes is kihasználta harmadik cserelehetőségét: Varga Istvánt Szucskó Zsolt váltotta. Kapott öt percet a fiatal tehetség. 84. perc: Ahogy várható volt, a végére kicsit leült a meccs - úgy is mondhatjuk, hogy remekül és stabilan zárnak a védelmek... 82. perc: Horváth Péter helyett Vágó Andor állt be a KITE-Szeged gárdájában. 79. perc: Sok passz után egy gyulai átlövés, de fennakadt az egyik védőn, így Belecan összeszedte a játékszert. 75. perc: Mancsek Lajos is a pályán a gyulai csapatban, Bálint hagyta el a pályát. Az utóbbi percekben egyáltalán nem forognak veszélyben a kapuk. 69. perc: Kormányos Kolos helyett Keller Zoltán a KITE-Szegedben. A Gyula felélénkült, jobbról végeztek el szabadrúgást, de Belecan kiöklözte az élesen beívelődő labdát. 66. perc:GÓÓÓL! Némiképp váratlanul szépítettek a Békés megyeiek. Ponyokai szépen ment el a bal szárnyom, majd visszakanyarodott, s középre adott. Zelenyánszki Okos Istvánhoz továbbított, aki tiszta helyzetből, 7 méterről higgadtan lőtt a bal felsőbe; 4-1! 60. perc: Horváth Péter ezúttal előkészítésben jeleskedett, remek labdát adott Varga Istvánnak, aki jobbról betört a tizenhatoson belülre, egy visszacsellel tisztára játszotta magát, majd mintegy 8 méterről ballal tüzelt. Sajnos kicsit megcsúszott a lövés közben, így a labda méterekkel ment mellé. 55. perc: Horváth Péter félerős lövése az első igazán említésre méltó momentum, a labda elhalt a gyulai portás ölében. Amúgy viszonylag eseménytelenül telnek a percek, biztos vezetése tudatában biztonságra törekszik a Szeged, a Gyula tíz emberrel nemigen tud támadni - pláne, hogy a négygólos hátrány eléggé le is lombozza őket... 49. perc: Beívelések a félidő elején, munkában a kapusok, de remekül oldják meg a feladatot. Belecan egy mélységi ívelést húzott le, Steigerwald pedig a mezőnybe öklözte a labdát. 46. perc: Megkezdődött a második játékrész, a vendégeknél Czira Gábor állt be Bagyinszki Attila helyére. 45. perc: Itt a szünet! Négy gól és egy ember a Szeged előnye, ennél többet nem is kell mondani. Bravó, fiúk! 39. perc: Csere a vendégeknél, 15-ös számmal Rostás Péter jött be a pályára Nagy Gergely helyett. 38. perc:GÓÓÓL! Balogh ment le a jobb szélen, beívelésére a kapus kilépett, de a kétméteres elefántcsontparti támadó, Nomel J. P megelőzte, és a keze elől fejelte a kapuba a labdát; 4-0! 36. perc:: Megvolt a Gyula második helyzete, harminc méterről egy felpattanó labdát Bagyinszki lőtt hatalmas erővel a szegedi kapura, ám a kapáslövése fél méterrel a kapu fölött szállt el. Egy percre rá Brinszky átlövését kellett védenie a vendégkapusnak. 32. perc: Kiállítás! Nehéz helyzetbe került a Gyula, szándékos utánarúgásért Zelenyánszkit küldte tusolni Eke sporttárs. 29. perc: A Gyulának is sikerült eljutnia a szegedi kapuig, de a támadásukból mindössze egy szögletrúgást tudtak kiharcolni, amit végül a szegedi védelem hárított. Ezután Brinszky Adriánt ugratták ki ziccerhelyzetben a hazaiak, de a jó ütemben kimozduló Steigerwaldnak sikerült előle elrúgnia a labdát. 25. perc: Továbbra is nagy erőkkel rohamoz a KITE-Szeged csapata, több támadást is kialakítanak, szögleteket rúgtak be, de igazi gólhelyzethez a játék e szakaszában nem jutottak. 20. perc: Az első vendéghelyzetre csaknem a félidő feléig kellett várni. Egy szép kontra végén Ponyokai Dániel tört kapura a jobbösszekötő helyén, az ötös sarkáról próbálkozhatott, sistergős lökete elzúgott a fölső sarok mellett. 14. perc:GÓÓÓL! Mire mindezeket lejegyeztük, ott is a harmadik. Varga István futott el a bal szárnyon, beadását a védőket megelőzve Horváth Péter szerezte meg, s ki is használta a ziccert, lövése a kapus lábán átpattanva talált utat a hálóba; 3-0! Gálázik a Szeged! 13. perc:GÓÓÓL! Igen érdekes találattal duplázta meg előnyét a KITE-Szeged. 45 méterről Gellér Gábor hatalmas bombát eresztett meg, ami egy a kaputól 30 méterre álló védő lábán megpattant. Steigerwald kikotorta ugyan az alsóból a labdát, ám aztán elaludt, így a szemfüles Varga István a hálóőr feje fölött a kapuba ívelhetett; 2-0! 12. perc: Varga a bal szélen ment el, a tizenhatos sarkáról lőtt, alig fölé... 9. perc: Továbbra is a hazaiak lábán jár a labda, igyekeznek a széleken megbontani a Gyula védelmét. J. P. beadását Steigerwald kapus húzta le a gólra éhes támadók elől, majd Brinszky iramodott meg Varga forintos labdájával, de mielőtt ziccerbe került, becsúszva mentettek előle. 4. perc: A korán bekapott gól sokkolta Fodor Sándor együttesét, támadásban maradt a KITE-Szeged. Előbb Horváth Péter passza után Balogh Norbert durrantott 20 méterről, a jobbösszekötő helyéről alig mellé, majd szinte ugyanarról a helyről Brinszky Adrián tekert fölé szabadrúgásból. 1. perc:GÓÓÓL! Aki egy fél percet késett, lemaradt a szegediek vezető találatáról. A gyulaiak még nem is rendeződtek, mikor egy jobb oldali beadás Nomel J. P.-t találta meg. Az elefántcsontparti csatár átvette a játékszert, s a kapus lába mellett előtte a hosszú sarok felé. Érkezett a menteni igyekvő Valentényi, aki balszerencséjére saját hálójába sodorta a bőrt; 1-0! 1. perc: Megkezdődött a találkozó. A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a gyulaiak kék mezben (oldalt fehér csíkkal) vették föl a harcot. (A szegediek egyébként kék-fekete-zöldben szerettek volna játszani, de mivel a vendégek szerelése ehhez nagyon hasonló, váltaniuk kellett.) Az eső most nem esik Szegeden, de természetesen felázott talajon kell játszaniuk a labdarúgóknak. Az egyik kapu előtti területet fűrészporral kellett felszórni. A játéktér mindent egybevetve azért futballra alkalmas, nem "brutálisan" sáros. Majd kiderül, kinek kedvez ez, melyik csapat erejét szívja ki jobban, melyik fél taktikája lehet sikeresebb ezek között a körülmények között. Beharangozó írásunk a meccsről itt olvasható.