Kosárlabda: Szedeák-vereség a Kaposvártól

2010. szeptember 29., szerda

Baján játszott edzőmeccset szerdán este a férfi kosárlabda NB I/A újonca, a Dél-Kosntrukt SZTE-Szedeák és az ugyancsak az elitben szereplő Kaposvár. A szoros meccset a Somogy megyeiek nyerték.

A vajdasági ligaválogatott elleni múlt heti kettős mérkőzést követően Bajára utaztak a szegediek, hogy összecsapjanak a Kaposvárral. A szedeákosok sok ziccert elrontottak az elején, elsősorban ennek köszönhetően az első negyed ötpontos kaposvári vezetéssel zárult. A második negyedben

Drahos

triplájával 20-21-re zárkózott a Szedeák, majd a 16. percben újabb hármasokkal már a Tisza-partiak ragadták magukhoz az előnyt, (29-28).

Wilson

büntetőivel fordított ugyan a Kaposvár, de jöttek

McKenzie

pontjai, így a nagyszünetben három pontos szegedi előnyt mutatott a tábla (39-36). A pihenőt követően az öltözőben maradtak a Fodor-tanítványok, a harmadik felvonásban 1:10 alatt 8-0-s rohamot indított a Kaposvár, sőt

Kutasi

triplája után hétre nőtt az előnye, és onnantól a mérkőzés hátralévő részében csak a somogyi alakulat vezetett. Egyszer még feljöttünk hatra (66-72), de a válogatott

Soóssal

szemben nem volt ellenszer; 79-88 a vége! Említésre méltó, hogy az új amerikai,

Janou Rubin

22 pontig jutott. A szegedi együttes felkészülési mérkőzésen legközelebb szombaton 18 órától Kecskeméten lép pályára.

Férfi kosárlabda edzőmérkőzésen:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Kaposvár 79-88 (14-19, 25-17, 20-30, 20-22).

Baja, 100 néző. Vezette: Kiss L., Vétek.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák:

Vida 12, Rubin 22/9, Kiss Zs., Dukics 10/3, McKenzie 16.

Drahos 11/9, Nyilas 6/3, Tanács 2, Molnár M.

Fodor Péter.

Kaposvár:

Wilson 17/3, Kutasi 11/9, Soós 21/9, Kovács -, Cunningham 31.

Fülöp -, Medve 6, Bíró 2.

Fekete Ádám. Fodor Péter:

„Jól szolgálta felkészülésünket a mérkőzés, hiszen még alakulóban van a csapatunk. Nem játszottunk jól, de így is pariban voltunk egy jóval összeszokottabb ellenféllel szemben.”