EnterNet Vásárhelyi Kosársuli: Kettőből kettő!

2010. szeptember 27., hétfő

Villámrajtot vett az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli az NBI/B csoportos felnőtt férfi kosárlabda-bajnokságban, hiszen mindkét eddigi mérkőzésüket magabiztosan nyerték meg. Szombat este a Kecskeméti Főiskola volt az áldozat. A meccsen annak ellenére született 18 pontos győzelem, hogy Czibere Zoltán sérülés miatt nem léphetett pályára.

Utasi

helyét vette át. Vas nyitotta a gólgyártást, a kék-sárgák hatosa rögtön egy hármassal kezdett. Dani pontjaival négy perc után már 9-2-re vezettek a hazaiak. Két spíler ezután is meghatározó szerepet játszott az első negyedben. Kukla és

Babut

a palánk alatt uralta a terepet, szinte minden lepattanót megszereztek.

Elek András

a megszokott módon sok cserével játszatta tanítványait, de a Vásárhely vezetése végig biztos volt. 26-19 állt az eredményjelzőn a második tízperc előtt. Nem volt könnyű dolga a vendégeknek, hiszen a jól működő zóna védekezés miatt csak három perc után sikerült betalálniuk. Emellett Utasiék továbbra is minden lepattanót elcsíptek, de ez is kellett ahhoz, hogy megtartsák előnyüket, hiszen a támadójáték finoman szólva sem volt túl tökéletes. Alig esett pont ebben az időszakban, mindkét együttes sokat hibázott. Mócsai kosarai lendítették túl a mélyponton a vásárhelyi gárdát, de

Danit

is egyre kevésbé bírták tartani, így 9 pontos hátránnyal vonultak a kecskemétiek az öltözőbe. Jó iramban folytatódott az összecsapás: a félidő elején növelték előnyüket a hazaiak, elsősorban

Böszörményi

jeleskedett a pontszerzésben, három perc elteltével már 17 pont volt a differencia. Ötletesen játszott ekkor az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli, és mivel a játék képe nem változott, Elek Andrásnak sem volt oka idegeskedésre a záró játékrész előtt, bár mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Az utolsó negyed előtt majdnem húsz pont volt a különbség, így már a fiatalok is pályára léphettek. A Kecskeméti Főiskola ekkor néhány pontot lefaragott a hátrányból.

Vas Péter

eszmélt a leghamarabb, és a hazai ötös élére állva újra nőtt a különbség. A vendég együttesben a Vásárhelyről elszármazott fiatal tehetség

Mészáros Máté

tartotta a lelket. Átjáró házzá kezdett válni a hazai védőfal. Elek András ekkor időt kért, de nem sikerült felrázni a fiúkat, így újra pályára küldte a rutinos Utasit. Helyre állt a rend: újra tizenkilenc pontra sikerült eltávolodni a Bács-Kiskun megyei fiataloktól. A meccs végén a Kosársuli közel húsz pontos magabiztos győzelmet ünnepelhetett, így megszületett a második siker is. A hazai szurkolók két hét múlva, október 9-én láthatják újra kedvenceiket a Hódtói Sportcsarnokban, ahová akkor a Tiszaújváros látogat. Az igazi fanatikusok október 2-án elkísérhetik a csapatot Ceglédre is.

EnterNet Vásárhelyi KS – Kecskeméti Főiskola 80-62 (26-19, 14-12, 21-12, 19-19)

Hódmezővásárhely 500 néző - vezette: Vétek, Kovács és Varga

Kosársuli:

Dani 13/3, MÓCSAI 8, VAS 20/6, Babut 10, Kukla 8.

BÖSZÖRMÉNYI 13, Szilágyi -, Schéda 2, Grezsa -, UTASI 6.

Elek András.

Segédedző:

Kis Sándor Elek András:

"Nagyon jól küzdöttünk, jó iramú és tempós játékot produkálva sikerült magabiztosan nyernünk. Végre sikerült javítani a védekezésen, és a támadásban sem hibáztunk sokat. Köszönettel tartozunk a nagy számú közönségnek is, akik végig lelkesen bíztattak bennünket."