Labdarúgás: Csanádpalotán botlott az UTC + FOTÓK

2010. augusztus 28., szombat
Elveszítette veretlenségét a megyei I. osztály újonca. Az UTC a remekül játszó, helyzeteit jó százalékban értékesítő Csanádpalota otthonában maradt alul. A meccsről online közvetítéssel jelentkeztünk.

A labdarúgó megyei I. osztály 3. fordulójában:

Csanádpalota FC - Ujszegedi TC 3-0 (2-0). Csanádpalota, 100 néző, vezette: Szöllősi Ferenc. Csanádpalota FC: Juhász-Nagy - Zielbauer, Nyári, Sas (Ureghe 75'), Varga Cs., Debreceni, Merlák (Klembucz 91'), Kiss Z., Halász, Cost, Bimbo (Nagy T. 82'). Vezetőedző: Erdei Viorel. Ujszegedi TC: Cserháti - Konkoly, Erhardt, Szabó L., Szántó, Jaksa, Laudisz (Vékes 60'), Péczely (Szabó P. 75'), Kószó, Mazula, Balogh. Vezetőedző: Pálfy Zoltán. Gólszerző: Kiss Z. (24'), Sas (42'), Merlák (71'). Erdei Viorel, a Csanádpalota mestere: "Megérdemelten nyertünk, s játékunk alapján biztos vagyok benne, ha többet tudnánk edzeni, komolyabb célokat is kitűzhetnénk magunk elé." Pálfy Zoltán, az UTC trénere: "Kishitűen futballoztunk. A védelmi hibából kapott első gól meghatározta a mérkőzést. Remélem, ez a kijózanító pofon hozzásegíti az UTC-t, hogy újra alázattal küzdjön az ősz folyamán a szebb eredményekért."91. perc: Merlák jött le, Klembucz ment be, de mire ez megtörtént, a bíró véget is vetett a meccsnek. Második hazai összecsapásán is háromszor köszönt be a Csanádpalota FC, ám míg ez a Mórahalom ellen egy, addig az Ujszegedi TC ellen már három bajnoki pontot ért. Az újonc ezúttal több hibát is elkövetett hátul, támadójátéka pedig nem volt elég pontos és kreatív, ezét csak vereség lehetett a vége. A hazai gárda jobban játszott, megérdemelten diadalmaskodott. 87. perc: A végére könnyed focit mutat be a Palota, látványosan adogatnak játékosai, de gólszerzésre már mintha nem nagyon törekednének. Persze ki ne értné őket 3-0-s vezetésnél? 83. perc: Vékes Martin 22 méterről lőtt, nem volt rossz a kísérlet, de Juhász-Nagy már meg akarja úszni gól nélkül ezt a meccset, ezért nagyon odafigyel, tehát nem lehetett túljárni az eszén. Közben Bimbo is elhagyta a pályát, de nem kell megijedniük a hazaiakért szorítóknak, nem piros lapot kapott, hanem leültette őt a mester, s Nagy Tamást küldte be a helyére az utolsó percekre. 78. perc: Kecsegtető helyzetből, 18 méterről végezhettek el szabadrúgást a csanádpalotaiak, a nem túl erős lövés a kapu közepe felé tartott, de Cserháti kezében landolt. 75. perc: Cserék tarkítják a meccset. A vendégeknél Szabó Péter állt be Péczely helyére, a hazaiaknál Adrian Sast egy román társa, Ureghe váltotta. 71. perc: GÓÓÓL! Eldőlni látszik a három pont sorsa. Kiss Zoltán, a kontrák nagymestere a félpályánál magára csalta a védőket, s nagyszerű passzal ugratta ki Merlák Andrást. Merlák befutotta a labdát, elvitte azt a keresztező hátvéd mellett, majd a kifutó Cserháti lábai előtt a hosszúba vágta a bőrt; 3-0! 69. perc: Hirtelen egy ziccer a semmiből: Kiss Zoltán két védővel a nyakán nyargalhatott a kapu felé, a tizenhatosról megpróbálta átemelni Cserhátit, de nem járt sikerrel. 68. perc: Kiegyenlítődött a játék, ahogy a félidő közepéhez érkeztünk. Eléggé meddőnek tűnnek most mindkét alakulat erőfeszítései. 63. perc: Próbálnak irányítani a vendégek, s az az ember érzése, hogy ha sikerülne szépíteniük, teljesen nyílttá válna a találkozó. A csanádpalotai védelem azonban továbbra is remek, szilárd, nem könnyelműsködik. A hazai ellentámadások pedig mindig rejtenek veszélyt magukban. 60. perc: Csere a vendégeknél, Laudisz helyet Vékes Martin lépett a pályára. 57. perc: Támadott az UTC, közben majdnem harmadszor is megzördült a hálója. Kiss Zoltán lépett ki egy kontra végén, ám nem volt elég bátor, s gyengécske lövése Cserháti kapusnak nem okozott gondot. 53. perc: Egyre nagyobb erőkkel támadnak a vendégek, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Kisebb lehetőségeket tudnak teremteni, de egyelőre nem tudják feltörni a palotai védelmet. Pedig hamar be kellene találniuk, különben elszenvedik első vereségüket a bajnokságban - a hazaiak pedig első sikerüket ünnepelhetik... 48. perc: Egy a védelem mögé ívelt labdával Erhardt törhetett volna kapura, de mielőtt bárki azon gondolkodhatott volna, hogy sikerül-e a szépítés, nem sikerült átvennie a játékszert, így oda lett a lehetőség. 46. perc: Újra játék a pályán, az UTC kétgólos hátrányból veselkedhet neki... Csere egyik csapatban sem volt. 45. perc: Kitört a szünet. Az utolsó percben Szabó László életerős löketét az ötösről mentették a hazai védők. 42. perc: GÓÓÓL! 21-22 méterről szabadrúgáshoz jutottak a palotaiak, majdnem középről végezhették el. A friss igazolású román Adrian Sas futott neki, az öttagú sorfal fölött elszállt a labda, egyenesen a kapu jobb oldalába; 2-0! 38. perc: Visszavette az irányítást a hazai gárda, az UTC most nem talált fogást. Szép akciót vezettek a kékek a bal oldalon, rövid passzokkal haladtak előre egészen az alapvonalig, ahonnan Kiss Zoltán nagyszerűen tekert középre, üggyel-bajjal küldték csak szögletre a labdát a védők. 33. perc: Erhardt Szilárd kakaskodott Adrian Sasszal, de kibékítették őket. Lapot senkinek sem kellett adni, megnyugodtak a kedélyek, s ez így is van jól. 29. perc: Esik az eső Csanádpalotán, közben a pályán az UTC irányít. A vendégek - mint a SZVSE ellen - megpróbálnak azonnal felelni a bekapott találatra, gyorsítják a játékot, nagy lendülettel kezdték rohamozni a palotai ketrecet. 24. perc: GÓÓÓL! Vezetést szerzett a hazai együttes, de ehhez egy hatalmas hiba kellett. Egy előrevágott labda átpattant Konkolyon, az UTC utolsó emberén - aligha dicsérik majd meg a labdarúgót -, lecsapott rá Bimbo, néhány lépést vezette, majd a remek helyzetben lévő Kiss Zoltánhoz továbbított, aki 10 méterről az üresen hagyott jobb alsóba gurított; 1-0! 21. perc: Hazai sarokrúgás szállt el az ötösön belül mindenki előtt, pedig többen is gólra éhesen érkeztek. Megúszta az UTC, de végre változatos, fordulatos a csata. S hogy ki végezte el remekül a kornert? Természetesen Bimbo, aki szebbnél szebb megoldásokkal szórakoztatja a nézőket. 18. perc: Továbbra is támadásban a vendégek, bal oldali támadás végén 28 méterről szépen ívelt a kapura Szabó László, a labda nem sokkal ment el a bal kapufa mellett... 15. perc: Itt az UTC első helyzete. Erhardt Szilárd húzogatott a büntetőterület előterében, jobbra-balra küldte a védőket, s többször is lehetősége nyílt a lövésre, de mivel kivárt, végül szögletre mentettek előle. 13. perc: Egyre hűvösebb az idő, elkél a melegebb ruha. Azért reméljük, visszatér még a nyár a következő egy hónapban. Persze a foci miatt vagyunk itt, s azt láthatjuk, hogy a román vendégmunkás, Bimbo rendkívül aktív a bal szárnyon. Rövid passzokkal igyekszik előrejutni a Csanádpalota, de a kísérleteket eddig felettébb magabiztosan hárítja el az UTC hátsó alakzata. Érthető, miért kaptak eddig mindössze egy gólt 180 perc alatt... 9. perc: Mezőnyfölényben a Palota, amit gyors egymásutánjában három szöglet jelez. Ezekből azonban nem lett semmi sem. Egy szabadrúgást is elvégezhettek már a vendéglátók az UTC tizenhatosának közeléből, Flavius-Tiberius Bimbo labdája "nagy kifliben" hagyta el a játékteret a bal kapufa mellett. 5. perc: Erősen csapkodó játékkal telnek az első percek, enyhe hazai fölényt figyelhetünk meg, de igazán veszélyes támadást még senki sem vezetett. Egyelőre sok a hiba, de biztos, hogy jó meccs lesz ez! 1. perc: A Csanádpalota kezdte a meccset. Hagyományos színekben a csapatok, királykékben a hazaiak, fehér fölsőben, fekete nadrágban a vendégek. Kiváló a pálya talaja, az időjárás is kedvező, nincs már forróság, a szél nem zavarja a futballistákat, s az eső sem esik. Az ifik mérkőzésén 9-0-s csanádpalotai siker született. A kétpontos Ujszegedi TC az eddig egy pontot gyűjtött Csanádpalota otthonában lép pályára 17 órai kezdettel. Izgalmas meccsre van kilátás, hiszen mindkét alakulat nagyon szeretné megszerezni első győzelmét a szezonban. Aligha játszanak szalonremire... Két remek döntetlennel indított a megyei I. osztály újonca, az Ujszegedi TC, hiszen előbb a SZVSE (1-1), majd a címvédő Csongrád (0-0) sem bírt velük. A Csanádpalota FC a nyitányon remek 3-3-at ért el az egyik fő bajnokesélyes, a Mórahalom ellen, a tápéi 1-3 viszont már nehezen magyarázható. Ki szerzi meg az első győzelmét? Élő közvetítés a derbiről szombaton 17 órakor!!!