Adok-kapok miatt félbeszakadt a Volán szerdai edzőmeccse + FOTÓK

2010. augusztus 4., szerda
A hazaiak 2-1-es vezetésénél az első félidő 40. percében a játékvezető félbeszakította a Tisza Volán SC Szeged és az Izsáki Sárfehér SE felkészülési mérkőzését a Felső Tisza parti stadionban. A Bács megyeiek eleve késve érkeztek, majd néhány furcsa bírói ítélet borzolta tovább a kedélyeket, végül elszabadultak az indulatok, így a szünetig sem jutottak el a csapatok... Furcsán indult a találkozó, hiszen az eredeti kezdési időpontra, este 6 órára nem jelentek meg a pályán a Bács megyei I. osztály bronzérmesének játékosai. A Volán futballistáinak melegítése elnyúlt, a bíró húszperces késéssel fújhatott sípjába. Jól kezdett a Szeged, még szinte fel sem ébredhetett az Izsák, mikor Kazi László már gólra váltotta Beretka Péter beadását. A találat szerzője a továbbiakban is agilisan játszott, s Beretka is fokozatosan felnőtt mellé. A játékrész derekára azonban kiegyenlítetté vált a csata, s bár az NB III-as hazaiak előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, Czirják Tamásnak is fölé kellett tolnia egy veszélyes fejest. Buchholcz Gábor tanítványai aztán bevitték a második találatot is: Búzási Péter remekül ment el a jobb szélen, beadását Kazi a kapunak háttal tette vissza Beretkának, aki befejezte az akciót. Ezt követően sajnos a játékvezetőé lett a főszerep: a sporttárs nem ítélt semmit, mikor Huszárik Zsoltot brutálisan elütötték a vendégek tizenhatosánál, majd az ellentámadásnál véleményes tizenegyest fújt be, melyből szépített az Izsák. Nem sokkal később hasonló szituációban nem ítélt semmit a látogatók büntetőterületén belül. Adok-kapok kezdődött, az amúgy is ideges hangulatú meccs kellemetlen közjátékokba torkollott, igencsak megtalálták egymást a két csapat játékosai. A bíró jobbnak látta, ha lefújja az összecsapást - öt perccel a félidő előtt... Buchholcz Gábor hazai vezetőedző joggal jelentette ki portálunknak: négy nappal a Volán fontos, Tótkomlós elleni kupaderbije előtt ennek a szerdai meccsnek így semmiféle szakmai értéke nem volt. A mester 45 perces edzést vezényelt a kék-feketéknek, egyúttal bejelentette: a csütörtök délelőtti lábteniszt nem gyúratást, Anna-fürdőbeli felfrissülés, hanem rendes tréning követi majd az este. "Kazi és Beretka játékával voltam különösen elégedett, végre harcoltak, küzdöttek, megértették, hogy így kell hajtania mindenkinek, ha el akarjuk érni célunkat, az első háromba való kerülést a pontvadászatban" - összegzett a tréner.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen:

Tisza Volán SC Szeged - Izsáki Sárfehér SE 2-1 (félbeszakadt). Szeged, Felső Tisza parti stadion. Szeged: Czirják - Mészáros, Boldizsár, Pénzváltó, Grünwald - Huszárik, Vágó - Búzási, Beretka, Végh - Kazi. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. A hazai gólszerzők: Kazi, Beretka.

A Tisza Volán SC Szeged csapatának őszi bajnoki menetrendje:

1. forduló: 2010.08.14., 17.00: TVSC Szeged-Szarvasi FC 2. forduló: 2010.08.22., 17.00: Szabadkígyósi SC-TVSC Szeged 3. forduló: 2010.08.29., 17.00: TVSC Szeged-Szolnoki Spartacus 4. forduló: 2010.09.04., 16.30: TVSC Szeged-Szolnoki MÁV II. 5. forduló: 2010.09.11., 16.30: Csepel FC-TVSC Szeged 6. forduló: 2010.09.18., 16.00: TVSC Szeged-KTE II. 7. forduló: 2010.09.25., 16.00: Tököl VSK-TVSC Szeged 8. forduló: 2010.10.02., 15.00: TVSC Szeged-FC Dabas 2010.10.09.: Régió Kupa 9. forduló: 2010.10.16.:Szabadnap 10. forduló: 2010.10.23., 14.30: TVSC Szeged-Hódmezővásárhelyi FC 11. forduló: 2010.10.30., 14.30: KITE-TVSC Szeged 12. forduló: 2010.11.06., 13.30: TVSC Szeged-Újbuda Kft. 13. forduló: 2010.11.13., 13.30: Várfürdő Gyulai Termál FC-TVSC Szeged 14. forduló: 2010.11.20., 13.00: TVSC Szeged-Jánoshidai SE 15. forduló: 2010.11.27., 13.00: Jász-Sport FC-TVSC Szeged