Kajak-kenu: Megvan a 100. magyar Európa-bajnoki arany

2010. július 3., szombat

Az 1000 méteres döntők során 1 arany, 2 ezüst és 1 bronzérmet szerzett a magyar küldöttség a Spanyolországban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon. Szabó Gabriella és Csipes Tamara a magyar válogatott fennállásának 100. Európa-bajnoki címét nyerte meg női párosok között - tájékoztat a sportági szövetség honlapja.

„A lányok úgy mentek el a mezőny mellett az utolsó 300 méteren, mintha szembe jöttek volna” – mondta

Hüttner Csaba

utánpótlás kapitány, az Eurosport szakkomentátora. Női K-2 1000 méteren

Szabó Gabriellának

Csipes Tamarának

közepesen sikerült a rajtja, a harmadik, majd a második helyen haladtak az orosz hajó mögött, 300 méternél azonban hatalmasat robbantottak a magyar lányok és a hihetetlen finisüknek köszönhetően végül több mint 1 hajónyi előnnyel nyerték meg a döntőt az oroszok előtt. Az első magyar ezüstérmet

Kammerer Zoltán

Vereckei Ákos

szerezte meg. A rutinos magyar páros nagyon tudatosan versenyzett, jó rajt után gyors utazótempóval mentek végig a távon és csak a német

Hollstein-Ihle

párossal nem tudtak mit kezdeni a hajrában, így ezüstérmet szereztek. Szintén ezüstérmet szerzett a németek mögött K-4 1000 méteren a

Dombi Rudolf-Szalai Tamás-Kökény Roland-Hadvina Gergely

összetételű magyar hajó. Az egyéni versenyszámokban sem maradtunk érem nélkül

Sarudi Pálnak

köszönhetően. C1-1000 méteren a magyar induló nagyon jól kapta el a rajtot, jól kontrolálta az egész távot és nagy csatában szerzett bronzérmet a német

Brendel

és a francia

Goubel

mögött. K-1 1000 méteren

Kucsera Gábornak

nem sikerült a bravúr, de nem sok hiányzott ahhoz, hogy dobogóra állhasson. Gyengébb rajt után Gábor utazóban együtt tudott haladni a mezőnnyel, az utolsó 100 métere azonban bekötött és szoros versenyben lett hatodik helyezett. Első a német

Max Hoff

lett. Magyar szempontból negatív meglepetés született női K-1 1000 méteren. A szám címvédője,

Kovács Katalin

nem tudott dobogóra állni, formán kívül versenyzett, csak negyedik lett. Az Európa-bajnok a brit

Mike Róbert

beragadtak a rajtnál, körülbelül 500 méternél kezdték el utolérni az élbolyt. A negyedik helynél tovább azonban nem tudtak felzárkózni a magyarok, a versenyt a végig vezető azeriek nyerték meg, az orosz és a román egység előtt. C-4 1000 méteren az ötödik hely jutott a magyaroknak. A

Széles-Varga-Vass-Kiss

összeállítású nagyon fiatal magyar egység becsülettel küzdött, kihajtotta magát, de nem volt komoly esélyük harcba szállni dobogós helyért. A továbbiakban szombat délután 200 méteren elő- és középfutamok következnek. További részletek