Labdarúgás: gálával zárt Dabason a Volán

2010. június 13., vasárnap
Remek játékkal nyerte utolsó bajnoki mérkőzését a Tisza Volán SC Szeged a labdarúgó NB III Alföld csoportban. A Buchholcz-legények könnyedén hozták el Dabasról a három pontot, így végül a negyedik helyre értek oda. A meccset online közvetítettük.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 26. fordulójában:

FC Dabas - Tisza Volán SC Szeged 1-4 (0-3). Dabas, 100 néző, vezette: Medovarszki István. FC Dabas: Ambrus - Sápi, Csáki, Kocsis (Simon 60'), Danyis - Buczkó, Volenszki, Csendes, Halgas (Fábri 79') - Czimmermann (Magyar 60'), Szűcs. Vezetőedző: Keresztúri András. Tisza Volán SC Szeged: Dongó - Mészáros (Boldizsár 69'), Pénzváltó, Vida, Grünwald - Frank, Huszárik - Búzási, Vágó (Garamvölgyi 27'), Beretka (Dóra 85') - Kazi. Edző: Halkó Pál. Gólszerzők: Simon Zs. (63'), illetve Búzási P. 2 (12', 52'), Kazi L. (5'), Mészáros Z. (11-esből, 24'). Buchholcz Gábor: "Remek játékkal győztünk, ennek köszönhetően sikerült megszereznünk a negyedik helyet, gratulálok az egész csapatnak! Látszott, hogy a dabasi ékszerdoboz ezúttal is feldobta a srácokat, élmény ilyen környezetben futballozni. Motiváltabban voltunk a meccs elején, a hazaiak inkább csak a becsületükért küzdöttek, mi még bíztunk a minél szebb helyezésben. Kértem a srácokat, az elején tudatosítsuk az ellenfélben, hogy a három pontért érkeztünk, s ezt egy gyors sortűzzel meg is tettük. Különösen Kazi László és Búzási Péter párosa remekelt, de a többieket is csak dicsérni tudom. Nagyszerűen fociztunk, egy percig sem volt kétséges, ki lesz a győztes. Sajnos Vágó Leventét még az első félidőben le kellett cserélnem, majd újabb váltások következtek, s bár ezúttal sem volt hosszú a cserepadunk, mindenki, aki beállt, hozzá tudott tenni a játékhoz. Örülök annak, hogy 26 ponttal az élen zártunk a bajnokság idegenbeli tabelláján, gyakorlatilag egy jobban sikerült hazai meccsel odaérhettünk volna akár a dobogóra a végelszámolásnál. Ez a csapat a tavaly tavaszi gyengélkedést követően bebizonyította, lehet rá építeni. Ha csak a Szolnok példáját nézzük, biztos vagyok benne, hogy egy-két rutinos rókával kiegészülve jövőre a bajnoki címért is harcba szállhatunk!"90. perc: Vége a találkozónak, kiváló játékkal nyert a Szeged, az első félidei teljesítmény különösen parádés volt! 87. perc: Boldizsár Bálint keményen szerzett labdát, Huszárikhoz játszott, kinek bal alsóra tartó lövését magabiztosan védte Ambrus. Beretka Péter helyett Dóra Tamás jött be az utolsó percekre. Nagyon szép győzelemmel zárja az idényt a Buchholcz-alakulat! Ha hazai pályán jobban ment volna, akár dobogóra is állhatott volna a gárda. 83. perc: Helyzetek nélkül csordogálnak a percek, stabilan áll a lábán a szegedi alakulat. Buchholcz Gábor, aki ezúttal nem foglalhat helyet a kispadon, kijelentette: megvan a meccs. Aligha tévedett. 79. perc: A harmadik dabasi cserét is feljegyezhettük: Halgas István jött le, az utolsó tíz percre Fábri Ádám a pályán. A Volán közben visszavette az irányítást, ismét veszélyesebb és kezdeményezőbb, mint ellenfele. 78. perc: Huszárik Zsolt 20 méteres szabadrúgása alig ment fölé. 74. perc: Próbálkozik, erőlködik, küzd a becsületéért a Dabas. A legnagyobb helyzet Danyis Attila előtt adódott, aki egy szabadrúgás után üresen maradt, ám fejjel nem találta el jól a labdát, így Dongó könnyedén mentett. Közben Mészáros Zoltánt Boldizsár Bálint váltotta a Volánban. 69. perc: Frank Attila 24 méteres löketét bravúrral védte Ambrus, majd Halgas ajtó-ablak helyzetben mellé-fölé csavart a tizenhatoson belülről. Az állás azonban nem változott. Közben érdekesség, hogy heves szópárbaj bontakozott ki a dabasi Szűcs és a hazaiak ötfős ultratábora között. Még bő húsz perc a bajnokság végéig... A hírek szerint egyébként az Orosháza 1-0-ra vezetett a szünetben az ESMTK vendégeként, így egyelőre a békésieknek áll az aranyérem. 63. perc:GÓL! Ezúttal a Dabas. Leshatárról lépett ki három hazai támadó, az első lövést még védte Dongó, de a kipattanót a frissen beállt Simon Zsolt már a hálónkba továbbította; 1-4! 60. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Kocsis Tamás, Czimmermann Patrik le, Simon Zsolt és Magyar Tamás a pályán. 56. perc: Hatalmas szépítési lehetőség maradt ki, miután elhibáztunk egy lesre állítást. Volenszki Zoltán lépett ki, 20 méteres előnyben vezette kapunkra a labdát, Dongó Dénesnek azonban sikerült kiszorítania, egy csak az oldalhálóba tudott lőni a dabasi játékos. 55. perc: Továbbra is szépen kombinálunk, élvezi a játékot a Volán. Kazi kicsit túlcselezte magát, így oda az újabb helyzet... 52. perc:GÓÓÓL! Mint az első félidőben: Huszárik Zsolt jobb oldali szögletét a magasra felugró Búzási Péter bólintotta a kapuba; 0-4! Búzási teljesítményét ki kell emelnünk, s nem csak két találata miatt: ismét erőteljesen, harcosan, ügyesen játszik szélsőként. A korábban jobbhátvédként szerepeltetett futballista a bajnokság hajrájára csapata egyik legjobbjává nőtte ki magát. 49. perc: A bajnokság utolsó játékrészének kezdetén is a vendégek uralják a játékot, a szegediek birtokolják és okosan járatják a labdát. 46. perc: A háromgólos előnyben lévő Tisza Volán SC Szeged kezdte a második félidőt. 45. perc: Szünet! Az első félidő utolsó lehetősége is a Szeged előtt adódott, Huszárik kiugratására Kazi csaphatott volna le, de Ambrus kapus ezúttal gyorsabbnak bizonyult. Fantasztikus negyvenöt percet tudhat maga mögött Buchholcz Gábor vezetőedző (ezúttal Halkó Pál által is irányított) együttese. 41. perc: Egy dabasi játékos sérülése miatt áll a háték, ráfér a pihenő a csapatokra a rekkenő hőségben. 39. perc: Kicsit megnyugodtak a kedélyek, a félidő vége erős iramot és kiegyenlített mezőnyjátékot hoz. 34. perc: Szöglet utáni kavarodást követően a felső lécünkön csattant a bőr, de megúsztuk, ez a lényeg. Előtte helyzet itt, helyzet ott: Huszárik Zsolt 30 méteres szabadrúgással hatalmas bravúrral tolta szögletre Ambrus, a dabasi Szűcs László pedig 18 méterről ívelte át kiinduló Dongó Dénesen a labdát, mely a háló tetején landolt. Mozgalmas a meccs, de örömmel nézzük, hisz 3-0 ide! 30. perc: A hatalmas sokkból mintha éledezne a Keresztúri-csapat, a mezőnyben kiegyenlítettebbé tették a játékot - persze az is lehet, hogy csak a Szeged vett vissza a tempóból. Volt honnan! 27. perc: Kényszerű csere, a sérült Vágó Levente helyett Garamvölgyi Bence folytatja. 24. perc:GÓÓÓL! Folytatódik a Volán-show Dabason. Huszárik Zsolt tört be a tizenhatoson belülre, visszacselt akart csinálni, de közben elkaszálták. A jogos büntetőt Mészáros Zoltán végezte el, alányesett a labdának, mely a felső léc aljáról vágódott a hálóba; már 0-3! 22. perc: Nagyszerűen futballozik a Tisza-parti alakulat, idegenben nagyon megy ennek a fiatal csapatnak. Lassan elkezdhetünk szurkolni a Szolnoki Spartacusnak: ha nyernek Kecskeméten, még a negyedik helyünk is meglehet. 18. perc: A két gól megfogta a hazaiakat, magabiztosan adogat, szövögeti támadásait a Szeged. Mészáros Zoltán közben besárgult. 12. perc:GÓÓÓL! Három százas ziccert dolgozott ki a Szeged, a végén a csattanó: ott a második találat. Először Beretka Péter és Vágó Levente kombinációját nézhettük a bal oldalon, Beretka adta be a labdát, az erőtől duzzadó Kazi két védőt forgatott be, lövését Ambrus bravúrral védte. Nem sokkal később Vágó ugrott ki középen, s a felső lécre bombázott. Majd Huszárik Zsolt végzett el szögletet, Búzási Péter érkezett, s öt méterről fantasztikus csukafejessel juttatta a hálóba a labdát; 0-2! 8. perc: A gól után támadásban maradt a Szeged, sokpasszos játékkal a hazaiak térfelén tartotta a labdát. Majd egy ellenakcióból szöglethez jutott, s kis híján egyenlített a Dabas. Czimmermann Patrik stukkolása a felső lécen csattant, majd sikerült felszabadítani. 5. perc:GÓÓÓL! Vezet a Szeged! Kazi Lászlótól indult akció, a bal oldalon három védőt játszott át a Volán csatára, majd ügyesen középre gurított, onnan Búzási Péterhez került a labda, aki a jobb szárnyon az alapvonalig futott, majd remekül centerezett, s az érkező Kazi 2 méterről a léc alá vágta a játékszert; 0-1! 3. perc: A hazai védelem adogatott a meccs elején, majd Czimmermann ugrott ki a jobb oldalon, lövését sikerült blokkolnunk. 2. perc: Okosan választottunk térfelet, az első játékrészben Ambrus kapus szemébe tűz a nap. Ki kellene használni valahogy... 1. perc: Megkezdődött a szezon utolsó meccse a két együttes számára. Dabason is igen magas a páratartalom, nehéz dolguk lesz a srácoknak. A múlt heti győztes narancs felső, fekete nadrágban és sportszárban a Volán, a Dabas kék nadrágot, piros sportszárat és piros-kék felsőt visel. A hazaiak kezdték a találkozót. Hamarosan kezdünk, a vendégeknél az eltiltott Buchholcz Gábor vezetőedző helyett Halkó Pál szakosztályvezető meccsel. Hatalmas izgalmak várhatóak az NB III Alföld csoport zárónapján, hiszen vasárnap dől el a bajnoki cím a 44 pontos Orosháza és a 43 ponttal álló Szolnoki Spartacus között! A listavezető békésiek az ESMTK-hoz, míg a szolnokiak a Kecskeméthez látogatnak. Mindkét gárda 13 győzelemmel rendelkezik, így a Szolnoknak az iksz mindenképpen kevés az előzéshez. A Szparinak tehát nyernie kellene Kecskeméten az aranyéremhez, s bízni, hogy az Orosháza nem hozza el a három pontot Pesterzsébetről. Ami a Szegedet illeti, Buchholcz Gábor csapata 36 ponttal az ötödik helyen kezdte a fordulót. Mivel szombaton a Vasas II. 4-3-ra nyert Battonyán, pontszámban beérte a kék-feketéket, ezért semmiképpen sem szabad veszíteni Dabason! Mindkét gárda 10 győzelemmel áll, a mieink gólkülönbsége +3, az angyalföldieké +2. Itt is akad tehát még bőven izgalom, hozzátéve, hogy a Kecskemét 38 pontos, tehát adott (szerencsés) esetben még megelőzhető! Vissza kell vágni Keresztúri András tanítványainak az őszi 0-1-ért! Részletes beharangozó itt olvasható!