Labdarúgás: baksi ikszével bajnok az Üllés LC + FOTÓ + HANG

2010. június 5., szombat
Harmadszor végzett 1-1-re ebben a bajnokságban a Baks és az Üllés, ám ez a pontosztozkodás ezúttal a hazaiak számára vereséggel, a vendégek részére győzelemmel ért fel. Nehéz talajon parázs csatában mentett pontot és szerzett ezzel aranyat a megyei II. osztály Homokháti csoportban az Ottlik-legénység. A találkozót online közvetítettük.

A labdarúgó megyei II. osztály Homokháti csoport 27. fordulójában:

Baks KSE - Üllés LC 1-1 (0-0). Baks, 600 néző, vezette: Bartucz Ferenc. Baks KSE: Tóth M. - Bereczki, Potor, Tóth A., Kasza, Vári, Bánfi (Varga 54'), Kiss, Kapornai, Papp (Rostás 68'), Kovács. Edző: Bozó Csaba. Üllés LC: Bazsó J. - Bozsity, Bazsó F., Cseh, Ottlik S., Csányi, Fődi, Mihalkó (Domonkos 78'), Bodré G., Tari (Temesvári 78'), Kormos. Edző: Ottlik Sándor. Gólszerző: Kovács Sz. (11-esből, 53'), illetve Fődi B. (80') Sahin-Tóth Dezső, a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség szakmai alelnöke: "Miközben irreális talajon kezdődött meg a mérkőzés, a csapatokon és az egész környezeten érezhető volt az igazi futballhangulat. Az első félidőben mindkét gárda alapvetően a biztonságra törekedett, de én úgy éreztem, az Üllés jól élt a pontelőnyéből származó lélektani fölénnyel. Veszélyesebbnek tűntek a vendégek, lendületesebben játszottak. A második játékrészben a remekül küzdő Baks büntetőből jutott vezetéshez, ám az üllésiek erre is tudtak felelni. Összességében véleményem szerint a vendégek kicsit tudatosabb és harcosabb futballjukkal megérdemelten szerezték meg az egy pontot és ezzel a bajnoki címet. Gratulálok a két csapatnak, bízom benne, hogy a jövőben is ilyen lendülettel dolgoznak majd a megye labdarúgásáért!'
Hallgassa meg az Ottlik Sándorral, az Üllés edzőjével készített hanganyagunkat!
Hallgassa meg a Bozó Csabával, a Baks megbízott vezetőedzőjével készített hanganyagunkat!99. perc: VÉGE!!! Harmadszor csaptak össze a csapatok a bajnokságban, s harmadszor is 1-1-gyel zártak. Ez most az Üllésnek jó, ők a bajnokok, a Baks az ezüsttel kénytelen beérni. Óriási az öröm a vendégek táborában, hatalmas a bánat a hazai részen. Sajnos ma is csak az egyik fél futhatott be, pedig mindkettő megérdemelte volna az első helyet. A SZEGEDma.hu szeretettel gratulál a bajnok Üllésnek, és minden elismerésünk az ezüstös Baksnak is! 97. perc: Temesvári igyekezett átemelni Tóth Miklóst, de nem járt sikerrel, tehát egyet figyelhettünk a szórványossá vált üllési ellencsapások közül. Gyűri ellenfelét a Baks, de átütőerő nincs a játékukban. Nagyon fáradt mindkét csapat, ami teljesen érthető is. 96. perc: Ígéretes hazai szabadrúgás: Kiss Márió átívelését Tóth Attila fejelte meg, de a kísérlet mellé szállt. 92. perc: Beívelésekkel próbálkoznak Bereczkiék, ezek egyelőre nem rejtenek magukban veszélyt. Bazsó kapus magabiztosan húzza le a labdákat. 88. perc: Akár tíz perc is lehet a ráadás, tehát idő még van. De lesz-e erő a baksiakban? A szezonbéli harmadik 1-1 az Üllésnek ér aranyat. 87. perc: Az Üllés egyszerű játékra váltott, nem kockáztat, amerre állnak, arra rúgják a labdát. A holtfáradt baksiakat a szívük viszi előre. Heroikus a küzdelem. Domonkos révén közben a vendégek lőhetettek, de a hazai kapus hárított. 80. perc: GÓÓÓL!Egyenlített az Üllés. Egy a jobb oldalról, az alapvonal közeléből érkező beadás átszállt Tóth Miklós fölött, Fődi Bence pedig közvetlen közelről lőtt a léc alá, 1-1! Ebben a pillanatban újra bajnoknak látszik a vendégcsapat! 78. perc: A kényszerszünetben cserélt az Üllés is. Temesvári állt be Tari, Domonkos pedig Mihalkó helyére. 76. perc: A baksi drukkerek már a bajnokcsapatot ünneplik. Azért van még hátra bő negyedóra, de még mindig áll a játék. 75. perc: A mentő a pályán, még mindig áll a játék, ami nem tett jót a fiúknak. A két szurkolótábor közben megtalálta egymást és a bírót. 72. perc: Lesz hosszabbítás, az bizonyos, annyit állt a játék ebben a félidőben. Az Üllésnek be kell találnia az aranyérem megszerzéséhez. 71. perc: Megérkezett a mentő a valószínűleg sípcsonttörést szenvedett Bánifért. Ottlik Sándor, a vendégek mestere egyre többet reklamál, vitatkozik, főleg a beintett lesek miatt. Tovább nő a feszültség, ahogy a sérült futballistát szállítják el. 68. perc: A sérült Papp Zoltánt Rostás Csaba váltotta a Baksnál. Az Üllés kezdi átvenni az irányítást, hatalmas a dagonya a baksi tizenhatos környékén, állóháború, küzdelem vízzel, sárral, emberrel. 65. perc: Egyenlítési lehetőséget hagyott ki Cseh Tibor. Egy tócsában lelassuló labdát ért utol a baksi tizenhatoson belül, 11-12 méterről tudott lőni, de Tóth Miklós eszén nem járt túl. A portás előbb maga elé ütötte, majd be is gyűjtötte a játékszert. 62. perc: Továbbra is az Üllés térfelén folyik a játék. Mindenki újra a futballra koncentrál, megnyugodtak a kedélyek. 58. perc: Kicsit mintha megzavarodott volna az Üllés, persze teljesen érthető, hogy megzavarta őket a bekapott gól. Rendezniük kell a sorokat, de erre nincs sok idejük. Jön előre, nyom a hazai együttes, s ha még egyszer eredményesek tudnának lenni, akkor alighanem el is dőlt a dolog. 56. perc: A Baks helyzeti előnyben, a virtuális tabella élén! Játékvezetői szempontból azonban egyre nehezebb lesz a mérkőzés, hatalmas a feszültség a megítélt büntető és az abból született vezető gól után. 54. perc: Bánfit Varga Pétert váltotta. Úgy tűnik, súlyosabb a sérülés, a sípcsontját fájlalja a hazai játékos, a pálya mellett fekszik. 53. perc:GÓÓÓL! Kovács Szabolcs értékesítette a büntetőt némi közjátékot követően. A balra vetődő Bazsó mellett laposan lőtt a jobb alsóba; 1-0! 51. perc: A pályán Ottlik mester is, a vendégek erősen vitatják az ítéletet. Úgy tűnik, Bánfi nem tudja folytatni. 49. perc: Büntetőhöz jutott a hazai gárda. Egy az egyben vezette kapura a labdát Bánfi Péter, ütközött a kapussal, illetve egy védő vissza is húzta, a játékvezető tizenegyest adott. Bánfi a földön. Elszabadultak az indulatok. 46. perc: Megkezdődött a második játékrész, a bajnokság utolsó negyvenöt perce. Csere nem történt. A Baksnak gól kell az aranyhoz! 45. perc: Szünet! A második félidő fő kérdései: kiből vett ki többet a nehéz talaj, s mit tud majd kezdeni a Baks a szárazabb térfélen. 43. perc: A bal oldalon ígéretes helyzetben volt Bánfi Péter, de a beadás csúnyán lecsúszott a lábáról. Az előzmények ismeretében nagy elismerés a csapatoknak és a bírónak, hogy lapot bizony még nem kellett kiosztani. 42. perc: A félidő hajrája a Baksé, sokkal többet van náluk a labda, beszorult az Üllés. Akadnak, akik már megindultak a büfé irányába, biztosan jó lesz ma a bevétel. 38. perc: Egy baksi felívelést figyelhettünk, de a védők kifejelték a labdát. Mindkét gárda játékában benne van a gól. De ki lesz, aki megtöri a jeget? 34. perc: Átvette a kezdeményezést az Üllés. Tari Tamás ezúttal balról indult meg, tört be a tizenhatoson belülre. Ezúttal nem emelt, hanem kapura zúdította a bőrt, Tóth kapus kiütötte, s a védők üggyel-bajjal tudtak csak felszabadítani a gólra éhes vendégcsatárok elől. Ha gólt lőne az Üllés, nagyon-nagyon nehéz dolga lenne Bozó Csaba alakulatának. Még egyszer: a döntetlen Tariéknak kedvez! 31. perc: Baksi fölény után egy igencsak veszélyes üllési kontra. Tari Tamás remek csellel bolondította meg emberét, jobbról betört a hazaiak tizenhatosán belülre, átívelte a labdát a kifutó Tóth Miklóson - de a kapun is. Marad a gól nélküli döntetlen, pedig Tari lábában benne volt az első találat. 30. perc: Folytatódik a vízifoci! Izzik a mérkőzés, mezőnyfölénybe került a Baks, de kérdés, mire megy ezzel. 26. perc: Túl a félidő felén. Óriási csata bontakozott ki az üllési kapu előtt, két hatalmas tócsában megragadt a labda, hosszú idő kellett hozzá, mire sikerült kibogozni. Kiegyenlített a játék. 22. perc: A három gyors akciót követően ismét a küzdőszellem dominál. Ifjabb Ottlik Sándor mellett a tócsában megragadt a labda, Kiss Márió kiemelte, de Ottlik javított, s mielőtt izgulnia kellett volna kapus kollégájának, Bazsónak, szögletre tisztázott. Nemcsak egymással kell tehát küzdeni a két megye II.-es gigásznak, hanem az elemekkel is. Az óriási esők után azonban az is kész csoda, hogy meg tudják rendezni ezt a nagyszerű találkozót. 18. perc: Megint a Baks veszélyeztetett: Kasza Ferenc lőhetett jó helyzetből, mintegy 8 méterről, ám a védők blokkolni tudtak, a laszti oldalra pattant. Még mindig érintetlenek a hálók, gyűrik egymást a srácok rendesen, le a kalappal! 17. perc: Egy-egy lehetőség mindkét kapu előtt. Bereczki László 40 méteres, élesen belőtt szabadrúgása okozott riadalmat az ülési védelemben, de senki nem ért hozzá végül, így a játékszer elment keresztbe, majd hasonló távolságról Cseh Tibor ívelt középre, Mihalkó Dávid senkitől sem zavartatva fejelhetett, de nem találta el tökéletesen, Tóth Miklós hárított. 12. perc: Változatos mezőnyjátékot, gigászi küzdelmet láthatunk minden centiméterért. A nagy tét érezhető, az első gól döntő jelentőséggel bírhat. Ebben a szezonban kétszer is döntetlenre, 1-1-re végeztek, ez a Baksnak ma nem lenne elegendő. A zöldeknek itthon kell tartaniuk mindhárom pontot, különben csak ezüstös lesz az éjszakájuk. 9. perc: Az Üllés szurkolótábora a hangosabb, s láthatólag az első félidőben már szeretnék döntésre vinni a vendégek, nem állnak be védekezni. A játékteret nézve teljesen érthető a szándékuk. A Baksnak rendkívül nehéz a helyzete, hiszen ők támadnak a "mocsaras" térfélen, előreíveléssel és átlövésekkel kísérletezhetnek csak... 6. perc: Továbbra is lendületesek a csapatok, viszont sok a taktikai szabálytalanság. Mindkét fél igyekszik 30-40 méterre kapujától megállítani az ellenfél futballistáit, ha megindulnak. Két kiváló együttes néz farkasszemet, kár, hogy csak az egyik lehet ma bajnok. 2. perc: Az üllési Fődi Bence három passzt követően 20 méterről lőtt, Tóth Miklós magabiztosan védett. Nagyon ambiciózus mindkét gárda, remek iramban kezdődött a játék. 1. perc: Sárga felsőben és királykék nadrágban az Üllés, tiszta zöldben a Baks. Az ifik között 4-3-ra a hazaiak nyerték. Szakértőnk ma Sahin-Tóth Dezső, a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség alelnöke. Óriási nézősereg látogatott ki, remek a hangulat Bakson. Borzasztóan rossz a csanyteleki út felé eső kapu előtti 20-25 méter, ott óriási a sár. Ennek ellenére lejátsszák a találkozót. Az ifimeccset 4-3-ra nyerte a Baks. Hatalmas izgalmak várhatóak az első és a második helyezett szuperrangadóján szombaton délután. Az utolsó játéknap előtt az élre állt Üllés LC jelenleg 59, a második hazai Baks KSE 58 ponttal rendelkezik. Mindkét együttes 17 győzelmet számlál, ám míg az Üllés csak egyszer, addig a Baks kétszer maradt alul a pontvadászatban. A hazai gárdának ugyanakkor jobb a gólkülönbsége, így igazi ki-ki meccsről van szó még abban az esetben is, ha a CSLSZ illetékes testülete megváltoztathatja a múlt heti Üllés-Tömörkény meccs (1-1) eredményét két tömörkényi játékos jogosulatlan szereplése miatt. A képlet egyszerű: a Baks bajnok, ha győz, minden más esetben Üllésen ünnepelhetnek a hétvégén. Érdekesség, hogy a mai vendéglátó gyakorlatilag az egész tavasszal befutónak tűnt, egészen a 24. fordulóig veretlenül - volt, hogy már hét pont előnnyel - vezette a tabellát Kálmán Róbert és Bozó Csaba alakulata. A 24. fordulóban Szatymazon, majd a 26. fordulóban Csanyteleken maradtak alul Kapornaiék, s néhány iksz is becsúszott, így lehetőséget teremtettek a riválisnak, hogy átvegye a vezetést. Ami az egymás elleni meccseiket illeti, az ősszel Bakson, illetve tavasszal Üllésen is 1-1-re végeztek (gólszerző: Kordás Nándor, illetve Fődi Bence; valamint Csányi Tibor, illetve Potor Róbert). A döntetlen ma Ottlikéknak kedvezne...