A százéves labdarúgást ünnepelték Csongrádon (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2010. június 5., szombat
Egész nap a focié volt a főszerep Csongrádon: futballgálával ünnepelték a város labdarúgásának 100 éves születésnapját. A szombati nap csúcspontja a Csongrád – Mórahalom bajnoki mérkőzés volt, majd a meccset követő bál szórakoztatott kicsiket és nagyokat a festői környezetben található focipályán. A szombati történések ismertetése előtt egy exkluzív írásra hívjuk föl figyelmüket: Gát László csongrádi hely- és sporttörténész dolgozata a 100 éves csongrádi labdarúgásról ide kattintva olvasható portálunkon! Elsőként a helyi néptáncegyüttes fellépését nézhette meg a közönség, majd ünnepélyes köszöntőt mondott Bedő Tamás csongrádi polgármester. Ezt követően Vincze László, Csongrád országgyűlési képviselője a futball kapcsán beszédében kiemelte az egészséges életmód és az erre való nevelés fontos szerepét. Őt Magyar Anna, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke követte, aki köszönetet mondott a múltban és napjainkban a csongrádi sportéletben tevékenykedőknek. Ezután felavatták a 100 éves évforduló emléktábláját, melynek mottója: "A foci örök, s ha nincs múltja, nincs jövője." Ezután kezdődött a nap fénypontja, a Csongrád – Mórahalom megyei I. osztályú bajnoki mérkőzés. Előzetesen igazi rangadóra lehetett számítani, hiszen míg a hazaiak már megnyerték a bajnokságot, addig a vendég Mórahalom még éremesélyes, és minden pont fontos számára. A mérkőzés kezdőrúgását Magyar Anna végezte el. Az első félidőben helyzetek akadtak mindkét oldalon, azonban a játékot a Csongrád irányította, s mint egész évben, ezúttal is szinte hibátlanul védekezett. A jó védekezéshez eredményes támadójáték is párosult: a megszerzett labdákból és a kialakult helyzetekből a már bajnok hazaiaknak a félidőig kétszer is sikerült betalálnia. A második félidőben a Csongrád folytatta bajnoki aranyat nyerő jó játékát, a jó védekezés is kitartott a végéig, bár az utolsó percekben a Mórahalomnak sikerült szépítenie. Végeredmény: Csongrád - Mórahalom 2-1 (2-0). A mérkőzést követően Gyovai Gáspár alpolgármester adta át a megyei I. osztályt megnyerő csongrádi játékosoknak járó bajnoki aranyérmeket. Ezután kezdetét vette az éjszakába nyúló fieszta, a focibál. A helyszínen mintegy 500-600 néző ünnepelt együtt a frissen NB III-ba feljutott csapat tagjaival, a talpalávalóról a Reflex együttes gondoskodott.