Labdarúgás: Bordányban is pontot mentett a Baks + FOTÓK

2010. május 2., vasárnap
Hatalmas csatát vívott a Bordány és a Baks a megyei II. osztály Homokháti csoport 22 fordulójában. Az első félidő gólparádéját kőkemény küzdelem követte a második játékrészben, a listavezető tíz emberrel húzta ki döntetlenre. A meccset online közvetítettük.

Megyei II. osztály Homokháti csoport 22. forduló:

Bordány SK - Baks KSE 2-2 (2-2). Bordány, 250 néző, vezette: Tóth Gábor. Bordány: Tari - Csonka (Kurucsai 46'), Bán, Stefkovics (Czékus 77'), Szűcs, Dobó, Tóth P., Nógrádi, Süli, Donciu, Kovács. Edző: Szűcs Dénes. Baks: Tóth M. - Bereczki, Potor (Rostás 70'), Székesi, Tóth A., Kasza, Bánfi, Kiss (Vári 65'), Kapornai, Kovács, Balogh. Edző: Kálmán Róbert. Gólszerzők: Stefkovics (29'), Kovács S. (33'), illetve Kovács Sz. (11-esből, 24'), Kasza (44'). Kiállítva: Balogh (54'). Szűcs Dénes, a Bordány edzője: "Úgy érzem, sokkal közelebb álltunk a győzelemhez, mint ellenfelünk. Tóth Miklós parádés védései és rossz helyzetkihasználásunk miatt maradt el a nagy bravúr. A bizalmat kapott fiatalok éltek a lehetőséggel, a jövő Bordányát láthattuk ma a pályán. Gratulálok csapatomnak a lelkes, csupa szív játékhoz!" Kálmán Róbert, a Baks edzője: "A második félidőben a kiállítás megzavarta a csapatomat, ezért nem tudtuk végül a három pontot megszerezni. Jó meccsen igazságos döntetlen született."93. perc: Vége a mérkőzésnek, nem tudta gólra váltani létszám- és mezőnyfölényét a Bordány, továbbra is veretlen a Baks, ugyanakkor két értékes pontot veszített. 87. perc: Meddő fölényben a Bordány, foggal-körömmel védi a döntetlent, ezáltal veretlenségét a kapuja elé húzódó Baks. 80. perc: A lendület nem hagyott alább, nagy erőkkel támad Szűcs Dénes gárdája, de úgy tűnik, a baksi védelem stabilan áll a lábán. Lehet, hogy az USC Tanárképző elleni ikszet újabb idegenbeli 2-2 követi? 77. perc: Változtat a hazai alakulat is. Lement Stefkovics, Czékus próbálkozik az utolsó negyedórában. 76. perc: Óriási erőfeszítéseket tesz a Bordány a győztes gól megszerzésére, de Tóth Miklós fantasztikus napot fog ki. Tóth Péter löketét bravúrral védte. 70. perc: Újabb baksi csere, Potor le, Rostás a helyére be. 69. perc: Tóth Attila jobb oldali szöglete érintés nélkül csattant a bordányiak kapujának felső lécén, majd az ellentámadás végén Donciu kapáslövésének tapsolt a publikum, az a kísérlet nem ment sokkal mellé. 66. perc: Elmondhatatlan kavarodás a baksi kapu előtt, nagyon nyom a Bordány. Tóth Miklós a helyzet magaslatán, ki tudja, hogy, de a gólvonalon elcsípte a bőrt. 65. perc: Kisst Vári váltotta a Baksnál. 63. perc: Azért nem mondott le a győzelemről a vendéggárda sem, amit Tóth 28 méteres szabadrúgása is jelzett. A labda nem sokkal szállt el a bal kapufa mellett, fölött. 57. perc: Három percig állt is a játék, majd újabb óriási bordányi lehetőséget jegyezhettünk föl. A szabadrúgás remekül szállt be a baksi tizenhatoson belülre, Szűcs Dénes emelkedett, bólintott, Tóth Miklósnak pedig minden tudására szüksége volt, hogy a léc fölé paskolja a lasztit. 54. perc:PIROS LAP!!! Tíz főre olvadt a Baks. Egy szabálytalanság után lökdösődés támadt a vendégek térfelének közepén, melynek végén a játékvezető zuhanyozni zavarta Balogh Lajost. 53. perc: Nógrádi Zsolt vette le az ötösön Stefkovics gyengére sikerült lövését, ám hatalmas helyzetben Tóth kapusba durrantott. 51. perc: Igyekeznek, mennek előre a bordányiak a második játékrész első perceiben, s egyre több parázs jelenet tarkítja az összecsapást. A Baks most zárt védekezésből vezetett kontrákra építene. 46. perc: Csonka helyett Kurucsai állt be a hazaiaknál, ez az egyetlen csere történt a szünetben. 45. perc: Szünet. Van mit kipihenni és megemészteni. Kiváló összecsapás! 44. perc:GÓÓL! Ott is az egyenlítés, ha valaki temette a Baksot, idejekorán tette! Jobb oldalról, a tizenhatos vonaláról, mintegy 2 méterre az alapvonaltól végezhetett el szabadrúgást Kasza Ferenc, aki ballal, magas ívben a hosszú sarok irányába tekert, a labda pedig átszállt Tari fölött, s a kapufáról a hálóba vágódott; 2-2! Nem szeretnénk megbántani az egész első félidőben nagyszerűen teljesítő kapust, de jobb helyezkedéssel talán lehetett volna esélye ezzel a lövéssel szemben. 39. perc: Addig cibálták az oroszlán bajszát, míg felébredt. Kapornai Krisztián majdnem kiegyenlített, de közeli lövését hatalmas bravúrral védte Tari Nándor. 37. perc: És megint a Bordány! Szűcs Dénes 28 méterről ágyúzott kapura egy szabadrúgást, Tóth Miklós pedig megdermedve nézte, ahogy a labda elsuhan a jobb kapufa mellett. 33. perc:GÓÓL! Hát nem unatkozunk, és ez talán enyhe kifejezés is. Lüktető, izgalmas a meccs, s itt is a fordulat, vezet a Bordány! A tizenhatos sarkáról keresztbe játszott labdát Kovács Sándor mintegy 15 méterről ütemtelenül, ravaszul lőtte vissza a hosszú irányába a védők lábai között, s Tóth Miklós hiába nyújtózkodott, nem érhette el lasztit, oly pontosan suhant a hálóba; 2-1! 29. perc: GÓÓL! Nem sokáig örülhettek a listavezetői játékosai, egyenlített a Bordány! Donciu Ioan Claudiu 19 méterről sistergős bombát eresztett meg, mely a fölső lécen csattant, onnan a gólvonalra perdült a játékszer, majd vissza a mezőnybe. Iszonyatosan nagy kavarodás támadt a baksi kapu előtt, a bordányiak két kísérlete is levágódott, a harmadik, melyet Stefkovics Márk jegyzett, azonban a bal kapufa tövénél besurrant a hálóba; 1-1! 24. perc:GÓÓL! Tari kapuson ezúttal már az ima sem segített, vezet a Baks! Történt, hogy támadott a Bordány, ám labdát veszítettek a hazaiak, s fellazult a védelmük. A baksiak ellenakcióba lendültek, egy hosszú labdára Potor Róbert egyszerre startolt a portással, hamarabb érte el, elpöckölte mellette, majd ütköztek, s a baksi földre került. Tóth sípmester nem habozott, befújta a büntetőt, melyet Kovács Szabolcs higgadtan és magabiztosan értékesített; 0-1! 19. perc: Helyzet itt, helyzet ott! Szűcs Dénes igyekezett jó példát mutatni a tanítványoknak, 18 méterről tüzelt, a bogyó megpattant egy védőn, így az ellenkező irányba induló Tóth Miklós már csak imádkozhatott. Jól imádkozott, mellé ment a löket... 17. perc: Az első negyedóra zárultával kis híján megszerezte a vezetést a Baks! Kapornai Krisztián használta ki a bordányi védők - mondjuk így - tétovázását, kilépett közöttük, s mintegy 40 méterről egyedül vezette a labdát a kapusra. El akart gurítani mellette, ám Tari Nándor hálóőr remekül spárgázott, s sikerült szögletre tisztáznia. 13. perc: Mindkét együttes győzelemre játszik, nyílt sisakkal futballozik. Több lövést is láthattunk az utóbbi percekben, melyek elkerülték a kaput. Az imént épp a bordányi Donciu puffantott mellé egy arasszal. 8. perc: Nagy iramú mérkőzés zajlik a bordányi majális zárásaként, a Baks is feltámadt. Egy remek akció végén éles jobb oldali beadás találta meg Tóth Attilát, aki 3 méterről ajtó-ablak helyzetben a kapusba durrantott. Szeretett volna ismételni a kipattanónál, ám harsant a játékvezető sípja, így fellélegezhettek a hazai drukkerek. 4. perc: Aktívan, támadólag lépett föl a Bordány, már több lövőhelyzetet is feljegyezhettünk, de igazán veszélyes helyzetet még nem láttunk. A hazaiak amúgy tiszta pirosban virítanak, a látogatók pedig zöld-fehér színkombinációban pompáznak. A hazai Bordány SK 21 forduló után 33 ponttal a tabella negyedik, míg a vendég Baks 51 ponttal az első helyét foglalja el. Az utóbbi hetekben azonban mintha kicsit megtorpantak volna Kálmán Róbert fiai, hiszen kis szerencsével mentettek pontot az USC Tanárképző otthonában, majd 3-2-re verték a gyengécske Forráskutat. A bordányiak talán még bízhatnak a bronzérem megszerzésében, ehhez viszont az üllési vereséget követően most bravúrra lenne szükségük. A két együttes kétszer mérte össze erejét a szezonban: Bordányban 1-1-re végeztek, míg odahaza 4-1-re diadalmaskodott az éllovas.