Kosárlabda: bajnok az SZTE-Szedeák! + FOTÓK + HANG

2010. május 21., péntek
A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata megnyerte az NB I/B-s bajnokságot egy fordulóval a szezon vége előtt. A szegediek péntek este Bonyhádon nyertek 90-71-re. Győzelmükkel megszerezték az NB I A csoportos tagságot. A férfi kosárlabda NB I/B döntőjeként harangozta be a műsorközlő a Bonyhádi KSE – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák rangadót. Egyszerű volt a képlet az utolsó előtti fordulóban: ha a Szedeák nyer, akkor megszerzi a bajnoki címet. A vendégegyüttes mindent egy lapra tett fel, és már a meccs elején irányította a játékot. Az 5. percben hat ponttal elhúzott, majd tovább növelte előnyét. A 8. percben bekövetkezett holtpont alatt feljött a Bonyhád, de a két negyed közötti rövid szünetben Bonifert Domonkos vezetőedzőnek sikerült felrázni együttesét. A játékrész elején a Szedeák már kétszer annyi pontnál tartott, mint ellenfele (13-26), majd a 4. percre tovább növelte előnyét (13-30). Az 5. percben bekövetkezett vendég megingást kihasználta a Bonyhád, egymásután nyolc pontot dobott, és felzárkózott. A következő percekben állandósult a Szeged 10 pontos előnye, felváltva estek a kosarak. A második félidő elején kidomborodott, hogy a Szedeák nagyon felkészült a Bonyhádból, remekül kosárlabdázott, aminek meglett az eredménye. A negyed közepén a vendég gárda elhúzott 20 ponttal. Kapaszkodott a Bonyhád, de a szegediek kemény védekezésükkel meghiúsították támadásaikat. A Szedeák koncentráltan játszott, talán a szezon legjobb játékát mutatta a harmadik negyedben. Az utolsó 10 percben az volt a Szedeák célja, hogy a nagy különbséget megtartsa. Az 5. percig meg is maradt a 20 pontos különbség. A következő öt pontot ugyan a Bonyhád szerezte, de a Szedeák újra erőre kapott, és a 8. percben ismét visszaállította a húszas előnyt. A kispadnál ekkor már ölelkeztek a szegedi kosarasok, hiszen mindenki tudta, ez a meccs már megvan és ezzel együtt az NB I A-s tagság is. A találkozó utolsó két percében már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer idegenben a szegedi gárda. Bonifert Domonkos a fiatalokat küldte pályára, hogy ők is részesei legyenek a nagy győzelemnek. Az utolsó percben a műsorközlő, egy időkérést kihasználva, sportszerűen gratulált a Szedeák feljutásához.

Férfi kosárlabda NB I/B, rájátszás, 7. forduló:

Bonyhádi KSE – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 71-90 (13-20, 19-25, 9-18, 30-27). Bonyhád, 300 néző. Bonyhád: Lukács 21/9, Rutkai 13/3, Bartha 9/9, Morgen 10, Tömösváry 8. Csere: Lőrincz, Márkus 2, Kovács B. 8/3. Edző: Murvai Árpád. SZTE-Szedeák: Vida 12, Molnár M. 6, Nyilas 14, Tanács 15/3, Gémes 29. Csere: Komáromi, Kovács D. 4, Mészáros 2, Simándi 4/3, Kardos, Széll 2, Szabad. Edző: Bonifert Domonkos.
Hallgassa meg a Bonifert Domonkossal, az SZTE-Szedeák vezetőedzőjével készített hanganyagunkat!
Hallgassa meg a Kardos Péterrel, az SZTE-Szedeák elnökével készített hanganyagunkat!
Hallgassa meg a Gémes Leventével készített hanganyagunkat!
Hallgassa meg a Tanács Attilával készített hanganyagunkat!

Online tudósítás:

I. negyed 2. perc: 2-4 4. perc: 4-8 6. perc: 4-13 8. perc: 12-15 10. perc: 13-20 Érdekes pillanatokAz 5. percben hat ponttal elhúz a Szedeák, 4-10 Jól dolgozik a szegedi csapat a palánkok alatt, a bonyhádiak sokat szabálytalankodnak, több büntetőt dobhatott a Szedeák, 6-15 (7. perc) Egy technikai után, amit Molnár ellen ítélnek a játékvezetők, 4 pontot dob a Bonyhád, 10-15 (8. perc) 8. perc: Holtponton a Szedeák, pontatlanok a dobások, 12-15 Jól sikerül az utolsó perc II. negyed: Bonyhád - SZTE-Szedeák 13-20 II. negyed 2. perc: 13-28 4. perc: 19-30 6. perc: 23-33 8. perc: 30-41 10. perc: 32-45 Érdekes pillanatok A negyed elején meglép a Szedeák, már kétszer annyi pontnál tart, mint ellenfele, 13-26 4-5. perc: A Szedeák nagyon elhúz, 13-30, majd egymásután 8 pontot dob a Bonyhád bonyhádi tripla után 30-37 Agresszíven védekezik a Szedeák, Gémes egymásután négy pontot dob 9. perc: Büntetőket hibáz a Bonyhád 10. perc: Nyilas duplájával, 32-45 PontszerzőkBonyhád: Morgen 5, Rutkai 8, Bartha 6/6, Tömösváry 6, Lukács 7/3. SZTE-Szedeák: Kovács 4, Tanács 8/3, Nyilas 8, Gémes 17, Molnár 2, Vida 6. II. negyed: Bonyhád - SZTE-Szedeák 19-25 I. félidő: Bonyhád - SZTE-Szedeák 32-45 III. negyed 2. perc: 32-47 4. perc: 36-52 6. perc: 38-58 8. perc: 41-60 10. perc: 41-63 Érdekes pillanatok 5. perc: Továbbra is ponterősen játszik a Szedeák és elhúz 16 ponttal, 38-54 III. negyed: Bonyhád - SZTE-Szedeák 9-18 A mérkőzés állása: Bonyhád - SZTE-Szedeák 41-63 IV. negyed 2. perc: 47-68 4. perc: 54-73 6. perc: 60-78 8. perc: 64-84 10. perc: 71-88 IV. negyed: Bonyhád - SZTE-Szedeák 30-27 A mérkőzés végeredménye: Bonyhád - SZTE-Szedeák 71-90