Kosárlabda: Tanács klasszisa döntött a Veszprém ellen + HANG, FOTÓK

2010. április 9., péntek
Második félidei jó játékával magabiztosan győzött a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák az első két negyedben szinte végig vezető Veszprém ellen a férfi kosárlabda NB I/B rájátszásának első fordulójában. A vendég Veszprémi Egyetem kezdte jobban a találkozót, az első felvonás során szinte végig a bakonyiaknál volt az előny. 12-19 után után egy 8-0-s rohanással jelezte ugyan a Szeged, hogy a pályán van, ám ezt követően újra az ellenfél percei következtek: a második negyed közepén tíz ponttal is ment a látogató (29-39). A Szedeák kissé álmosan, lassan, körülményesen kosarazott, nem játszotta végig figuráit, nem találta a ritmust, míg a látogatók erőszakosan, pontosan játszottak. A Veszprém remekül használta ki a Tisza-partiak palánk alatti bizonytalankodását, s a megszerzett támadólepattanókból rendre kosarakat ért el. Némi meglepetésre Faragó Péter mellett a két kiegészítő ember, Szabó Balázs és Nagy Róbert jelentette a legnagyobb gondot Vidáéknak, elsősorban az ő remeklésüknek köszönhette Molnár István együttese, hogy egypontos vezetéssel (49-48) vonulhatott az öltözőbe. Bár a szünet előtti utolsó percekre kissé megemberelte magát a Szeged, érezhető volt, hogy az addig mutatott produkciónál sokkal, de sokkal több kell a győzelemhez a rutinos harcosok sorával felálló riválissal szemben. Főként a védekezéssel lehetett elégedetlen Bonifert Domonkos vezetőedző, hiszen a 49 kapott pont hazai pályán bizony megengedhetetlen. Ahogy azonban ebben az idényben már sokszor megtörtént, a szünet után egy egészen más Szeged futott ki a pályára. Az addig is nagyszerű Tanács Attila szárnyalt, tarthatatlannak bizonyult, s a másik két magas ember, Gémes Levente és Kovács Dávid is felnőtt mellé, Vida Máté pedig végre nagyszerűen szolgálta ki őket, így fokozatosan átvette az irányítást a házigazda. A szoros, szigorú védekezés nem ízlett a Veszprémnek, többször is indulni tudott, s könnyű gólokat szerzett a Szedeák. A látogatókon az időkérések és a cserék sem segítettek. Több alkalommal is úgy pörgött le a támadóidejük, hogy még dobóhelyzetbe sem kerültek. Tovatűnt az első félidei frissesség, Szabót és Nagyot is le kellett ültetni. A 26. percben nőtt először tíz pont fölé a különbség (64-53), majd igazi örömjátékot láthatott a népes publikum, szebbnél szebb kosarakat értek el a házigazdák, akik még azt is elbírták ezen az estén, hogy Gémes Lecsót sokat kellett a padon tartani, hiszen már a 25. percben begyűjtötte negyedik személyi hibáját. Tanács Attila nem tudott rontani: 87 százalékkal dobott mezőnyből, 12-ből 12 kétpontos-kísérlete hullott a gyűrűbe, triplát is jegyzett, nem mellesleg letépett 9 lepattanót. Szinte extázisban kosárlabdázott a Németországból hazatért klasszis, s szerencsére húzta magával társait is. Mikor Gémes nem volt a pályán, a hétvégi MEFOB-döntő All Star-csapatába választott Kovács adott leckét palánk alatti játékból a vendégeknek. A 37. percben 91-70-nél jegyezhettük föl a legnagyobb szegedi előnyt, majd a végén az egyébként roppant szimpatikusan és lelkesen küzdő veszprémiek kicsit közelebb lopóztak, így 93-79-es győzelemmel kezdte a rájátszást a Szeged.

Férfi kosárlabda NB I/B, rájátszás az 1-8. helyért, 1. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Veszprémi Egyetem 93-79 (24-26, 24-23, 26-16, 19-14). Újszegedi sportcsarnok, 600 néző, vezette: Vétek, Maár. Szeged: VIDA 16, Molnár M. 5, Nyilas 12/6, KOVÁCS 11, GÉMES 22/3. Csere: TANÁCS 27/3, Simándi, Molnár B. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Veszprém: Jilling, FARAGÓ 23/6, Mérész Cs. 3/3, PATAKI 20/6, Szabó B. 8. Csere: NAGY R. 11, Bovánovics 11/3, Fekete 3/3, Kiskós. Vezetőedző: Molnár István. Bonifert Domonkos: "Az első félidőben puhán védekeztünk, főleg az egy-egyekben, illetve elrontottuk a váltásokat. A szünetben erre hívtam föl a figyelmet, s a fiúk végre is hajtották a megbeszélteket, nem véletlen, hogy csak 30 pontot dobott a Veszprém a második húsz percben. Ahogy feljavult a védekezésünk, könnyű kosarakat értünk el, így meg tudtunk lépni ellenfelünktől. Döntő volt Tanács Attila extra teljesítménye, egyértelműen most játszott a legjobban a szezonban." Molnár István: " A mérkőzés első negyedében meg tudtuk valósítani azokat a taktikai finomságokat, melyekre érzésem szerint a Szeged nem készült föl, s bravúros kosarakkal előnybe is kerültünk. Amikor a harmadik negyedtől a hazaiak keményítettek védekezésükön, elveszítettük a fejünket, türelmetlenné váltunk, s nem találtuk egymást a támadásoknál, így elhúzhatott a Szedeák. Úgy gondolom, Bonifert Domonkos gárdája a bajnokság egyik nagy esélyese, hiszen két erős, kiváló centerrel rendelkezik."További eredmények az 1. fordulóból: EnterNet Vásárhelyi KS – Kanizsa KK 73-85 Jászberényi KSE – SMAFC-NYME 94-80
Hallgassa meg Nyilas Istvánnal, a Szedeák csapatkapitányával készült hanganyagunkat!Online közvetítésünket itt olvashatja újra:I. negyed 2. perc: 3-3 4. perc: 6-12 6. perc: 12-19 8. perc: 20-19 10. perc: 24-26 Érdekes pillanatok Két triplával kezdődött a találkozó: Mérész és Nyilas talált be távolról 4. perc: Pataki kosaraival hat ponttal elhúz a Veszprém 6. perc: Továbbra is jól és eredményesen támad a Veszprém 8. perc: Gémes kosaraival felzárkózik a Szedeák, majd Tanács pontjaival átveszi a vezetést, 20-19 PontszerzőkDél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Kovács 2, Tanács 6, Nyilas 5/3, Gémes 2, Molnár 3, Vida 6. Veszprém: Mérész 3/3, Faragó 7/3, Szabó 4, Bovanovics 2, Pataki 10/3. I. negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 24-26 II. negyed 2. perc: 27-31 4. perc: 29-35 6. perc: 32-39 8. perc: 38-43 10. perc: 48-49 Érdekes pillanatok Rosszul kezdi a második negyedet a Szedeák, 5. perc: 29-37 9. perc: Kapaszkodik a Szedeák, 43-45 PontszerzőkDél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Kovács 2, Tanács 11/3, Nyilas 14/6, Gémes 8/3, Molnár 3, Vida 10. Veszprém: Nagy 9, Mérész 3/3, Faragó 15/6, Szabó 8, Bovanovics 4, Pataki 10/3. II. negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 24-23 Félidő:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 48-49III. negyed 2. perc: 54-49 4. perc: 60-51 6. perc: 66-53 8. perc: 70-61 10. perc: 74-65 Érdekes pillanatok 3. perc:A pontosan játszó Szedeák átveszi az irányítást és a vezetést, 58-51 5. perc: Gémes, a szegediek centere összeszedte 4. személyi hibáját 7. perc:Tanács kosaraival, több mint tíz ponttal vezet a Szedeák PontszerzőkDél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Kovács 4, Tanács 21/3, Nyilas 14/6, Gémes 16/3, Molnár 5, Vida 14. Veszprém: Nagy 9, Mérész 3/3, Faragó 19/6, Szabó 8, Bovanovics 11/3, Pataki 15/3. III. negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 26-16 A mérkőzés állása:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 74-65 IV. negyed 2. perc: 78-65 4. perc: 81-68 6. perc: 89-70 8. perc: 91-75 10. perc: 93-79 Érdekes pillanatok Az első 3 percben nem dobott kosarat a Veszprém 5. perc: Magabiztosan vezet a Szedeák, 83-68 A Szeged lerohanja Veszprémet, 21 ponttal vezet PontszerzőkDél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Kovács 11, Tanács 27/3, Nyilas 14/6, Gémes 20/3, Molnár 5, Vida 16. Veszprém: Nagy 11, Mérész 3/3, Faragó 23/6, Szabó 8, Bovanovics 11/3, Fekete 3/3, Pataki 20/6. IV. negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 19-14 Végeredmény:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Veszprém 93-79