Hátország: gálázott az Algyő-SZVSE a Dabas ellen

2010. április 20., kedd

Összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos együtteseinek legutóbbi bajnoki meccseiről számolunk be. Az ifik kiütéssel győztek Balástyán, s kihasználva a Csongrád mindszenti döntetlenjét három pontra megközelítették az éllovast.

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 22. forduló:

Balástya KSK – SZVSE-Gyálarét 0-10 (0-4). Vezette: Lovas Zoltán. Balástya: Rajtik – Szél I., Szél B., Ekő, Rabi, Szél I., Vámos, Kardos, Csányi, Tóth, Vetró. SZVSE-Gyálarét: Weszelovszky – Csobán R., Csobán K., Bálint (Mészáros), Magony, Nagypál (Galovszky), Kozma, Fábián, Strack (Megyeri), Kis (Lukács), Muhi (Kocsis-Savanya). Edző: Fülöp László. Gólszerzők: Magony 4, Kozma 3, Strack 2, Fábián. A bajnokság élcsoportja: 1. Csongrád 54 pont, 2. SZVSE-Gyálarét 51 pont, 3. Tápé 46 pont (21 meccs), 4. Sándorfalva 42 pont, 5. Kistelek 41 pont (21 meccs), 6. Kiszombor 40 pont (21 meccs).

NB III Alföld csoport U16-os bajnokság 19. forduló:

Algyő-SZVSE – FC Dabas 6-0 (4-0). Vezette: Orosz Kornél. Algyő- SZVSE: Mészáros L. B. – Faragó N., Környei B., Rózsa D. (Sipos Á.), Kertész G. – Locskai P., Busa B., Szántó D., Váczi T. (Kávássy D.) – Németh R. (Vincze B.), Kálmán K. Edző: Hágelmann Endre. Dabas: Bálint – Laczkó (Rutterschmid), Kmetyó, Molnár, Bennárik – Jurácsik, Nagy, Kiripóczki, Mráz – Filyó, Szabó A. Góllövők: Váczi T. és Németh R. 2-2, Szántó D., Kávássy D. Jók: Németh R. (a mezőny legjobbja), Szántó D., Váczi T., Környei B. Nagy kedvvel, magabiztosan kezdték a mérkőzést a hazai játékosok, aminek meg is lett az eredménye, mert 8. és 19. percben is gólt szereztek, Váczi Tibor és Németh Róbert talált a hálóba. A vendégek a szegediek előtt állnak a tabellán, ezért is akarták megmutatni nekik tudásukat az Algyő-SZVSE játékosai. A jobb oldalon Németh Róbert megállíthatatlanul játszott, gólja mellett rengeteg pontos beadása volt, amit társai elügyetlenkedtek. A félidő közepén (a 21. percben) Szántó Dániel gyönyörű egyéni akcióból tudott eredményes lenni, majd a 40. percben Váczi Tibor a második gólját egy teljesen kijátszott akció végén szerezte; 4-0. A második félidőben érdekes módon az erős hátszél a hazai csapatot zavarta meg, rontott passzok és néhány, a kapussal szemben kihagyott helyzet érdemel említést. A vendég dabasiak is feljavultak, de mégis két algyői csatár tudott módosítani az álláson: Németh Róbert a szélről ívelte át a kapuson a labdát, a csereként beálló Kávássy Dániel pedig a kapust is kicselezve lőtte a hatodikat. Kulturált, de gyengécske csapat ellen megérdemelt szegedi siker! A bajnokság állása: 1. Gyula 45 pont (16 mérkőzés), 2. Tisza Volán SC 43 pont (16 mérkőzés), 3. Hódmezővásárhelyi FC 36 pont (16 mérkőzés, 2 pont levonva), … 10. Algyő-SZVSE 9 pont (16 mérkőzés), 11. ESMTK 6 pont (15 mérkőzés), 12. Battonya 4 pont (15 mérkőzés).

U14-es megyei bajnokság Tisza-Maros csoport 15. forduló:

SZVSE I. – Makó FC 15-0 (7-0). Vezette: Szabó József. SZVSE I. Behán Á. – Kis L., I. Dursun, Kakuszi Á., Horváth G. – Kalmár Zs., Tóth D., Iritz N., Purosz Leonidasz – Lehoczky M., Juhász P. Cserék: Kardos K., Glumacz Á., Benkocs G., Csala D. Edző: Hágelmann Endre. Makó FC: Szikszai Z. – Illés M., Sipos M., Bakó R., Herczeg B. – Szilvási S., Bakolek Z., Vajna M., Bán M. – Bakos T., Szabó P. Csere: Kabók Á., Rádai Cs. Edző: Méhes Tibor. Góllövők: Juhász P. 5, Lehoczky M. 4, Purosz L. 3, Tóth D., Benkocs G., Csala D. Jók : Juhász P., Lehoczky M., Iritz N., Purosz L., illetve Babolek Z. A szegedi csapat végig uralta a játékot, és Juhász Patrik régóta várt kiváló s gólerős játékának köszönhetően kiütötte a kulturáltan futballozó makói vetélytársát. Tisza Volán SC – SZVSE II. 6-2 (4-2). Vezette: Túri Tamás. Tisza Volán SC: Szabó G. – Onczay L., Szőllősi D., Bokros M., Garamvölgyi S., Molnár Cs., Fátyol Sz., Hegedűs V., Király M., Antal R., Tóth G., Csere: Hegyesi P. Edző: Hüvös Gábor. SZVSE II.: Behán Á. – Kis L., Ibis Dursun., Csala D., Kakuszi Á., Purosz L., Kalmár Zs., Füvesi B., Iritz N., Kardos K., Lehoczky M.. Cserék: Rózsa Á., Benkocs G., Kaczur K., Horváth G., Rózsa Cs., Bálint D., Katona L. Edző: Kakuszi Gyula. Gólszerző: Tóth G. 5, Fátyol, illetve Purosz, Lehoczky. Kakuszi Gyula: „A mérkőzés 2-2-ig változatos, jó küzdelmet hozott. Az első félidő közepétől a hazai csapat fokozatosan átvette az irányítást, s a sorozatos hibákat vétő vendégvédők és a 'fiatalos' játékvezetés jóvoltából a félidő végéig biztos vezetést szerzett. A második félidőben nagy küzdelem folyt a pályán. Mindkét oldalon kimaradt helyzetek, sérülés (a pálya talaja miatt) és egy erősen vitatható hazai büntető borzolta a kedélyeket. Végül a hazai gárda megérdemelten szerezte meg a győzelmet az SZVSE II. játékosainak visszafogott teljesítménye miatt.”