Kosárlabda: nyert a Szedeák, kikapott a Jászberény + FOTÓK

2010. március 27., szombat
Fölényes, 98-74-es győzelmet aratott a férfi kosárlabda NB I/B-ben a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata a Szolnoki Főiskola ellen. A Szedeák három vereséggel zárta az alapszakaszt, és a rájátszás felsőházában folytathatja a harcot a feljutásért.Az első három helyről, azonos mutatókkal, a Szeged és a szombaton egyaránt botló Jászberény és a Bonyhád startolhat. A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata a Szolnoki Főiskola együttesét fogadta az újszegedi sportcsarnokban. Az alapszakasz utolsó fordulójában a szegedi gárdának egy szándéka volt, visszavágni a decemberi 94-90-es szolnoki vereségért. A papírforma a hazaiak mellett szólt, ennek ellenére a Szolnok nem adta meg magát a találkozó elején, tartotta a lépést a szegediekkel a 8. percig. Ekkor hét ponttal elhúzott a Szedeák. A második negyed gyors szegedi kosarakkal indult, és a 4. percben megduplázta előnyét a hazai gárda, 31-17. A Szedeák kihasználta a palánkok alatti magassági fölényét, és hibára kényszerítette a vendégeket. A gyors indításokból mindig nem született hazai kosár, mert a játékosok több alkalommal lépéshibát követtek el. Ennek ellenére egy perccel a félidő vége előtt, amikor Nyilas már a negyedik tripláját szórta, a Szedeák 50-35-re vezetett. A szünet után, amikor tovább növelte előnyét a Szeged, nem volt kérdés, hogy melyik együttes nyeri a találkozót. Ritkán lehet kijelenteni 17 perccel a mérkőzés vége előtt, hogy győztes egyik vagy másik együttes, de a Szedeák olyan fölényben játszott, hogy nem volt nagy merészség ilyet állítani (61-42). Érdekes módon a továbbiakban percekig nem szerzett egyik csapat sem kosarat, pontatlanul játszottak a játékosok. A harmadik negyed második felében a Szeged sem sziporkázott, Bonifert Domonkos vezetőedző többször leteremtette kosarasait. Az utolsó negyedben könnyed játékot láthatott a közönség, a Szedeák a 100 pontért küzdött, ami majdnem meg is lett. A szegediek győzelme azt jelenti, hogy a rájátszást három vereséggel kezdhetik. Jó hír, hogy ugyanilyen mutatóval megy tovább a Keleti csoportot végül megnyerő Jászberényi KSE, mely szombaton alulmaradt a vásárhelyi rangadón. A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 22. fordulójában:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Szolnoki Főiskola 98-74 (22-15, 28-20, 21-20, 27-19). Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Gelencsér, Lövész. SZTE-Szedeák: Vida, 15, Molnár M. 8/6, Nyilas 22/15, Tanács 17/3, Gémes 18. Csere: Kovács D. 6, Simándi 5/3, Széll 3, Mészáros 4, Varga D., Szabad. Edző: Bonifert Domonkos. Szolnoki Főiskola: Szögi 11/3, Mondzinger 20, Kenyeres 6, Tóth 7/3, Nagy B. 7/3. Csere: Bozsó 2, Nagy Zs. 1, Csoór, Sonyák 19/3, Nemes 1. Edző: Tóth Tamás. Bonifert Domonkos: "Összeszedett volt a csapat, de a kötelező győzelmek mindig nehezek. Érvényesítettük magassági fölényünket a Szolnok ellen, ami eredményre vezetett. A rájátszás szempontjából jól alakultak az eredmények, hiszen csoportunkban kikapott Vásárhelyen a nagy rivális Jászberény, míg a Nyugati csoportban nagy vereséget szenvedett a Bonyhád. Így ez a három együttes, bennünket is beleértve, három vereséggel kezdi a rájátszást. Egyik gárda sem tudott meglépni, ezért a két hét múlva kezdődő küzdelmek nagy csatákat ígérnek."További eredmények a Keleti csoportból:EnterNet Vásárhelyi KS - Jászberényi KSE 85-75 Újbuda TC - Nagykállói KE 102-101 EKF Hész Eger - Bajai Bácska FKE 71-65 Kecskeméti Főiskola - Debreceni Egyetem KE 94-106 Tiszaújvárosi Phoenix KK - Óbudai Kaszások 60-60

A Nyugati csoport rangadóin:

SMAFC-NYME - Veszprémi Egyetem 71-73 Kanizsa KK - Bonyhádi KSE 104-65

Élő tudósításunkat itt böngészhetik át újra:

Az SZTE-Szedeák – Szolnoki Főiskola mérkőzés eredményének alakulását 18 órától élő online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel, melyet az alábbiakban olvashatnak.I. negyed 2. perc: 2-4 4. perc: 6-6 6. perc: 14-13 8. perc: 20-13 10. perc: 22-15 PontszerzőkSZTE-Szedeák: Tanács 4, Nyilas 3, Gémes 4, Molnár 5, Vida 6. Szolnoki Főiskola: Szögi 2, Mondzinger 6, Kenyeres 2, Sonyák 5. I. negyed: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 22-15 II. negyed 2. perc: 26-17 4. perc: 31-22 6. perc: 38-27 8. perc: 44-31 10. perc: 50-35 PontszerzőkSZTE-Szedeák: Kovács 6, Tanács 11, Nyilas 14, Gémes 6, Molnár 5, Vida 8. Szolnoki Főiskola: Szögi 2, Bozsó 2, Mondzinger 12, Kenyeres 2, Tóth 7, Sonyák 10. II. negyed: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 28-20 Félidő: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 50-35 III. negyed 2. perc: 56-38 4. perc: 61-42 6. perc: 64-44 8. perc: 65-48 10. perc: 71-55 PontszerzőkSZTE-Szedeák: Kovács 6, Tanács 13, Nyilas 22, Gémes 10, Molnár 5, Simándi 2, Vida 13. Szolnoki Főiskola: Szögi 7, Nagy Zs. 1, Bozsó 2, Nagy B. 2, Mondzinger 16, Kenyeres 2, Tóth 7, Sonyák 17, Nemes 1. III. negyed: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 21-20 A mérkőzés állása: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 71-55 IV. negyed 2. perc: 78-61 4. perc: 82-63 6. perc: 88-65 8. perc: 93-70 10. perc: 98-74 PontszerzőkSZTE-Szedeák: Kovács 6, Tanács 17/3, Széll 3, Nyilas 22/15, Mészáros 4, Gémes 18, Molnár 8/6, Simándi 5/3, Vida 15. Szolnoki Főiskola: Szögi 11/3, Nagy Zs. 1, Bozsó 2, Nagy B. 7/3, Mondzinger 20, Kenyeres 6, Tóth 7/3, Sonyák 19/3, Nemes 1. IV. negyed: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 27-19 Végeredmény: SZTE-Szedeák - Szolnoki Főiskola 98-74