Lelkesedésből dolgoznak a Szegedi Lelkesedés SK atlétái

2010. március 19., péntek

A fedett pályás ob-re hóban, sárban készültek

A Szegedi Lelkesedés SK atlétája, Lengyel Roland a felnőtt fedett pályás országos bajnokságon a harmadik helyen végzett 60 méteren. Kisebbfajta csoda, hiszen az újszegedi Ligetben s a Felső Tisza parti stadionban hóban, fagyban, esőben edzettek a klub versenyzői. Szabadtéren, hóban, sárban, esőben edzve nehezen lehet felkészülni egy felnőtt fedett pályás országos atlétikai bajnokságra. A Szeged Lelkesedés SK versenyzőinek viszont nem volt más választásuk, mint mostoha körülmények között megpróbálkozni a lehetetlennel. Mindössze kétszer két órára mehettek be a Széchenyi-gimnázium futófolyosójára, ahol intenzíven 30 métert lehet futni. „Már ez is valami, minden alkalmat megragadunk, hogy versenyzőink edzhessenek. A téli szünetben egyáltalán nem tudtunk fedett helyen készülni, mert az iskola zárva volt. Míg a hó meg nem akadályozta, a Felső Tisza parti stadion rekortánján edzettünk, majd az újszegedi Ligetben tréningeztünk” – mesélte Fóris László, a Szegedi Lelkesedés SK atlétaedzője. Mint hallottuk, Lengyel Roland, aki tavaly megnyerte a junior országos bajnokságot, az idén nem tudta megismételni 60 méteres eredményét, és második lett. Az akkori 6.89 másodperces eredményével az idén a felnőtt viadalon is győzhetett volna, hiszen azt 6.9-cel nyerték. „Sajnálom Rolandot és a többieket, hogy Szegeden nincs az alapsportág, az atlétika művelésére lehetőség. A stadion rekortánja csak 110 méteres. Ezért saját költségen átjárunk a vajdasági Zentára és Békéscsabára, ahol befogadnak bennünket, és teljes körön 6-8 sávon edzhetünk” – mondta az edző. Szegeden már régóta óhajtják az atléták a rendes futópályát, de erre eddig nem volt pénz. A teljes kialakításhoz legalább 60 millió forint kellene. Fóris László szerint ez megtöbbszörözné az atletizáló gyerekek számát. Jelenleg a Lelkesedés-ben hatvan fiatallal négy edző, Fóris László, Kelemen Béla, Nagy János és Fekete Róbert foglalkozik. Feladatukat lelkesedésből, társadalmi munkában végzik. Az egyesület a várostól 700 ezer forintos támogatást kapott, amiből 170 ezret vissza kell fizetni a stadion használatáért. Összehasonlításképpen a vásárhelyi Hódiák atlétikai szakosztályát az önkormányzat 1,5 millió forinttal támogatja. „Edzőtáborról nem álmodhatunk, viszont a formába hozó versenyeken részt kell vennünk. Azt mondják, a szegény embert az ág is húzza, nálunk is így van, a szövetség felemelte a nevezési díjakat, ami nekünk érvágás” – ecsetelte az edző. A klub versenyzői ilyen körülmények között is kitartanak, sőt a létszám évről évre nőtt. A titok nyitja, hogy jó hangulatban, baráti viszonyban edzenek a fiatalok. Azonban így csak egy bizonyos szintet lehet elérni, már pedig a 19 éves Lengyel Rolandnak és Godaish Martin Péternek komolyabbak a szándékai. Roland a felnőtt fedett pályás ob-n 200 méteren harmadik lett, edzője szabadtéren ezen a távon az első háromba, míg 100-on az első négybe várja. Péter tavaly 200-on második lett, majd őt is, mint Rolandot sérülések hátráltatták a felkészülésben, de Fóris László szerint 200 méteren és 400-on is a magyar élmezőnybe kerülhet.