Üllési vereséggel nyitotta a tavaszt az FK 1899 Szeged + FOTÓK

2010. március 14., vasárnap
A megyei II. osztály Homokháti csoport tavaszi rajtján Üllésre látogatott az FK 1899 Szeged csapata. A találkozót igazi ünnepi hangulat övezte a településen. A kezdés előtt tartott megemlékezésen mások mellett Bohács Zsolt országgyűlési képviselőjelölt, Bakai Csaba, a CSLSZ új elnöke és Sahin-Tóth Dezső szakmai alelnök is részt vett. A SZEGEDma.hu élőben tudósított.

A labdarúgó megyei II. osztály Homokháti csoport 15. fordulójában:

Üllés LC - FK 1899 Szeged 3-1 (1-0). Üllés, 250 néző, vezette: Tóth G. Üllés: Bazsó J. - Ottlik S., Csányi, Cseh, Bazsó F., Kormos, Fődi, Veres (Bozsity Zs. 46'), Bodré, Tari (Bozsity B. 83', Mihálffy 89'), Temesvári (Domonkos 58'). Edző: Ottlik Sándor. FK 1899 Szeged: Brunczvik - Fodor (Burzon 82'), Havas, Meszes (Vincze 85'), Nagy V., Halász (Szél 58')), Dóra, Joszt, Ács, Holecska (Becsei 82'), Túróczi (Majoros 80'). Edző: Lednitzky András. Gólszerző: Fődi 2 (57', 60'), Temesvári (19'), illetve Joszt (47'). 90+4. perc: Kőkemény, rengeteg szabálytalansággal tarkított végjátékot követően a játékvezető lefújta a találkozót. Az utolsó percekben nagyobb helyzetet már egyik kapu előtt sem jegyezhettünk föl. Az Üllés tehát 3-1-re verte az FK 1899 Szegedet, s nagy riválisához, a Bakshoz hasonlóan győzelemmel kezdte a tavaszi szezont. 83. perc: Rendkívül parázs csata dúl a pályán, izgalmas a mérkőzés, az FK a kétgólos hátrány ellenére sem adta föl. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek az elmúlt percekben, de újabb találat nem született. A vendégek kihasználták második cserelehetőségüket is: Túróczi helyére Majoros Ferenc érkezett. 75. perc: Néhány percnyi zavarodottság után az FK 1899 Szeged hatalmas elánnal lendült támadásba, Havasék mindent megtesznek a szépítésért. Két lehetőség is adódott a látogatók előtt, de egyelőre maradt a 3-1. Előbb Ács lövését védte bravúrral Bozsó, majd Nagy Vince bikázott kapura szabadrúgásból, a mintegy 30 méterről leadott löket alig-alig ment fölé. 60. perc: Immár kétgólos hátrányban a Hüvös-legénység, Fődi ugyanis megszerezte második találatát. Csányi nagyszerűen ugratta ki társát, aki a kifutó Brunczvik mellett 14 méterről lőtt a hálóba; 3-1! Mindkét gárda cserélt egyébként: az Üllésben Temesvárit Domonkos, az FK-nál Halászt Szél Tibor váltotta. 57. perc: Amilyen váratlanul egyenlített az előbb az FK, épp oly váratlanul érkezett az Üllés vezető gólja. 1-1 után kiegyenlítetté vált a játék, a mezőnyben is bátran futballoztak a kék-feketék, ám most kezdhetnek mindent elölről. Történt, hogy Nagy Vince érthetetlenül totojázott saját tizenhatosának vonalán, elvesztette a játékszert, a kavarodásból pedig Fődi Bence ébredt először, s ügyesen lőtt a jobb alsóba; 2-1. 47. perc: A második játékrész nagyszerűen kezdődött a szegediek szempontjából, nem sokkal a kezdést követően ugyanis kiegyenlítettek. Egy hosszú előreívelést Ács az alapvonal közeléből tudott visszabólintani középre, az érkező Joszt György pedig közvetlen közelről bombázott a hálóba; 1-1! 43. perc: A félidő végére is maradt egy szép jelenet, ami tapsot csalt elő a jelen lévő mintegy 250 nézőből. Ács Sándor ollózott a tizenhatoson belülről az üllési kapura, Bazsó János azonban magabiztosan hatástalanította a próbálkozást. A szünetre egygólos hazai előnnyel vonulhattak a csapatok. 31. perc: Továbbra is az Üllés játszik mezőnyfölényben, Tariék sokkal több veszélyt jelentenek a kapura, mint vendégeik. Két szép szabadrúgást jegyezhettünk föl az utóbbi percekben, de a hálók érintetlenek maradtak. Az FK részéről Dóra János lökete nem sokkal ment fölé. A hazaiaktól Bodré Gábor 28 méterről próbálkozott, lövése alig-alig kerülte el a jobb fölső sarkot. 22. perc: Temesvári hagyott ki újabb helyzetet, nem sokkal lőtt mellé. 19. perc: Vezet az Üllés! A játék kép alapján várható volt, hogy előbb-utóbb megszerzi a vezetést a vendéglátó, Hüvös Gábor együttese (melyet ma Lednitzky András irányít) a 18-19. percig állta a nyomást. Temesvári Norbert egy beadást követően az ötösön belülről bólintott Brunczvik fölött a hálóba, azaz ezúttal is eredményes tudott lenni az FK ellen; 1-0! 15. perc: Üllési mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, a hazaiak igyekeztek beszorítani az FK-t saját térdelére. Már több helyzetet is kialakított a tabella második helyezettje, de fölénye még nem mutatkozott meg gólokban, ami nagyrészt Brunczvik Dániel kapusnak köszönhető. A kék-feketék hálóőre több szép védéssel vétette magát észre. 14.50: Az összecsapás húszperces késéssel indult, mivel az ünnepség kissé elhúzódott. Az 1848-as forradalom emlékére megtartott rendezvényen jelen volt Bohács Zsolt országgyűlési képviselőjelölt, Csongrád megye sportnagykövete, Bakai Csaba, a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség elnöke és Sahin-Tóth Dezső, a CSLSZ szakmai alelnöke is. A két gárda őszi mérkőzését magabiztosan, 4-0-ra nyerte az Üllés a Felső Tisza parti stadionban. Tari Tamás háromszor, Temesvári Norbert pedig egyszer talált be Brunczvik Dániel hálójába akkor. Most is a hazaiak az esélyesebbek, hiszen 33 ponttal a Baks mögött a tabella második helyén fordultak, míg az FK őszi 17 pontja a hatodik helyhez volt elegendő.