Labdarúgás: ismét botlott Vásárhelyen a Szeged + FOTÓK

2010. március 7., vasárnap
Ezúttal sem sikerült győznie a Szegednek Vásárhelyen: a labdarúgó NB III Alföld csoport tavaszi nyitófordulójában a gyengén játszó volán 1-0-ra kapott ki a HFC otthonában. Portálunkon élőben követhették a megyei rangadót.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 14. fordulójában:

Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 1-0 (0-0). Hódmezővásárhely, vezette: Barta Tibor. HFC: Kovács – Török, Sipos, Huszár, Bakos – Batik, Kökény – Nagy Á. (Varga 74', Orovecz 89'), Rácz, Papp (Keller 91') – Bata. Vezetőedző: Kandó Róbert. Volán: Czirják – Búzási, Boldizsár, Vida, Grünwald – Vágó, Vastag R. – Pálfi (Mészáros 80'), Huszárik (Frank 53'), Beretka – Kazi (Vastag Sz. 72'). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gólszerző: Sipos (11-esből, 60'). Kiállítva: Batik (78'). Buchholcz Gábor: "Tipikus egygólos mérkőzés volt. A szünetben kértem a srácokat, hogy vigyázzunk legalább a 0-0-ra, mert az ilyen találkozók rendre nem a javunkra dőlnek el. A Vásárhely azzal kerekedett fölénk, hogy játékosai végig küzdöttek, hajtottak egymásért, csúsztak-másztak a pályán. Nálunk két-három futballista nem így tett, pedig alapkövetelmény, hogy aki felhúzza a kék-fekete mezt, az első sípszótól az utolsóig hajtson, haljon meg a gyepen, ha kell, még ha nem is megy neki a játék. Azok, akik ezt ma nem értették meg, könnyen kikerülhetnek a csapatból, jönnek helyettük mások, hiszen 25 fős a keretünk. Az úgynevezett sztárok ideje lejárt! Sajnos az is látszott ma, hogy Mórocz, Végh és Hadár hiányában nincs igazi vezéregyénisége az együttesnek. A védekezéssel amúgy elégedett voltam, Czirják remekül védett, a belső védőpáros is jól muzsikált, csupán Boldizsár követett el egy felesleges faultot - igaz, azért góllal bűnhődtünk. A támadójátékunk viszont csapnivaló volt. Jövő héten Százhalombattán mindenképpen javítanunk, győznünk kell!"

Élő közvetítésünket itt olvashatja el újra:

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. A Vásárhely az utolsó percekben még kettőt cserélt, Varga helyére Orovecz, Papp helyére pedig Keller érkezett. A Szeged képtelen volt újítani, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Beretkáék játékába rengeteg hiba csúszott, ráadásul alig-alig jelentettek veszélyt a kapura. Így pedig nem lehet győzni az NB III-ban. Nincs más hátra, menni kell előre. A csapatra újabb két idegenbeli meccs vár, azokon kell majd javítani... 85. perc: Erőlködik a létszámfölényben játszó Szeged, de sajnos továbbra sincs túl sok elképzelés a támadásokban, annál több hiba csúszik viszont a passzokba. Nincs már sok idő hátra, sürgősen ki kell találni valamit, ha pontot akar menteni a Volán. 80. perc: Buchholcz Gábor harmadik cserelehetőségét is kihasználta: Pálfi Árpád helyére Mészáros Zoltánt küldte be. 78. perc: PIROS LAP! Tíz főre fogyatkozott a Vásárhely. Batik Bencét állította ki a játékvezető egy, a szegedi tizenhatos környékén elkövetett szabálytalanság miatt. 77. perc: Ajtó-ablak helyzetet hibázott a HFC. Rácz Dezső egyedül vezette a labdát Czirjákra, de mellé lőtt. Pedig akár el is dőlhetett volna a három pont sorsa. 75. perc:Mindkét együttes változtatott. A Volánnál Kazi helyére Vastag Szabolcs érkezett, ami azt jelenti, hogy Beretka húzódik előre. A HFC-nél Nagy helyére Varga állt be. Meddő erőfeszítések jellemzik a vendégek futballját, megy előre a kék-fekete alakulat, de játékába rengeteg hiba csúszik. Beadásaink is rendre pontatlanok. 67. perc:A vásárhelyieket láthatóan megnyugtatta a vezető találat. A szegedi támadásokban továbbra sincs átütőerő, sajnos nem jelentünk különösebb veszélyt Kovács kapujára. 60. perc: GÓL! Megszerezte a vezetést a hazai alakulat. Boldizsár Bálint kissé fölöslegesen szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Sipos végezte el, s nagy erővel lőtt a kapu közepébe; 1-0. 57. perc: Megélénkült az iram, sokkal jobb és izgalmasabb a játék, mint az első félidőben. Szegedi részről Huszárik veszélyeztetett, de 19-20 méterről, szabadrúgásból ismét a sorfalba lőtt. A túloldalon kétszer is tiszta helyzetet alakítottak ki a HFC-sek, de Czirják eszén egyelőre képtelenek túljárni. Cserélt a Volán: Huszárik helyére Frank Attila érkezett. 46. perc: Kazi lépett ki nem sokkal a kezdést követően, de 14 méterről csúnyán fölé lőtt. Vezetést szerezhetett volna a Szeged, de sajnos nem tette. 45. perc: Kitört a szünet. Ennél sokkal több kell Buchholcz Gábor csapatától, ha el akarja hozni a három bajnoki pontot Vásárhelyről. 39. perc: Végre-valahára feljegyezhettük az első igazán szép szegedi akciót is. A Csornáról hazatért Vastag Roland tört előre, egészen az alapvonalig jutott a bal szárnyon, több embert is átvert, centerezése centikkel suhant el Kazi László előtt. 35. perc: Ismét kiegyenlítettebbé vált a játék, mintha sikerülne kiszabadulnia a Szegednek a nagy nyomás alól. Barta Tibor játékvezető – inkább a vendégeket sújtó – ítéletei borzolják a lelátói kedélyeket. 30. perc: Nagy Ádám lövésénél már Czirják is verve volt, de a labda szerencsénkre elgurult a jobb kapufa mellett. 26. perc: Bata Csongor lépett ki egyedül, hatalmas helyzetben vezethette a labdát Czirjákra, ám a szegedi hálóőr nagy bravúrral menteni tudott, így maradt a 0-0. 21. perc: Huszárik Zsolt mintegy 20 méterről, balról végezhetett el szabadrúgást, de lövése elakadt a sorfalban. A vásárhelyiek most gyors kontrákkal igyekeznek operálni, ezeket egyelőre sikerül semlegesíteni. Megérkeztek az Ultras Szeged tagjai, s el is kezdték biztatni csapatukat. 15. perc: Kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a Volán is egyre többet birtokolja a játékszert. Veszélyes támadást ugyanakkor továbbra sem vezettek a vendégek. 8. perc: Kissé álmosan kezdtek Huszárikék, jobbára az ő térfelükön folyik a játék. 4. perc: Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott. A szegedi védelem jobb oldal bizonytalankodott, labdát veszített, a helyzetből egy remek kis vásárhelyi ívelés kerekedett, Czirják kapus ujjheggyel tolta szögletre a labdát. 1. perc: Megkezdődött a megyei rangadó. A hazaik kezdőjében két régi, kedves volános ismerős: Kökény Roland és - fél év mezőhegyesi kitérő után - Török Ádám. Reméljük, a meccset követően ők gratulálnak majd a szegedieknek. A két rivális augusztusban 3-3-ra végzett Szegeden egy nagyszerű, közönségszórakoztató mérkőzésen. A folytatás a Volánnak sikerült jobban: Beretkáék 20 ponttal a negyedik helyen fordulhattak, míg a HFC 10 pontig jutott ősszel, s csak a tizenkettedik. A közvetítés 14.30-kor kezdődik.