Kosárlabda: idegenben verte a Nagykállót a Szedeák

2010. március 12., péntek
A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoportjában a Nagykállói KE otthonában lépett pályára a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Az esélyesebb, de tartalékos szegediek végig vezetve nyerték meg a nehéz ütközetet. A találkozó alakulását élőben követhették portálunkon.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 20. fordulójában:

Nagykállói KE – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 79-90 (21-28, 24-27, 14-16, 20-19). Nagykálló, 100 néző. Vezette: Kisházi, Gergely. Szeged: VIDA 17/3, Simándi 7/6, MOLNÁR M. 13/9, Nyilas 9/3, GÉMES 23. Csere: Tanács 13/3, Szabad, MÉSZÁROS 8. Edző: Molnár Csaba. A Nagykálló legjobb dobói: Asztalos 17/3, Oroszvári 16/6, Mohácsi 16/3. Molnár Csaba: "Nem volt egyszerű mérkőzés, ami részben annak köszönhető, hogy eléggé foghíjasak voltunk. Kovács Dávid és Rezák Tamás nem is tarthatott velünk, Tanács Attila egész héten nem edzett, s Nyilas Pista is fájlalta a derekát. Ezzel alaposan leszűkült a rotálási lehetőségünk. A másik problémát az okozta, hogy hiába kértem a meccs előtt, kevesen vagyunk, ne kövessünk el buta faultokat, az első félidőben ezt nem tartottuk be. Ennek ellenére amikor igazán kellett, összekapta magát a csapat, s a harmadik, illetve negyedik negyedben kidomborodott a játékosok erőnléte és tudása közötti különbség. A találkozó második felében okosan kosárlabdáztunk, s védekezésünk is összeállt, így végül megérdemelten nyertünk."További eredmények a fordulóból: Debreceni Egyetem KE – Tiszaújvárosi Phoenix KK 83-81 EnterNet Vásárhelyi KS – Bajai Bácska FKE 98-83 Újbuda TC – Szolnoki Főiskola Olaj KK 101-75 Jászberényi KSE – EKF Hész Eger 95-77 Kecskeméti Főiskola – Óbudai Kaszások vasárnap 17.00

Élő közvetítésünket itt olvashatja újra:

IV. negyed: 20-19 Ha kis különbséggel is, de valamennyi negyedet megnyerte eddig a Szedeák, de nem dőlhetünk hátra. A védekezését azonban egyértelműen összeszedte a vendégcsapat, ami szilárd hátteret ad a támadások pontosabb építéséhez. A 34. percre fordulva 81-65-re vezetünk, Simándi és Molnár is betalált kívülről. Mindezt Vida fejelte meg újabb trojkával, ám ezt követően néhány akciót elrontottunk, így Molnár Csaba időt kért. Az utolsó négy perc előtt 72-84-et mutat az eredményjelző. Molnár helyett Szabad érkezett. Tanács Attila remek középtávoliját követően mondhatjuk ki: megvan a siker. Alig egy perccel a vége előtt 88-76-ra vezetünk. A végszó a hazaiaké volt ugyan egy tripla formájában, de alighanem a Nagykállónak sovány vigasz, hogy ezzel 20-19-re nyerték az utolsó negyedet. A meccs a Szedeáké, kissé tartalékosan is 90-79-re győztünk idegenben! Néhány statisztikai érdekesség. A szegediek 50 százalékkal dobták a hármasokat, 16 kíséretből 8 talált a gyűrűbe. A mezőnyből 62 százalékkal dobtak, míg ellenfelük 51-gyel. A lepattanócsatát 29-23-ra a Nagykálló nyerte, s mindkét fél 15-15 labdát adott el. III. negyed: 14-16 Nagy rohanással folytatódott a csata, amiből a negyed elején a Nagykálló jött ki jobban. Szerencsére hamar megtorpantak a hazaiak, így a 24. perc elején Tanács kettő plusz egyével 62-56-ra vezetünk. Mészáros Jánossal kezdett a Szedeák a második félidőben, őt aztán a háromfaultos Nyilas váltotta. Sőt, Tanács tovább szárnyalt, tripláját már nem tűrhette a hazai tréner, 65-56-os szegedi előnynél magához rendelte övéit. Nem sokat használtak azonban a tanácsok, Nyilas ért el újabb kosarat, a 26. percben így újra tíz fölött a különbség; 67-56 ide! A hibázgató Vidát Simándi váltotta. Nyilas ellen nevetséges faultot ítéltek, a másik oldalon Mohácsi is begyűjtötte a negyediket. Mindketten leültek, ahogy Tanács is, aki technikait kapott. A bíráskodás továbbra is kritikán aluli. A Nagykálló azért nem tudott közelebb lopózni, mert ebben a szakaszban hatból csak egy büntetőt dobtak be. Továbbra is rengeteg a hiba, csapkodó a játék. Összeállt viszont a szegedi védekezés, 67-57-tel fordulunk a negyed utolsó két percére. A végjátékban is gólínségben szenvedtek az alakulatok, Gémes szép kosarával zárult a játékrész, 71-59-cel indul az utolsó felvonás. II. negyed: 24-27 Hazudnánk, ha azt állítanánk, hogy a sípmesterek a Szedeák együttesét támogatják. A 13. percben 2-9 a faultarány, amit a nagykállói oldalon elengednek, azt nálunk minden szívfájdalom nélkül befújják. A hazaiak zónára váltottak, ezzel egyelőre meggyűlik Simándiék baja. Gémes Lecsó szerzett két centergólt a második negyedben, de Mohácsi vezérletével 27-32-re zárkózott a Nagykálló. Molnár Csaba időt kért, visszajött Nyilas és Vida. Hiába vezetett az első negyedben már 13 ponttal is a Szeged, egyre nehezebb ez az összecsapás. 32-31-re jött föl a vendéglátó, Nyilas és Molnár hármasa adott némi nyugalmat. Ekkor sem jutottak azonban levegőhöz Gémesék, hiszen a pocsék bíráskodásnak továbbra is ők isszák a levét. Sajnos fel is húzták magukat a fiúk egy-két ítéleten, nem tökéletes a koncentráció, egyre több hiba csúszik a támadásokba. A rendkívül ideges, feszült hangulatú mérkőzésen 42-40-et követően tudott ismét némiképp meglógni a Szedeák. Tanács Attila valószínűtlen helyzetből elért dupláját egy büntetővel is megfejelte, Molnár Miklós ziccert értékesített, majd Gémes Lecsó tolt a helyére két büntetőt. A hazaiak is nehezen bírják a tétet, Mohácsi kapott technikait. 49-40 ide, mikor alig több, mint egy perc van a nagyszünetig. A vége sem sikerült rosszul, sőt, a dudaszó pillanatában érkezett a csattanó: Gémes zsákolásával 55-45-ös szegedi előnyt jegyezhetünk a fordulás előtt. Pontszerzőink: Gémes 20, Vida 10, Molnár M. 8/6, Nyilas 7/3, Tanács 5, Simándi 3/3, Mészáros 2. A Nagykállóban Oroszvári 10/6-nál, Mohácsi és Hájer 9-9 egységnél tart. Mindkét gárda nagyszerűen dobja a kétpontosokat: a Nagykálló 85, a Szeged 83 százalékkal. A Szedeák 74 százalékban értékesítette mezőnykísérleteit az első félidőben. Sajnos a faultokkal nem állunk jól, Nyilas és Simándi ellen is háromszor ítéltek már a bírók. Míg a Nagykálló 18, addig a Szeged mindössze 9 büntetőt dobhatott. I. negyed: 21-28 Nagyszerűen kezdte a meccset a Vida, Simándi, Molnár M., Nyilas, Gémes összetételben pályára lépő Tisza-parti alakulat. Másfél perc elteltével már 6-0-ra vezettek a vendégek, ekkor érték el első kosarukat a nagykállóiak. A következőkben is sikerült tartani az előnyt, a 4. perc elején 6-12 áll az eredményjelzőn. Vida Máté 6, Gémes Levente 4, a négyes poszton szereplő Nyilas István 2 pontnál tart. Sőt, Vida újabb duplája és Molnár Miklós triplája után időt kellett kérnie a vendéglátónak, hiszen tíz pont fölé nőtt a különbség; 6-17. Az időkérés jót tett a Nagykállónak, amit zsinórban szerzett öt pont jelzett. Dobópárbaj alakult ki, kívülről is be-betalálnak a hazaiak, de a Szeged sem maradt adós: Simándi hármasának tapsolhattunk. A 8. perc vége felé 18-26 az állás. A negyed végén kissé megtorpantak a csapatok, már ami a pontgyártást illeti, 28-21-es szegedi előnynél vonultak két perc pihenőre. Molnár Csaba Nyilas helyett Tanács Attilát, Vida helyett pedig Szabad Istvánt is bevetette az utolsó szakaszban. Hír a Szedeák háza tájáról, hogy szakmai tanácsadóként csatlakozott a stábhoz Fodor Péter is, aki a helyszínen követi az összecsapást. A kiváló szakember több A csoportos férficsapat padján ült már, legutóbb Debrecenben dolgozott. Egy időben vezetőedzőként tevékenykedett a Szeviép-Szeged hölgyeinél is. Lassan gyülekeznek a nézők a mérkőzés előtt, egyelőre alig 25-30-an lehetnek. A hazaiaknál mindenki a fedélzeten, a szegedieknél viszont a bokasérüléssel bajlódó Kovács Dávid, illetve a térdproblémákkal küzdő Rezák Tamás el sem utazott a többiekkel. Tanács Attila is fájlalja a bokáját, de ő részt vesz a bemelegítésben. Az U20-asok mérkőzése véget ért, a Szedeák komoly bírói nyomás ellenére tudott nyerni 85-74-re. Legjobbjaink Varga Dániel (23 pont) és Szabad István (21/9) voltak. Ősszel idehaza 99-75-re győzött a Szedeák. Érdekesség, hogy Bonifert Domonkos vezetőedző munkahelyi elfoglaltsága miatt akkor Molnár Csaba meccselt, s ez ezúttal is így lesz. A meccs 19 órakor kezdődik.