Kosárlabda: Gémes-parádével Szedeák-siker Óbudán

2010. február 6., szombat
A 35 pontig jutó Gémes Levente vezérletével győzött a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák az Óbudai Kaszások otthonában. A találkozónak akadtak nehéz pillanatai, de mindig helyén volt a szedeákosok szíve. A meccset élőben követhették portálunkon.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 15. fordulójában:

Óbudai Kaszások – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 93-111 (21-34, 31-26, 25-22, 16-29). Óbuda, 300 néző, vezette: Vida B., Józsa. Szeged: VIDA M. 11, MOLNÁR M. 14/6, NYILAS 12/3, TANÁCS 19/3, GÉMES 35/3. Csere: KOVÁCS D. 18/6, Simándi, Rezák 2. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Az Óbudai Kaszások legjobb dobói: Nagy B. 24/9, Drevenka 20/12, Tiba 17. Bonifert Domonkos: "Több apró problémánk is akadt ezen a találkozón, de sikerült valamennyit leküzdenünk, így fontos győzelmet arattunk. Az első félidőben nyolc triplát kaptunk, ami erős kritikája a védekezésünknek. A szünetben átbeszéltük a dolgokat, jobban odafigyeltünk a külső dobásokra, szigorítottunk védekezésünkön, s centereink is jobban védték a kettő-kettőket. Úgy gondolom, a meccs elejét és végét kézben tartottuk, s ami rendkívül fontos, nem ültünk föl a provokációknak, hanem higgadtan, okosan, taktikusan kosárlabdáztunk. Mindenki odatette magát, gratulálok a srácoknak!"Az U20-asok meccsén: Óbudai Kaszások - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 68-97. Pontszerzőink: Molnár B. 15, Szabad 14, Somlyai 13, Kardos Á., Fellegi, Mészáros 12-12, Varga D. 9, Széll 6, Márok 4.

Az NB I/B Keleti csoport 15. forduló mérkőzései:

Tiszaújvárosi Phoenix KK – Szolnoki Főiskola Olaj KK 74-73 Nagykállói KE – EnterNet Vásárhelyi KS 71-96 Újbuda TC – Jászberényi KSE 74-114 Óbudai Kaszások – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 93-111 Kecskeméti Főiskola – Bajai Főiskola FKE vasárnap 17.00 Debreceni Egyetem KE – EKF Hész Eger vasárnap 18.00

Élő közvetítésünket itt olvashatja el újra:

IV. negyed: 16-29 Bár a védekezésünk továbbra sem hibátlan és agresszív, támadásban megembereltük magunkat a negyedik negyed kezdetén. Gémes elemében, zsákolással ragadtatta tapsra a szegedi érzelműeket, Kovács Dávid pedig kintről célzott remekül. Nyilas is visszatért, megpróbálkozik a játékkal, nagy szükség van rá ugyanis! Kovács Dávid remek megoldásai révén sikerült ismét tíz pontra növelni az előnyt, három és fél perccel a vége előtt 87-97-et mutatott az eredményjelző. Ha a büntetővonalról jobban céloznánk, talán már el is dönthettük volna a találkozót, de reméljük, így sem lesz túl meleg a végjáték. Végre okosan és türelmesen kosárlabdázunk, ami meghozta gyümölcsét. 99-89-nél Tanács Attila triplája hullott a gyűrűbe, aztán Gémes pöcizett, majd újra Tanács értékesített büntetőket. Az óbudaiak elveszítették a fejüket, Tiba ellen ítéltek technikait a bírók. Egy perc hátra, 106-91, megvan a győzelem!!! Ezt nehezen viselték a vendéglátók, akik ennek megfelelően újabb két technikait könyvelhettek el az utolsó percben. Sportszerűségből ezen az estén nem mutatott példát az Óbudai Kaszások, de ez legyen az ő bajuk. Mi örüljünk a Szedeák újabb szép sikerének, a vége ugyanis 111-93 a vendégek javára! Szemezgetve a statisztikából: az Óbuda 57, a Szeged 62 százalékkal célzott mezőnyből. A lepattanócsatát 21-19-re a hazaiak nyerték. Az első félidei triplashow-t követően visszaestek a Kaszások, a térfélcserét követően csak háromszor emelték föl a labdát a vonalon túlról, s mindössze egyszer találtak be. A Szedeák 19 hármaskísérletéből 7 hullott be. A győztes gárda elhibázott 12 büntetőt, amiért nem dicséri majd meg fiait Bonifert mester. Gémes Lecsó 81(!) százalékkal váltotta gólra mezőnykísérleteit, 35 pontja mellé 5 lepattanót is összekapkodott. Kiemelésre méltó még Molnár Miki 6 asszisztja, valamint Vida Máté 5 szerzett labdája is. III. negyed: 25-22 Faultproblémáink egyre aggasztóbbak, hiszen a harmadik negyed elején Molnár ellen már a negyedik személyit fújták be a játékvezetők, s Tanács után Vida is begyűjtötte a harmadikat. Így nem lesz egyszerű! Az előny szerencsére még kitart, 65-57 ide a 24. percben. Rendkívül szívósan kapaszkodtak azonban tovább a házigazdák, 66-63-nál már lőtávolon belülre is kerültek. Szerencsére a Szedeák hideg fejjel vezetett néhány támadást, s sikerült újra tíz pontra hizlalnia a különbséget, 73-63. Kellemetlen hír viszont, hogy Nyilas István megsérült, mikor a combjába térdeltek. Úgy tűnik, ő ma már nem is térhet vissza... A harmadik felvonás végjátéka sajnos ismét csak a lendületbe jött Óbudának sikerült jobban, a Kaszások kihasználták, hogy a Szedeák védekezése korántsem működik tökéletesen ma este. Nagy részben Gémes Lecsó pontjainak (tripla, büntetők) köszönhető, hogy a záró tíz percre 82-77-es vezetéssel futhat ki az esélyes. II. negyed: 31-26 Nem kezdte rosszul a második felvonást a Bonifert-legénység, már ami a támadójátékot illeti. Előbb Gémes Lecsó hintett öt pontot, majd Kovács Dávid fejelt meg triplával egy kettő plusz egyet. Sajnos közben a szegedi zónát három hazai hármas törte meg, így a 13. perc végén 45-30 az állás. A második negyed közepe viszont sajnos a játékvezetők jóindulatát is élvező hazaiaké volt. Az Óbuda triplái ellen egyelőre nem nagyon találja az orvosságot a Szedeák: Drevenka és Nagy Bálint is betalált kintről, 51-44-re zárkózott a házigazda. 58-47-nél újból megnyugtató volt a Szedeák előnye, ám a félidő utolsó percei megint a hazaiaknak sikerültek jobban. 60-52-nél mentek öltözőbe a csapatok, nyolc pont tehát a Szeged fórja. Említésre méltó, hogy a Kaszások tíz triplakísérletből nyolcszor(!) találtak a gyűrűbe... Egyébként mezőnyből 55 százalékkal dobtak, a Szedeák 69-cel. Ami aggodalomra adhat okot: Tanács és Molnár Miklós ellen már három személyi hibát ítéltek a síposok! A pontszerzőink: Gémes 22, Nyilas 11/3, Kovács D. 9/3, Molnár 7/3, Tanács 7, Vida 4. A Kaszások legeredményesebbjei: Drevenka 17/9, Nagy B. 13/9. I. negyed: 21-34 Gémes duplájával indított a Bonifert-legénység, majd a hazaik büntetőkkel egyenlítettek. Ezt követően 8-2-re, majd 13-4-re léptünk el. Gémes és Nyilas 4 pontnál tart, Tanács egy duplát ért el, Molnár Milkós pedig egy triplával vétette magát észre a 3. perc végén. A következő percekben felváltva estek a kosarak. Drevenka tripáljára Molnár kettő plusz eggyel felet, majd egy újabb hazai kettest követően a 6. perc lezárultával 13-20-at mutat az eredményjelző. A negyed végére sem fulladtak ki a Szedeák-rohamok: Gémessel nem bírnak a palánk alatt a hazaiak, Nyilas trojkáját követően pedig már tizenöttel megy a vendéggárda: 16-31. A Kaszások egyre inkább a játékvezetőkkel vannak elfoglalva, sokat reklamálnak. Csendben jegyezzük meg, addig jó nekünk, míg idegesek. Zónára is megpróbáltak átváltani, de ez a védekezés sem hozta meg a sikert. 32-16-nál volt a legnagyobb az előnyünk, a negyed zárásaként az Óbuda büntetőkkel kissé közelebb lopózott. A Szedeák kettőt is cserélt, Tanácsot Kovács Dávid, Vidát Simándi váltotta. 34-21-nél vonultak kis pihenőre a csapatok. Olvasóink biztosak a Szeged sikerében: 65 százalékuk várt 15 pontnál nagyobb különbségű, 32 százalékuk 1-15 pont közötti győzelmet. Az Óbuda győzelmére mindössze 3 százalék voksolt. Reméljük, ők tévedtek... A Szedeák csapata rendkívül bizakodó, győzni jöttek Óbudára Gémesék. Kezdőötösünk: Vida, Molnár M., Nyilas, Tanács, Gémes. Az U20-asok mérkőzése már véget ért, a szegedi gárda nagyszerű játékkal 97-68-ra győzött. Pontszerzőink: Molnár B. 15, Szabad 14, Somlyai 13, Kardos Á., Fellegi, Mészáros 12-12, Varga D. 9, Széll 6, Márok 4. A találkozó második félidejében Molnár Bence bokája aláfordult, s bár a sérülés nem tűnik súlyosnak, Bonifert Domonkos a felnőttek meccsére a legifjabb Molnár helyett a biztonság kedvéért Somlyai Balázst nevezte.