Kézilabda: későn jött a Pick Szeged bravúros döntetlenje

2010. február 27., szombat
A szünetben még hat góllal vezetett a Pick Szeged a spanyol Valladolid otthonában a férfi kézilabda BL szombati mérkőzésén, s bár a hazaiak a második félidőben utolérték a szegedieket, a döntetlen így is dicséretesnek mondható. Kár, hogy ezzel a ponttal már semmire sem megy a Pick... A Pick Szeged 35-35-ös döntetlent játszott a Pevafersa Valladolid vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában. A Szeged gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen van túl, ugyanis a román Constanta gárdája a görög PAOK Szaloniki elleni győzelmével bebiztosította továbbjutását a csoportból. A Tisza-partiak már nem előzhetik meg a román bajnokot. Az is eldőlt, hogy az A jelű hatosban a Montpellier végez majd az élen, hiszen a franciák egy góllal nyertek az orosz Csehovszki Medvegyi vendégeként a szextett rangadóján.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 9. forduló:

Pevafersa Valladolid (spanyol) – Pick Szeged 35-35 (13-19).Valladolid, 5000 néző. Vezette: Cvetko, Kavalar (szlovének). Valladolid: Svensson - Rentero 8, Delgado, Enterrios 7, Antonio, Marko Krivokapics 4, Tvedten 4/2. Csere: Fernandez 3, Lopez 1, Perales 5, Miloszavjevics, Avila 1, Bilbija 1. Edző: Juan Carlos Pastor. Pick Szeged: Marjanac - Stranovsky 4, Krivokapics Milorad 1, Andjelkovics 3, Zubai 3, Katzirz 8, Zvizej 8/2. Csere: Liszkai (kapus), Herbert, Kos 1, Nenadics 6. Edző: Dragan Djukics. HCM Constanta (román) – PAOK Szaloniki (görög) 34-23 Csehovszki Medvegyi (orosz) – HB Montpellier (francia) 27-28 Az A csoport állása az utolsó forduló előtt: