Jégkorong: négygólos előnyről kapott ki a Volán - VIDEÓ, FOTÓK

2010. január 25., hétfő
Győzelmi lehetőséget szalasztott el a Tisza Volán SC a jégkorong OB I/B-ben. A szegediek hiába vezettek négy góllal a korábban már két vállra fektetett Debreceni HK ellen, a vendégek zsinórban hétszer találtak be, ezzel elvitték a bajnoki pontokat a Tisza partjáról. Elképesztő vereséget szenvedett vasárnap a Tisza Volán SC jégkorongcsapata. Kalocsa László tanítványai 27 perc elteltével már 4:0-ra vezettek a Debreceni HK ellen, miután Rózsahegyi Ádám, Szabó Renátó, Bosnyák Márkó és Varga Ádám is eredményes tudott lenni. A hazaiak már zsebben érezték a sikert, s a nézők még akkor sem idegeskedtek különösebben, mikor a 28. perc elején szépítettek a vendégek. Ezután jött a feketeleves: lendületbe jöttek a látogatók, s a második negyed végén már ők vezettek 5:4-re... A sokkot követően már nem is tudott talpra állni a Volán, a záró felvonásban is két hajdúsági lövést követően táncolt a hálóban a pakk, így a meccs végén a szegediek lógó orral vonulhattak az öltözőbe a 7:4-es vereségüket követően. A következő fordulóban, január 31-én (vasárnap) 15 órától a MAC Népstadion gárdáját fogadja a Tisza Volán SC a szegedi műjégpályán.

A jégkorong OB I/B 7. fordulójában:

Tisza Volán SC – Debreceni HK 4:7 (2:0, 2:5, 0:2). Szeged, vezette: Incze, Bellus, Akli. Szeged: Kormos – Mohai, Ress, Rózsahegyi, Varga D., Pigniczki, Csányi, Maslac, Ambrus, Egyed, Bosnyák, Szabó R., Ódry, Kapolyai, Molnár (k). Edző: Kalocsa László. Gólszerzők: Rózsahegyi (11:42), Szabó R. (13:48), Bosnyák (22:17), Varga D. (26:39), illetve György 3 (30:45, 36:24, 58:23), Bálint (27:06), Barabás (30:07), Nagy Z. (31:35), Fábián (40:29). Kiállítások: 14, ill. 20 perc. A másik mérkőzésen: MAC Népstadion – Dab.Docler-Jégtörők 1:9 Az állás: 1. MAC Népstadion 17 pont (29:16), 2. Dab.Docler-Jégtörők 10 pont (27:24), 3. Debreceni HK 10 pont (32:31), 4. Tisza Volán SC 2 pont (29:46).