Kosárlabda: Történelmi szegedi győzelem - FOTÓK, HANG

2009. december 2., szerda
Megszerezte első győzelmét a Szeviép-Szeged a női kosárlabdacsapata az Euroligában. Hazai pályán a szegediek 82-66-ra legyőzték a francia Tarbes-ot. A Szeviép szombaton a Sopron ellen játszik bajnoki rangadót az újszegedi sportcsarnokban. Jól sikerült a mozgósítás a Szeviép-Szeged – Tarbes Euroliga-mérkőzésre: sok diák jött ki, így egész jó hangulatban kezdődött a találkozó. A szegedi lányok hálásak voltak, és lehengerlően kezdték a meccset, a franciák csak az 5. percben tudtak a kosárba találni, de ekkor a Szeged már 14 pontnál tartott. Sültek a hazai kezek, jó százalékkal dobtak a szegediek. A francia edző nem győzött időt kérni, de nem tudott olyan tanácsot adni, ami megváltoztatta volna a játék képét. A Szeviép tartotta a tempót, és az első negyedben már 19 pont volt a különbség. A második játékrészben sem változott a játék képe, a Szeged lendületesen játszott, Laczi és Fürész kétszer is betalált távolról, ami még látványosabbá tette a meccset. Már a negyed elején megszületett a 20 pontos szegedi vezetés, ami egyre nőtt. Hiába erőlködött a Tarbes, nem tudta áttörni a szegedi védőfalat, és már ebben a negyedben látszott, hogy ezen a meccsen nem sok keresnivalójuk van a franciáknak. A Szeviép célja a negyed közepén az lehetett, hogy elérje a 30 pontos, megszégyenítő különbséget, illetve átmentse a formát a mérkőzés második szakszára. A 18. percben már csak két pont hiányzott a bűvös harmincashoz, ekkor 44-16 volt az eredmény. Néhány figyelmetlenség miatt a KO-t elkerülte a Tarbes, felállt a padlóról, és 46-23-mal fejezte be az első félidőt.
A szünet után bátrabban kezdett a francia gárda, 14-6-ra meg is nyerte a harmadik negyed első felét. Kiegyenlítettebb lett a játék, mint az első félidőben. A Tarbes kapaszkodott, de csak 17 pontra közelítette meg a Szegedet. A befejező játékrész izgalmakat ígért, mert kezdte elhinni a francia együttes, hogy van keresnivalója. Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged vezetőedzője még jókor kért időt, és helyreállította a rendet. Megadta magát a Tarbes! A Szeviép megszerezte első Euroliga-győzelmét a klub történetében.

A főszereplők mondták

Bencze Tamás: "A Győr elleni bajnokit követően lehetett következtetni, hogy jó dobóformában lépünk pályára. Arra nem gondoltam, hogy az első félidőben 70 százalék felett teljesítünk. Nagyon sokat dolgoztunk ezért a győzelemért."Francois Gomez:"Ezzel a vereséggel elbúcsúztunk az Euróligától. Az első sorunk nagyon gyengén kosárlabdázott. Próbáltunk felállni a szünet után, de a Szeged visszaverte próbálkozásunk."Németh Bernadett:"Nagyon jól kezdtünk. Nem gondoltam, hogy ilyen könnyű meccs lesz. Örülök az első Euroliga-győzelmünknek."Florence Lepron:"Vezetjük a francia bajnokságot, számunkra most már ez a legfontosabb. A Szeged jobb volt, nagy hibákat követtünk el. A mérkőzés elején nem tudtunk koncentrálni."

Női kosárlabda Euroliga, D csoport, 6. forduló:

Szeviép-Szeged – Tarbes (francia) 82-66 (24-9, 22-14, 18-24, 18-19). Újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Tomic (horvát), Vinasi (román), Csekov (bolgár). Szeviép-Szeged: Ciglar 7/3, Németh 8/6, Fürész 12/6, Zserzserunova 10, Sipaviciute 16. Csere: Horváth 8, Laczi 14/8, Vincze 2, Russai 5/3, Tóth, Lengyel. Edző: Bencze Tamás. Tarbes: Lepron 3/3, Eldebrink 21/9, Breitreiner 2, Houston 11, Yacoubou-Dehoui 2. Csere: Sacko 6, Jannault, Arrondo 14/9, Gargati 4, Castets 3. Edző: Francois Gomez.
benczetamas-thumb
Hallgassa meg Bencze Tamás mérkőzés utáni nyilatkozatátOnline közvetítésünk statisztikáit itt tekintheti meg: Újszegedi sportcsarnok, 700 néző. I. negyed: 2. perc: 2-0 4. perc: 14-0 6. perc: 14-2 8. perc: 21-4 10.perc: 24-9 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 4, Németh 3, Sipaviciute, Ciglar 3, Fürész 5, Laczi , Vincze , Zserzserunova 2, Russai . Tarbes: Houston , Breitreiner , Eldebrink 6, Sacko 1, Jannault , Arrondo , Gargati 2, Lepron , Castets , Yacoubou-Dehoui . I. negyed: Szeviép-Szeged - Tarbes 24-9 II. negyed: 2. perc: 34-12 4. perc: 38-14 6. perc: 42-14 8. perc: 44-16 10.perc: 46-23 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 4, Németh 3, Sipaviciute 11, Ciglar 3, Fürész 8, Laczi 9, Vincze 2, Zserzserunova 6, Russai . Tarbes: Houston , Breitreiner 2, Eldebrink 6, Sacko 2, Jannault , Arrondo 8, Gargati 2, Lepron , Castets 3, Yacoubou-Dehoui . II. negyed: Szeviép-Szeged - Tarbes 22-14 Félidő:Szeviép-Szeged - Tarbes 46-23 III. negyed: 2. perc: 48-27 4. perc: 50-30 6. perc: 52-34 8. perc: 54-40 10.perc: 64-47 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 6, Németh 3, Sipaviciute 16, Ciglar 7, Fürész 10, Laczi 9, Vincze 2, Zserzserunova 8, Russai . Tarbes: Houston 11, Breitreiner 2, Eldebrink 16, Sacko 6, Jannault , Arrondo 8, Gargati 2, Lepron , Castets 3, Yacoubou-Dehoui 2. III. negyed: Szeviép-Szeged - Tarbes 18-24 A mérkőzés állása: Szeviép-Szeged - Tarbes 64-47 IV. negyed: 2. perc: 68-50 4. perc: 74-53 6. perc: 76-60 8. perc: 78-60 10.perc: 82-66 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 8, Németh 8, Sipaviciute 16, Ciglar 7, Fürész 12, Laczi 14, Vincze 2, Zserzserunova 10, Russai 5. Tarbes: Houston 11, Breitreiner 2, Eldebrink 21, Sacko 6, Jannault , Arrondo 14, Gargati 4, Lepron 3, Castets 3, Yacoubou-Dehoui 2. IV. negyed: Szeviép-Szeged - Tarbes 18-19 Végeredmény: Szeviép-Szeged - Tarbes 82-66