Az Együtt Szegedért-Gól söröző vitte el a negyedmilliót + KÉPEK

2009. december 27., vasárnap
Egész nap a labdarúgásé volt a főszerep vasárnap az újszegedi sportcsarnokban. A döntőjéhez érkezett a Kék Mókus Kupa teremlabdarúgó torna. Három kategóriában hirdettek eredményt a Kék Mókus Kupa teremlabdarúgó tornán vasárnap. Az újszegedi sportcsarnokban egésznapos program várta a kispályás foci kedvelőit. A kitartó nézők tíz órán keresztül nézhették a meccseket, összesen tízet. Négyszáz percig pattogott a labda, ahogy közeledtek a délutáni döntők, a nézőszám úgy nőtt. Az utolsó három mérkőzésen, a -35 éves és a nyílt kategória fináléjára és a Szeged válogatott – Arad meccsre 1500-an voltak kíváncsiak. Nem csalódtak, hiszen ezek a találkozók igen színvonalasak voltak. És izgalomban sem volt hiány. A negyedmillió forint díjazású nyílt kategória döntőjében az Együtt Szegedért-Gól söröző - Varga Pince mérkőzés igazán fordulatos volt. Az Együtt Szegedért csak az utolsó percben egyenlített, majd drámai büntetőrúgások után ebben a kategóriában a Kék Mókus Kupát is elhódította. Kíváncsiak voltak a szurkolók azokra a szegedi játékosokra is, akiket szegedi egyesületek neveltek fel és most NB I-ben játszanak valamelyik más városban. Két tucat ilyen fiatal van, akikből ütőképes szegedi elsőosztályú gárdát lehetne kiállítani. Szegednek egyelőre nincs szüksége a minőségi focira, ezért ezek a srácok csak bemutatóra járnak haza. A Hrepka, Laczkó, Dénes, Szélpál, Dlusztus, Halász, Gahwagi, Tandari, Csurka, Koncz, Makra, Gyömbér, Búrány, Bali, Völgyi összeállítású Szeged válogatott lefocizta az aradiakat. A fiúk megvillantották, mit tanultak szegedi felkészítő edzőiktől. Ezeket a fiatalokat Szegedről, ahogy focinyelven mondják, „bagóért” vitték el.

Eredmények

Nyílt Kategória Döntő: Együtt Szegedért-Gól söröző -Varga Pince 4-4. Büntetőkkel: 7-6. 3. helyért: Malter Lochner - Jan-Ker 2001 Kft. 6-7. Végeredmény: 1. Együtt Szegedért-Gól söröző, 2. Varga Pince, 3. Jan-Ker 2001 Kft., 4. Malter Lochner. -35 éves kategória Döntő: Micro Meat - RET FC 3-1. 3. helyért: SZVSE - Dublin Music Pub 5-3. Végeredmény: 1. Micro Meat, 2. RET FC, 3. SZVSE, 4. Dublin Music Pub. +35 éves kategória Döntő: Menetelő Rákok - Saller 4-7. 3. helyért: Első Beton - Fit World +35 Old Boys 9-8. Végeredmény: 1. Saller, 2. Menetelő Rákok, 3. Első Beton, 4. Fit World +35 Old Boys. Barátságos mérkőzések Szeged Válogatott - Arad (romániai) 8-4 Magyar női válogatott (pirosak) - Magyar női válogatott (fehérek) 13-15 Szeged szurkolók - Honvéd szurkolók 5-3 Média válogatott - Forráskút 6-2