Jégkorong: már a Szeged sem nyeretlen

2009. december 9., szerda

Negyedik mérkőzésén megszerezte első győzelmét a Tisza Volán SC a jégkorong OB I/B-ben. A szegediek fantasztikus ütközetben, hosszabbítás után verték a Debreceni HK-t, kinek otthonában korábban 11:5-re kaptak ki.

Változatos csatát vívott a Szeged és a Debrecen: az első harmadban 3:1-re léptek meg a vendégek, ám a Volán ikszre mentette a felvonást. A második játékrészben is jobbára a hajdúságiaknál volt az előny, mégis 6:6-tal fordultak a csapatok az utolsó húsz percre. Amiről pedig kiderült, hogy nem is az utolsó, hiszen 8:6-nál és 9:7-nél már igencsak örvendett a hazai publikum, a látogatók nem adták föl, s ezúttal nekik sikerült az egyenlítés kétgólos hátrányból. Következhetett hát a ráadás, aminek

Egyed Máté

pazar találata vetett véget valamivel több mint két perc elteltével. A Szeged első alkalommal győzött ebben a bajnokságban! A következő fordulóban, december 20-án (vasárnap) 18.30-tól a MAC Népstadion otthonában játszik majd a Volán.

A jégkorong OB I/B 4. fordulójában:

Tisza Volán SC – Debreceni HK 10:9 hosszabbítás után (3:3, 3:3, 3:3, 1:0).

Szeged, 350 néző, vezette: Árkovics, Pál, Márkus.

Kormos – Rózsahegyi, Varga, Egyed, Mohai, Lippai, Ambrus, Ress, Ódry, Bosnyák, Maslac, Szabó, Molnár (k). Edző: Kalocsa László.

Ódry 4 (02:44, 12:43, 37:56, 54:05), Rózsahegyi (16:14), Varga 2 (24:18, 41:08), Ambrus (35:19), Ress (48:50), Egyed (62:05).

Kiállítások:

24, ill. 44 perc.

A másik mérkőzésen:

MAC Népstadion – Dab.Docler-Jégtörők 5:0 (A versenybíróság döntése alapján. A mérkőzés elmaradt, mert a Dab.Docler-Jégtörők csapata 9 játékossal érkezett, ami a megengedett minimális létszámnál /12/ kevesebb.)

Az állás:

1. MAC Népstadion 11 pont (19-10), 2. Debreceni HK 7 pont (28-23), 3. Dab.Docler-Jégtörők 4 pont (17-20), 4. Tisza Volán SC 2 pont (23:34).