Röplabda: Kiesett a HPQ Szeged

2009. november 11., szerda
A HPQ Szeged férfi röplabdacsapata magyar kupa mérkőzést játszott a Kecskeméttel. A 16 között a visszavágón is a hírös városiak nyertek és bejutottak a legjobb nyolcba. A férfi röplabda magyar kupában a legjobb 16 között találkozott a HPQ Szeged és a Kecskemét. Az első meccset a Kecskemét nyerte 3:0-ra, a visszavágót az újszegedi sportcsarnokban rendezték. Petheőéknek még az első játékrészben volt esélyük, hogy életben tartsák a továbbjutás reményét, de a szoros küzdelemből a vendégek kerültek ki győztesen és 26-24-re megnyerték az első szettet. Ez azt jelentette, hogy a legjobb nyolcba a kecskeméti gárda jutott. A második játékrészben a vendégek már a továbbjutás tudatában magabiztosan játszottak és fölényesen nyerték a szettet. A vendégeknél Tóth II. Gábor ütötte sorozatban a pontokat. A harmadik játékrész 9-9-ig volt szoros, de a szett közepén már öt ponttal vezetett a vendég együttes, 10-15. A hátrányt a HPQ Szegednek nem sikerült ledolgozni. A HPQ Szeged legközelebb szombaton 16 órától az újszegedi sportcsarnokban játszik a Szolnok ellen bajnoki mérkőzést az extraligában. Az NB II-es női csapat a Dabashoz látogat. Mindkét találkozón megszülethet az első szegedi győzelem. HPQ Szeged - Kecskemét 0:3 (-24, -14, -19). Újszegedi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik. HPQ Szeged: Maksa, Petheő, Csíkos, Bokor, Csányi, Oltványi. Csere: Bondor (liberó), Strezeneczki, Bitó, Nieselberger. Edző: Nusser Elemér. Kecskemét: Tóth I. G., Bagics, Dorcsák, Hoffart, Tóth II. G., Farkas. Csere: Szabó (liberó), Jantovics. Edző: Gyurkó Sándor.