Labdarúgás: ESMTK-pofon a Szegednek

2009. november 7., szombat
Kiütéssel nyerte a labdarúgó NB III Alföld csoport rangadóját az ESMTK a rossz napot kifogó Szeged otthonában. A Volánnak ezúttal semmi sem sikerült. Portálunkon élőben követhették nyomon a találkozó alakulását. A hűvös, barátságtalan idő sajnos sokakat otthon tartott szombaton, mintegy 200 néző választotta kora délutáni programjának a Tisza Volán SC Szeged és az ESMTK NB III-as labdarúgómeccsét. Az összecsapás azonban rangadóhoz méltóan indult, már ami a szurkolókat illeti, mindkét fél ultrái bevetették a füstöt, a dalokat és minden olyan eszközüket, melyek megalapozták a jó hangulatot. A battonyai győztes tizenegyével felálló Szeged igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, a kékek sokat futottak, s használták a széleket is. Mórocz Zsolt a védelmet irányította, míg a középpályán Huszárik Zsolt gyűjtötte és osztotta a labdákat. Az első lehetőségek is a hazaiak előtt adódtak, ám a vezetést nem sikerült megszerezni, ami – mint később kiderült – sorsdöntőnek bizonyult. A 11. percben két remek szögletet követően előbb Szilágyi fejesét védte lábbal Bonica kapus, majd Dargó érkezett az ötösön belül, de senkitől sem zavartatva a kapu fölé bombázott. Négy perccel később Beretka szerezhetett volna gólt, de nem tette: egy előrevágott labdát a tizenhatos bal oldalán szelídített meg, s bár a messze kimozduló vendégportás mellett el tudta gurítani a pöttyöst, a kísérlet a kapu mellett hagyta el a játékteret. Lassan, de biztosan ébredezett a listavezető is, látszott, hogy a vörösek rendkívül gyors támadókkal rendelkeznek, akik csak arra várnak, hogy lecsapjanak egy-egy kínálkozó lehetőségre. A Volán lesre állítása kezdetben jól működött, ám a 17. percben Nagy Gábor ki tudott lépni, el is lőtte a játékszert Czirják mellett, ám Grünwald visszaért, s menteni tudott. A 21. percben azonban már nem úsztuk meg... Történt, hogy az ezúttal visszafogottabban teljesítő Szilágyi az ellenfélnek vette le a labdát a tizenhatosa előterében, Nagy Gábor köszönte szépen, kilépett, s Czirják mellett a hálóba gurított; 0-1. A hátrányba került hazai együttes ment előre, próbált egyenlíteni, de ezúttal valahogy kevésbé lehetett érezni a hitet, illetve a tüzet a szegedi futballistákon, mint az utóbbi meccseiken. Ettől függetlenül egy szép szabadrúgás-variációval tapsolt csaltak ki a nézőkből: Végh ívelését Pálfi sarokkal pörgette tovább, Szabó Attila csúsztatása azonban erőtlenre sikerült, így Bonica könnyedén hárított. Czirják viszont nem tudott védeni a 37. percben, amikor is megduplázta előnyét a „Liza” becenévre hallgató alakulat. Mórocz fejelt rossz helyre egy labdát hátul, lecsaptak rá a vendégek, s Balogh Roland 16-ról kilőtte a jobb alsót; 0-2. Hidegzuhany a javából! Sajnos a második játékrész sem indult jobban, hiszen az 55. percben egy jobb oldali beadást követően Nagy Gábor Czirjákot megelőzve önmaga második, csapata harmadik találatát érte el; 0-3. A három meccsre eltiltott Buchholcz Gábort a kispadon helyettesítő Halkó Pál igyekezett változtatni: Barna Dávidot küldte be Szilágyi helyére. Barna a védelem bal oldalára került, Grünwald húzódott be, Mórocz pedig föllépett a középpályára. Sajnos ettől sem vált hatékonyabbá a szegediek támadójátéka, egy ideig jól passzolgattak a kék-feketék, de a tizenhatos közelében elfogyott a tudomány. Persze nem lehetett könnyű átélni azt, hogy úgy került háromgólos előnybe az ESMTK, hogy semmivel nem játszott jobban a hazaiaknál, csupán biztos lábban értékesítette helyzeteit...
A félidő közepén Huszárik, majd Mórocz próbálkozott távolról, ám nem tudtak túljárni a kapus eszén. Majd ismét Nagy Gábor került ziccerbe, de ezúttal Czirják hatalmasat védett. Ha még nem lett volna elég a bajból, a 79. percben emberhátrányba is került a Volán: az előretörő Mészáros Zoltán páros lábban csúszott rá ellenfelére egy párharcban, amiért – jogosan – megkapta második sárga lapját. Mehetett az öltözőbe. Az emberhátrány ellenére is igyekezett szépíteni a Szeged, ám a csereként beállt Kazi nagy helyzetben a kapusba lőtt, majd Pálfi kanalazta fölé a labdát mintegy 10 méterről. Csak nem akart összejönni tehát a hazai gól, mely felmelegíthette volna a Szeged-érzelmű drukkereket, ráadásul a végén a felszabadultan futballozó vendégek megadták a kegyelemdöfést. A 92. percben Vörös Dávid 16 méterről lőtt remekbe szabott, kapufás gólt, majd egy perccel később a teljesen széteső szegedi középpályán és védelmen Ország Péter gyalogolt át, s a hálóba gurított; 0-4 és 0-5. Az ESMTK zsinórban hatodik meccsét nyerte meg, s összességében kijelenthető, Szegedről is magabiztosan vitte el a három bajnoki pontot. A Volán játékosait kissé talán megnyomta a tét, hiszen győzelmük esetén egy pontra megközelíthették volna az éllovast. Így most hét a különbség...

Mesteri szavak

Buchholcz Gábor: „Az első húsz percben több ziccert is kialakítottunk, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőségekkel, majd az ESMTK kihasználta első helyzetét, aztán pedig okosan játszotta a saját játékát. Ahogy hátrányba kerültünk, kapkodni kezdtünk, ami különösen a második félidőben volt látványos. Úgy érzem, a vendégek elsősorban fejben nőttek fölénk. Megint előjött a tavalyi betegségünk, megtorpantunk, ahogy egy lehetőség kapujába kerültünk. Hiába gyakorlunk bizonyos dolgokat ezerszer is az edzéseken, ha mentálisan nem vagyunk elég erősek a mérkőzéseken. Kiderült, azt sem tudjuk elviselni, ha Huszárik, Szilágyi, Szabó és Pálfi egyszerre játszik gyengébben. Egyedül Beretka Pétert tudom dicsérni. Meghajoltunk a nagyobb tudás előtt, az ESMTK megérdemelten vert meg bennünket. Tudomásul kell venni, ez is a mi csapatunk, megyünk hát tovább, hiszen be kell húzni az őszi szezonból még hátralévő két összecsapást.” Menczeles Iván: „Úgy érzem, az első félidőben nem teljesen úgy futballoztunk, ahogy azt elterveztük, ám a végén taktikus és magabiztos, de nem arrogáns játékkal győztünk. Megérdemelten nyertük meg zsinórban hatodik meccsünket, amire nagyon büszke vagyok. Előzetesen talán nehezebb csatára készültünk, hiszen a Szeged jó erőkből áll, de örülök, hogy végül így alakult.”

A labdarúgó NB III Alföld csoport 11. fordulójában:

Tisza Volán SC Szeged – ESMTK 0-5 (0-2). Szeged, 200 néző, vezette: Vörös G. Szeged: Czirják – Mészáros, Dargó, Mórocz, Grünwald – Szabó A., Szilágyi (Barna D.) – Pálfi, Huszárik (Kazi), Végh A. (Bárdosi) – Beretka. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. ESMTK: Bonica – Czakó, Nemes, Szolnoki, Pinkóczi, Agócs, Tvaruska (Nagy D.), Tóth D., Vörös D., Nagy G. (Piros), Balogh R. (Ország) Vezetőedző: Menczeles Iván. Gólszerző: Nagy G. 2 (25', 55'), Balogh R. (37'), Vörös D. (92'), Ország (93'). Kiállítva: Mészáros (79').

Online tudósításunkat itt olvashatja el újra:

A második félidőre egy motivált, küzdeni és fordítani akaró Volánt vártunk a gyepre – de ez a csapat végül nem jött ki. A hazai gárda lagymatagon játszott, képtelen volt lendületes támadásokkal veszélyeztetni a vendégek kapuját, majd a harmadik bekapott gól, később pedig a kiállítás megpecsételte sorsukat. A végére teljesen összeomlott a szegedi csapat és a félidő hosszabbításában kapott két góllal valódi kiütés lett a vereségből. A vendégek helyzetkihasználása briliáns – második félidei négy helyzetükből hármat gólra váltottak. Reméljük az elkövetkező fordulókban sikerül javítani.90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. A végeredmény: Tisza Volán SC Szeged – ESMTK 0–590+3. perc: Gól... Ország Péter egyedül vezette a hazai kapura a labdát, hosszú szólója után újabb vendéggól. 0–590+2. perc: Gól... Vörös Dávid középről leadott, 17 méteres lövésével ez már bizony kiütés...0–479. perc: Tíz főre fogyatkozott a Szeged... Mészáros Zoltán egy szabálytalan belépő után megkapta második sárga lapját, és így idő előtt mehetett az öltözőbe zuhanyozni. 55. perc: Gól... Egy jobb oldali beadásra a kapust megelőzve érkezett Nagy Gábor, és az ötösön belüli kavarodást kihasználva az üres kapuba fejelt. 0–346. perc: Az ESMTK kezdte a második félidőt. Az első félidő - az eredmény dacára - kiegyenlített játékot hozott. A hazai csapat sokkal többet birtokolta a labdát, rengeteg támadást vezetett, jól használták a széleket, azonban komoly, gólveszélyes helyzetet nem sikerült kialakítani. A pesterzsébetiek kontrákkal próbáltak operálni, gyors csatáraik sajnos kétszer is meg tudták zavarni a Tisza Volán védelmét, melynek két súlyos hibáját azonnal büntették előbb Nagy, majd Balogh révén.45. perc: Vége az első félidőnek. A szünetben: Tisza Volán SC Szeged – ESMTK 0–237. perc: Gól... Már kettővel megy az ESMTK. Egy beadást rosszul fejeltek ki a hazai védők, a jól érkező Balogh Roland kilőtte a jobb alsót. 0–221. perc: Gól... Egy hazai védelmi hiba után Nagy Gábor góljával vezet a vendég együttes. 0–11. perc: A Tisza Volán kezdte a találkozót.