Kézilabda: Gyötrelmes Pick-győzelem - FOTÓK!

2009. november 11., szerda
A Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata nagy nehezen, 28-27-re nyert a PLER ellen hazai pályán. A fővárosi együttes a szünetben még öt góllal vezetett. A PLER elleni találkozóra Dragan Djukics, a Pick Szeged vezetőedzője nem nevezhette Nenadicsot, aki kisebb betegséggel küzd. Nem volt a társak között Zvizej sem, a szélső sérült. Mindkét játékos a lelátón foglalt helyet, gyarapítotván a nézők számát. Az újszegedi sportcsarnokba ezúttal mindössze hatszázan váltottak jegyet. A 12. percig nagyon kevés gól esett, sok hibával, pontatlanul támadott mindkét együttes. Két perccel később a szegedi edző időt kért, a csapat kritikán alul játszott, és a vendég együttes három góllal elhúzott. Egymás után öt gólt lőttek úgy, hogy a pickesek egyet sem. A 18. percben Katzirz is pályára lépett, de csak néhány másodpercig volt a küzdőtéren, mert vádli sérülése kiújult. Nem tudta folytatni a játékot, lesántikált és visszaült a kispadra. Az első 20 percben Krivokapicsék erőtlenül támadtak, mindössze négy gólt lőttek. Három perccel később a PLER már 13-5-re vezetett a szegedi oroszlánbarlangban, ahol hazai nyuszik kézilabdáztak ebben az időszakban. A második játékrészt öt gólos hátrányból indította a Pick Szeged. Nem tudni mi történt a szegedi öltözőben, de hat szegedi gól következett. A csapat elkezdett kézilabdázni és a Pick Szeged a 37. percben átvette a vezetést, 15-14. A szegedi együttesnél összeállt a védekezés és ez volt minden további játék kulcsa: Marjanac védte Lendvayék lövéseit, a támadásokban pedig pontos volt a Pick. Elhitte a hazai gárda, hogy megvan a meccs. A kihagyás elegendő volt ahhoz, hogy a PLER kiegyenlítsen, de örömük ezúttal nem tartott sokáig, mert a Pick elhúzott néggyel, 24-20. Öt perccel a találkozó vége előtt ismét feljött két gólra a PLER, sőt az 57. percben ki is egyenlített. Nem gondolta senki, hogy ilyen izgalmas lesz a Pick Szeged – PLER mérkőzés hajrája. Erre ráfejelt Zubai, aki az 59. percben ziccert hibázott. Szerencsére a vendégek is eladták a labdát, amiből Oszmajics indulhatott és megszerezte a Pick 28. gólját. Még egy támadást vezethetett a PLER, de gólt már nem tudott lőni. Ilyenkor azt szokták mondani, gyorsan el kell felejteni ezt a meccset. Dehogy kell, nagyon is tanulni kell belőle, és olyan felfogással nem szabad többet kézilabdázni, mint azt tették az első félidőben a szegedi kézilabdások. Pick Szeged - PLER 28-27 (9-14) Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Herczeg, Südi. Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 6, Kos 3, Zubai 1, Oszmajics 3, Herbert 2, Vadkerti 6. Csere: Krivokapics 5/2, Katzirz, Vancsics, Simon 1. Edző: Dragan Djukics. PLER: Teodor - Rév 2, Balogh 5, Lékai 1, Korsós 1, Kocsi 2, Bakos 3. Csere: Novák (kapus), Pordán, Forgács, Lendvay 6/2, Gazdag 4/2. Edző: Németh László. Hétméteresből: 2/2, ill. 6/4. Kiállítások: 8, ill.10 perc.