Kézilabda BL: Pick-vereség Montpellier-ben is - TÁBLÁZATOK

2009. november 15., vasárnap

Továbbra is kieső helyen áll a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában, miután az 5. fordulóban is kikapott. A francia Montpellier 30-23-ra nyert a Pick ellen. A szegediek jövő vasárnap ismét a Montpellier-vel mérkőznek, de akkor már az újszegedi sportcsarnokban.

A Pick Szeged a kiesés ellen küzd a Bajnokok Ligájában, míg a vendéglátó Montpellier célja bejutni a legjobb négy közé. Elnézve a két együttes mérkőzéseit, játékát, kijelenthetjük: mindkét együttesnek nehéz dolga lesz a maga kategóriájában. Ráadásul, ahogy a Pick Szeged egykori csapatkapitánya,

Mezei Richárd

fogalmazott a találkozó előtt: „Morális gondok vannak a csapatnál”. Tény, sok a szóbeszéd a csapat körül, ami nem használ a frissen szerződtetett

Dragan Djukics

munkájának. Van, aki már új együttes felé kacsingat, többeknek nem tetszik Djukics kemény hozzáállása. A vezetőedző azt szeretné, ha mindenki egy felé húzná a gárda szekerét. A Montpellier az előzetes várakozásnak megfelelően az első 10 percben elhúzott négy góllal. Nem kellett volna a papírformának érvényesülni, de ehhez

Krivokapicsnak

jó helyre kellett volna passzolni, ám kétszer is elszórta a labdát. Szerencsére a kezdőnek nevezett

Liszkai

több lövést is megfogott. Még a félidő fele sem telt, amikor a csapatkapitányi helyettességtől és a felelősségtől ilyen formán megváló Krivokapics megcsúszott, a bokája megsérült, és egy jégtömlővel kiült a kispadra. Amikor a Pick első hetesét

Zvizej

kihagyta, amit Djukics nagy legyintéssel honorált, Mezei Richárd azt mondta: ”Krivokapics felvehetné a cipőjét, mert hétméterest azért még tudna lőni.” A Montpellier ötgólos előnyét a 25. percig megtartotta, ekkor a Pick feljött háromra. Az egyenlítést is elérhette volna, de az indiszponáltan játszó Zvizej a 28. percben két ziccert is hibázott, majd kiállították a játékvezetők. A szélső ezzel nehéz helyzetbe hozta a csapatát. A szünetre maradt a három gól, de csak azért, mert a magyar kapus, Liszkai továbbra is kitűnően védett. A második félidő elején Dragan Djukics talán abban bízott, hogy

Marjanac

is legalább olyan jól fog teljesíteni, mint Liszkai. A szerb kapus semmit sem fogott, a franciák megléptek hat góllal, és Liszkainak vissza kellett állni. Hatalmas küzdelem nem volt a pályán, már a félidő közepén mindkét oldalon elkönyvelték az eredményt: nyer a Montpellier. Sajnos volt olyan szituáció, amikor a francia lerohanással csak

Katzirz

futott vissza, így hiába védett bravúrral Liszkai, a kipattanó labda a Montpellier-hez került, amiből gólt lőtt. Ahogy Mezei fogalmazott: ”Az erő elfogyhat, de az akarat soha sem.” Ennek egyenes következménye lett, hogy a Pick Szeged ugyanúgy, mint egy hete hazai pályán a Valladolid ellen, Montpellierben is 30-23-ra kikapott. A szegedi együttes öt forduló után a csoportban a kieső, ötödik helyen áll. Jövő vasárnap ismét a Montpellier-vel találkoznak, de már az újszegedi sportcsarnokban. Ezt követően a Bajnokok Ligájában szünet következik, de a Szeged nem lélegezhet fel, hiszen a bajnokságban a Montpellier-meccs után a Dunaferr, majd a Veszprém ellen játszik.

Férfi kézilabda BL, A csoport, 5. forduló:

Montpellier-Pick Szeged 30 - 23 (13-10)

. Montpellier, 2000 néző. Vezette: Hansen, Gjeding (dán).

Montpellier:

Karaboue - Sobol 2, Kavticnik 6/4, Tej 7, N. Karabatics 3, Hmam 3, Guigou 4. Csere: Sztojinovics (kapus), Accambray 4, Salou 1, Juricek, Honrubia. Edző: Fabrice Grasset.

Pick Szeged:

Liszkai - Ghionea 3, Kos 4, Zubai 2, Krivokapics, Oszmajics 3, Vadkerti 1. Csere: Marjanac (kapus), Nenadics 5/3, Katzirz 4, Herbert, Zvizej 1. Edző: Dragan Djukics.

Hétméteresek:

4/4, ill. 5/3.

Kiállítások:

6, ill.6 perc.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája az 5. forduló után

A csoport

Eredmények: Montpellier - Pick Szeged 30-23, PAOK – Valladolid 27-37, Constanta – Medvedi 22-28.